Forum Yardım

Forum sitelerinin genel olarak kullanım yöntemi ve kullanımı hakkında sorular.

Moderatör: maglor

Lütfen yardım

Mesajgönderen zeyynep_ » 12 Tem 2008 14:16

Merhaba,Ben şuanda öss ye hazırlanıyorum..Ve en büyük hayalim..Yani iç mimar olmayı okadar çok istiyorumki..Ama bu bölüm hakkında rivayetlerle bilgim var yani doğru dürüst bir bilgi birikimim yok açıkcası..

1- Yetenek sınavı ile mi? Öss başarı puanı ile mi gireblirim? Yahut hangisi daha ağırlıklı?
2- Bu bölüm Vakıf üniversitelerinde mi çoğunlukta devlet üniversitelerinde mi?
3- Çok yüsek bir puan mı gerekiyor?
4- Ortak alan olduğu için eşitağırlıkçıların şansı daha mı az?
5- Vakıf üniversitelerinde burslu alan var mı?

Lütfen okuyan , mezun olan bu konuda yeterli bilgiye sahip kişiler bana yardımcı olabilirler mi?
Bilinçlenmem için yardıma ihtiyacım var ! Cevaplarınızı bekliyorum..Abilerim ablalarım :)
Kullanıcı avatarı
zeyynep_
Üye

Mesajgönderen Zeky » 12 Tem 2008 21:32

Merhabalar,

Öncelikle bu soruların cevabı zaten sitemizde yeterince mevcut fakat hazır sorular tamken cevabınıda vereyim;

1- İsteyen yetenek sınavı ile girer isteyen ise öss puanı ile girer. Bu kişinin tercihine kalmıştır. Fakat bazı üniversiteler özel yetenek sınavı ile alıp öss puanı ile almayabilir. Yada bunun tam tersini uygulayan üniversitelerde var. Özel yetenek sınavına girmek için ise barajı aşmanız yeterlidir. SAY-2 puanı genelde istenir ve yüksektir (üniversitesine göre değişir). Bazıları ise çok nadirdir ki EA-2 puanı ister.

2- Her üniversitede diğer bölümler gibi mevcuttur.

3- 1. soruca açıkladığım gibi. Puanı minimum 330 civarı SAY-2. EA-2 puanı ile alanda var.

4- Ortak alanla alakası yok liseyle. Bu soruyu kaldır aklından. Dediğin gibi birşey yok.

5- Vakıfta burslu olan tabiki vardır.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen zeyynep_ » 12 Tem 2008 22:45

Teşekkürler,bilgileriniz için..
Sanırım iç mimarsınız Bu sorumda kişisel çünkü aklımda kafamı karıştıran çok soru işareti var..Tamam bu bölümü istiyorum istemesine..Çalışacak alanımda şimdiden hazır:)..Ve eğer kazanabilrsem staj yapacağım yerim falanda var ..Siz diyeceksiniz şimdi kazanması kaldıda bunlara bakıyor diye ama herşeyi ince düşünmek gerek..

Siz mesleğinizden memnun musunuz?
Şimdiden teşekkürler..
[b]Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur ...[b]
Kullanıcı avatarı
zeyynep_
Üye

Önceki

Dön Forum Kullanımı & Forum Yardım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir