İç Mimarlıkta Gerekli 2. Bir Yabancı Dil

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Mesajgönderen bebek » 01 Eyl 2008 23:54

Evet oradayım:) bu konuda hocalardan da yardım isteyebilirsin. Sana tarafsız şekilde yardımcı olacaklardır. Ayrıca evet ispanyolca en çok konuşulan dillerden biri ama nüfus açısından dolayı böyle. Ayrıca İspanyolca'da birçok arkadaş zorlanıyordu. Özellikle telafuzu bizim damak, dil yapımıza daha doğrusu konuştuğumuz dile çok ters. Gerçi hiçbir dil kolay değildir de benim tavsiyem senin içinden geçeni seçmen; yoksa istemediğin bir dili sadece avantajlı olduğu için yarım yamalak konuşmaktansa istediğin dili takır takır konuşmak daha avantajlı.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 02 Eyl 2008 10:40

Bir dili ögrendikten sonra devami geliyor... Ingilizceyi iyi bilen arkadaslarin cok zorlanacaklarini sanmiyorum ki, istediginiz kadar ögrenin onlarin icine girip uzun süre vakit gecirmeden istediginiz serilige ulasamiyorsunuz... Ispanyolca aslinda nüfus olarak degil diger avrupa ülkelerinde de cok konusulan dillerden aslinda bana kalsa ben cince ögrenirim... O taraflarinda bizim meslegimizde gelismis oldugu bir kesindir...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen esra89 » 02 Eyl 2008 13:30

Şimdi daha da kararsızlaştım arkadaşlar. :? Aslında sorun da o ,hani şu dili daha çok seviyorum diyemiyorum; çünkü pek bi fikrim yok diller konusunda..Hangisi daha zor hangisini daha dilimize daha yatkın..
esra89
Üye

Mesajgönderen creator » 02 Eyl 2008 14:04

Arkadaşlar önce biz Türkçe'yi bir öğrenelim de ardından diğer diller gelir zaten. Forumda sürekli yapılan imla hatalarını yazım yanlışlarını düzeltiyorum. Bu başlıktada bir dünya yanlış vardı. Lütfen bir iç mimara ve Türkçe'ye uygun bir biçimde mesajlarımızı yazalım.
En son creator tarafından 02 Eyl 2008 22:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen esra89 » 02 Eyl 2008 15:30

Teşekkürler :!:
esra89
Üye

Mesajgönderen Pik@chu » 06 Eyl 2008 16:26

İngilizceden sonra dünyada en çok ispanyolca konuşuluyor diye tutup ispanyolca öğrenmek bence biraz saçmalık...Ben daha önceden aynı soruyu bu forumda dile getirdim. Ve gelen önerileri önemseyerekten italyancaya başladım... Bence çokta iyi etmişim. Şu an gayet memnunum...Ayrıca bir arkadaşımız burda italyayı birraz fazla abartmış.. Tamam tasarımda italya biraz uçmuş olabilir,italyanlar bu işin ehli olabilir ama Türkiye'nin de tasarım konusunda yadsınamıycak kadar ilerlemiş olması göz ardı edilmemeli... Umarım bir an önce kararını verebilirsin... :wink:
dünya bi gün...o gün ise bugün
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen #Esra » 08 Eyl 2008 18:31

Bence dünyada en çok kullanılan diller yerine,daha az bilinen diller öğrenilirse daha mantıklı bir seçim olur. Farklı ve aranan olursun en azından..
"Başarının üç öğesi : Yetenek, hırs ve iyi bir tatil."
Charles Luckman
#Esra
Üye

Mesajgönderen she.angel00 » 25 Eyl 2008 23:39

Esra bende ekonomi üniversitesinde iç mimarllık bölümüne başlayacağım bu sene bende İspanyolca seçtim başta ama İtalyanca ile değiştireceğim sen hangi dili seçtin?
she.angel00
Üye

Mesajgönderen esra89 » 26 Eyl 2008 12:17

Ben İtalyanca seçtim.Aslında ben de çok kararsız kaldım ilk başta,İspanyolca ile İtalyanca arasında,sonra İtalyanca seçmeye karar verdim.Bu arada çok sevindim,görüşürüz artık dersler başlayınca :)
esra89
Üye

Mesajgönderen bebek » 26 Eyl 2008 22:37

Eğer herhangi bir konuda bir şeye ihtiyacınız ya da yardımınız olursa beklerim. (ki muhtemelen olacak :P ) Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
bebek
Üniversite Temsilcisi

ÖncekiSonraki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 15 misafir