İç Mimarların Genel Çalışma Alanları

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Mesajgönderen lepistes » 03 Ağu 2008 16:16

Zeky yazdı:Mimarlık fakültesi altında olmasıyla ne alakası var ki? Zaten bütün üniversitelerde mimari dersler veriliyor?

Hayır verilmiyor. Üniversiteye göre değişiyor. Sadece mobilya üzerine eğitim veren üniversiteler var iç mimarlık bölümü altında.
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen creator » 03 Ağu 2008 21:16

lepistes yazdı:
Zeky yazdı:Mimarlık fakültesi altında olmasıyla ne alakası var ki? Zaten bütün üniversitelerde mimari dersler veriliyor?

Hayır verilmior.Üniversiteye göre değişiyor.Sadece mobilya üzerine eğitim veren üniversiteler var iç mimarlık bölümü altında.

Bu üniversitelerden bahsedebilir misiniz? Hangi üniversiteler bunlar? Ve eğitim ne şekilde bu üniversitelerde.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen lepistes » 04 Ağu 2008 20:47

Kocaeli Üniversitesini duymuştum mobilya üzerine diye ve 3,4 tane daha vardı ama hartlamıyorum isimlerini. Birde constraction dersi çoğu okullarda bir ders olarak gösteriliyor. Bazılarında 4 e kadar çıkıyor. Bu da önemli bir etken bence.
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen Zeky » 05 Ağu 2008 09:53

Mimarlık bölümüne sadece birinci olan kişi mi geçebiliyor? Sadece bir kişinin geçeceğini sanmıyorum. En azından başarılı olup geçmek isteyen herkesin geçebileceğini tahmin ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 05 Ağu 2008 21:02

Zeky yazdı:Mimarlık bölümüne sadece birinci olan kişi mi geçebiliyor? Sadece bir kişinin geçeceğini sanmıyorum. En azından başarılı olup geçmek isteyen herkesin geçebileceğini tahmin ediyorum.

Kontenjanlar bu şekilde en fazla 2 kişiye müsade ediliyor. Ama en doğru bilgilere üniversitelerin yönetmeliklerinden ulaşırsınız. Çünkü her üniversitenin yönetmeliği farklı.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Önceki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 12 misafir