Mutfak ve Oturma Odası Perspektif Çizimi

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

Mutfak ve Oturma Odası Perspektif Çizimi

Mesajgönderen tahacalisir » 23 Şub 2008 00:02

Arkadaşlar malumunuz iç mimarlık için hazırlanıyorum. Perspektif dersinden bir ödev verdi hocam .Fakat bir türlü aklıma birşey gelmiyor. Gelse bile kağıda oturtamıyorum. Mekan çok küçük kalıyor. Bu arda daha tek kaçışlı çiziyorum. Eğer mümkünse bana bi kaç fotoğraf, yada proje gönderebilir misiniz :?:
tahacalisir
Üye

Mesajgönderen tahacalisir » 25 Şub 2008 11:22

Yardim edecek kimse yok mu yav... :cry:
tahacalisir
Üye

Mesajgönderen maglor » 25 Şub 2008 13:21

Arkadasim merhaba;
Mümkünse tek kacisli ciz simdilik mekani oturtana kadar sonra cift kacisli cizmen daha kolay olacaktir. Hatta bizzat ben anlatabilirim, fotograf istemissin ama neyin fotografini?
Hazirlaniyorum demissin, imgesel icin calisiyorsun sanirim perspektifi..
Bunun icin bir cok mekan fotografindan yararlanabilirsin birde, gazetelerin yada cizgi romanlarin figürlerinden yararlanabilirsin... saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen tahacalisir » 29 Şub 2008 17:47

Fotoğraf derken mutfak ve oturma odası iç içe olan mekanın fotoğarfı.Sanıyorum amerikan mutfak deniliyor..İmgesel derken neden bahsettiğinizi anlayamadım.Zaten şu an sadece tek kaçışlı çiziyorum.Çift kaçışa daha geçemedim....
tahacalisir
Üye

Mesajgönderen maglor » 01 Mar 2008 17:06

Amerikan mutfak genelde yazliklarin cogunda bu sekilde görebilirsin, imgeselde tam olarak anlayamadim sen hazirlaniyormusun yoksa okuyormusun bir yerde, ki sorduguna göre hazirlaniyorsun, imgesel hayali tasarim demek daha önce gördügün bir yeri mekani hayalinda canlandirarak biraz heyecan katarak kagida aktarmandir genelde sinavlarda bunlari sorarlar ...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen tahacalisir » 02 Mar 2008 14:40

Ben hazirlaniyorum.Tesekkur ederim vediginiz bilgiler icin.
tahacalisir
Üye

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir