Kral Dairesi Tasarımı Hakkında Fikir

İç mimari projeler ile mekanların tasarımlarını, işlevselliklerini ve estetik açıdan değerlendirmelerini bu bölümde yapıyoruz.

Moderatör: maglor

Kral Dairesi Tasarımı Hakkında Fikir

Mesajgönderen sedefcik » 03 Oca 2008 14:44

Arkadaşlar 500 metrekarelik bi otelin kral dairesini dizayn edeceğim bana fikir verirseniz çok sevinirim.
sedefcik
Üye

Mesajgönderen creator » 03 Oca 2008 16:38

Kral dairesinin bölümlerini birer birer sorarsan arkadaşlar daha kolay yardımcı olurlar. :)
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen maglor » 04 Oca 2008 00:44

Elimizden geldigi kadariyla yardimci olmaya calisalim, nasil bir otele, ve müsterilerinin genel olarak hangi kesime hitap ettigini, otelin sehir otelimi, yoksa turistik otelimi oldugunu söylersen ona gore daha detayli yardimci oluruz saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen sedefcik » 04 Oca 2008 17:43

Öncelikle tekrar otel Bodrum'da. Hitap edeceği kesim sanatçılar ve iş adamları. Hiç kimsenin görüntüleyemeyeceği yere yapılmış 3 yatak odası
1 çalışma odası 1 salon ve mutfaktan oluşuyor 3 tanede banyosu var.

Şimdiden teşekkürler...
sedefcik
Üye

Mesajgönderen intes » 04 Oca 2008 22:26

Sanatçılar ve işadamların bahsettiğine göre elit kesime hitap edecektir.
Dubai'de ki Burj Al Arab otelini incelemeni tavisye ederim.
"3 yatak odası 1 çalışma odası 1 salon ve mutfakdan oluşuyor 3 tanede banyosu var"
bu saydıklarından daha fazlasını bulabilceğini düşünüyorum.
Kral daireleri oldukça kapsamlı ve detaylı düşünülmüş. 7 yıldızlı bir otel olduğunu dikkate alırsan mutlaka sana ön fikirler verecektir.

http://www.burj-al-arab.com/
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 06 Oca 2008 02:07

Sanatcilar ve is adamlarinin farkli düsünce ve yasam tarzlari oldugu icin, ayni kaliplarda bir kral dairesi ikisinide karsilamayacaktir, buna gore yapacagin tasarimlarda öncelik olarak düsünmelisin, bodrumda olacak bi otel asil amaci is olmayacagi icin, is ortamini okadar dikkata almayacaklardir, daha rahat bir ortam yaratmak ve dinlenlenme odakli ortamlar hazirlamalisin dubaideki kral dairelerinden örnekler alabilirsin ama ayni durumu tasimayacaktir, hayal gucunle süslemelisin ve bir kral dairesinde olmasi gerekli mevzuatlari okursan yararli olur...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen lepistes » 07 Şub 2008 04:21

Bir kere sırdanlıkdan kesinlikle kaçın.Çünkü özel bir oda design ediorsun.Farklılığını göstermesi lazım.Mekan çok ferah olmalı bence ,sıkışıklıkdan kaçın ve rahatlık ön planda olsun.
Concept in ne peki???
O olmadan yardım edemeyiz.
Birde sen başla tasarımına ,sonuçda sen yapıcaksın biz yapmıcaz.Takıldığın konularda yardım edebiliriz sadece...
Nese kolay gelsin,ama conceptini sölersen yardımcı olabiliriz düşünce akışında...
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen küçük mimar » 13 Mar 2008 20:19

Ben daha 13 yaşındayım. Nasıl yardım edebilirim bilmem ama kesinlikle sadelikten kaçın ve hayal gücünü kullan bunlar sana yetmezse bir kaç örnek incele ama kesinlikle aynısını veya çok benzerini yapma mutlaka farklılık olmalı bilirsin sanatçılara olacağı için kesinlikle camları dışarıdan görünmeyen tipte yapmalısın.Üç banyo demişsin bir tanesini jakuzili ve radyolu yap , ikincisini masajlı yap , üçüncüsünü daha değişik fonksiyonşar geliştirmeye çalış ,çalışma odasına rahat 2.5 metrelik bi masa koy ,büyük bir akvaryum vede içine dinlendirici balıklar,yatak odalarından birine büyük bi yatak,ikincisine daha rahat koltuklu yatak lcd ekran televizyon büyük birşey olsun.Üçüncüsü ise daha değişik akıllı evler var ya onun odalarına bakarak olabilir salonuda akıllı evlere göre dizayn ederek tabi başta dediğim gibi aynısını yaparak değil, değiştirerek yaparsan bomba bi daire olur bence, yane XXL kral dairesi olur.
Fikir verebildiysem ne mutlu bana
imza:
küçük mimar ecem :D
BEN DAHA KÜÇÜK BİR MİMARIM
küçük mimar
Üye

Mesajgönderen creator » 13 Mar 2008 20:28

küçük mimar yazdı:ben daha 13 yaşındayım nası yardım edebilirim bilmem ama kesinlikle sadelikten kaçın ve hayal gücünü kullan bunlar sana yetmezse bi kaç örnek incele ama kesinlikle aynısını veya çok benzerini yapma mutlaka farklılık olmalı bilirsin sanatçılara olacağı için kesinlikle camları dışarıdan görünmeyen tipte yapmalısın,3 banyo demişsin bir tanesini jakuzili ve radyolu yap , ikincisini masjlı yap , üçüncüsünü daha değişik fonksiyonşar geliştirmeye çalış ,çalışma odasına rahat 2.5 metrelik bi masa koy ,büyük bir akvaryum vede içine dinlendirici balıklar,yatak odalarından birine büyük bi yatak,2.sine daha rahat koltuklu yatak lcd ekran televizyon büyük bişi olsun,3.sü ise daha değişik akıllı evler varya onun odalarına bakarak olabilir salonuda akıllı evlere göre dizayn ederek tabi başta dediğim gibi aynısını yaparak değil değiştirerek yaparsan bomba bi daire olur bence, yane XXL kral dairesi olur
fikir verebildiysem ne mutlu bana
imza:
küçük mimar ecem :D

Yalnız bir hatırlatma yapmam gerekiyor. Bu forumda Türkçe kurallarına çok dikkat ediyoruz. Bu konuda seçiciyiz ve seçici olmamızla gurur duyuyoruz. Amacımız iç mimarların ve iç mimarlık öğrencilerinin fikir ve görüş alışverişinde bulunacağı saygın bir ortam oluşturmaktır. Ayrıca hiçbir ticari kaygımız yoktur. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Aşağıdaki linki incelemenizi öneririz.
http://www.icmimarlik.org/viewtopic.php?t=527
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

otel

Mesajgönderen lale » 13 Mar 2008 21:39

Bence öncelikle bir ihtiyaç programın olmalı o yüzden kimlere yapacaksan onların ihtiyaçlarını çok iyi belirlemiş olmalısın sonra genel olarak diğer odalardan farklı olmasını kral dairesinde nasıl sağlayabilirsin ona bakmalısın bence aşırı lüksten öte kullanışlılık ön planda olmalı zaten kaliteli malzemeyle ve gerekli dokularla lüksü de yakalamış olursun.
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Dön Projeler&Mekanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir