İstanbul

Tarih, tarihi mekanlar, tarihi güzellikler ile doğa ve doğal güzellikler ile ilgili herşey...

Moderatör: maglor

İstanbul

Mesajgönderen buggy » 16 Nis 2007 20:29

Her ne kadar Ankara'yı hiç bir şehre degişmesem de İstanbul'daki yapıların tarihi ve insanı etkileyen bi güzelligi var onun için İstanul'dakilere imreniyorum... Sizce de binalar etkilemiyor mu? Özellikle Ankara gibi bi yerden gidenlere bu soru...
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

Mesajgönderen elif18 » 21 Haz 2008 23:00

Evet İstanbul'un insanı çeken bir yanı var.Doğduğumdan beri İstanbul'da yaşıyorum Ankara'ya da gittim ama İstanbul şehirlerin en güzeli bence.Diğer şehirlere göre daha kalabalık ama tarih ve kültür yönünden de zengin gerçekten.

Kalpleri kuşatan emsalsiz bir şiirdir İstanbul
Bir kıtası Asya,diğer bir kıtası Avrupa olan
Buram buram tarih ve deniz kokan
Gönüllere nice eşsiz tadlar bırakan
Söylendikçe büyüleyen,büyüledikçe söylenen
Ölümsüz bir şiirdir yüce İstanbul
--------- Timur İlikan----------
elif18
Üye

Mesajgönderen janhancock » 01 Tem 2008 01:19

İstanbul gerçektende eşsiz bir yer.Bence İstanbulun güzelliğinin bir nedeni güzel boğazı köprüleri ve su olması.Ankarada su yok (: Bir başka nedenide daha çok büyük tarihi olayların yaşandığı ve surlar camiler gibi büyük ihtişamlı yapıların bol bulunmasıda buna katkı sağlıyor.Kız kuleside fevkalede :D Tabi Trafik sorunu var ama okadarda olsun ehehe (:
Kullanıcı avatarı
janhancock
Üye

Dön Tarih&Doğa

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir