Sandalye ve ışık

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

Sandalye ve ışık

Mesajgönderen ysmnz » 11 Mar 2009 18:56

Merhaba Arkadaşlar
Ben ic mimarlik son sinif ogrencisiyim. İngilterede okuyorum ve bitirme projemle bogusmaktayim. Son projem "chair and light"
Sandalyenin temel malzemesi kereste olmak zorunda onun yani sira farkli bi malzeme kullanabilirim ama degisik birsey olsun istiyorum ornegin pet siselerle yapan arkadaslar duydum cok degisik geldi sonra yaptigima bir sekilde isik ekleyeceğim.
İlginc fikirlerinize acigim burda son projeler cok onemli o yuzden iyi birsey yapmak istiyorum. Cok cesit sandalyeler gordum internette yine fikrimi oturtamadim
simdiden tesekkurler.
ysmnz
Üye

Mesajgönderen creator » 12 Mar 2009 18:14

Sandalyeyi ışıklandırmak derken uzaktan ışık eklemek mi gerekiyor. Yoksa sandalyenin birimlerinin (kolçak, arkalık vs.) içerisinde mi yer alacak?
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen ysmnz » 14 Mar 2009 15:52

Orasi istege gore disardanda olabilir sandalyenin uzerinde arasinda herhangi biyerindede.
ysmnz
Üye

Mesajgönderen creator » 14 Mar 2009 16:47

Sandalye üzerinde yivler oluşturup bu yivlerin içine led ya da fiberoptik aydınlatma yerleştirebilirsiniz. Ama ledlerin görünmesi şık olmaz sanırım. Oturma formunu sandalyene konsept edinebilirsin yani ışık yardımıyla oturma formunu ön plana çıkarabilirsiniz. Sandalye üzerinde küçük ışık havuzları oluşturabilirsiniz. Yine ışığı direkt göstermeden sandalye altından ışığı zemine çarptırıp sandalyeyi havada algılatabilirsiniz. Gerisi size kalmış.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir