İmza yetkisi ile alakali soru

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Mesajgönderen Zeky » 16 Haz 2008 20:08

Peki içmimar olarak mimarlık ofisi mi açabiliyoruz yoksa iç mimarlık ofisi mi?
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 16 Haz 2008 21:14

İçmimarlık ofisi açarız. Fakat yanımızda mimar çalıştırırsak mimarlık ofisi de açabiliriz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Zeky » 16 Haz 2008 21:23

Teşekkür ederim bilgi için. Şimdi birde bu şeflik imza meselesini açıklığa kavuşursa çok iyi olur.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen lale » 17 Haz 2008 10:48

İçmimar içmimari projeye imza atıyor mimar da mimari projeye ne tür bir ofis olursa olsun bu böyle eğer içmimar atmışsa imzayı yasal değildir. Uygulanan bazı yerlerin olduğunu biliyorum. 5 yıl içerisinde çıkarılacak olan düzenlemeyle içmimarlar odasına kayıt olanlar bu yasadan yararlanacak ve böyle sorular çok net bir şekilde cevaplanmış olacak. Şuan birçok boşluk var değerlendirdiğini sananlar var fakat herkes kendi işini yapmalı. İstanbul içmimarlar odası başkanı adil öngelin konuşmalarında bahsettiği bir konudur yazılı bir kaynak yok elimde fakat kendisi okulumuza geldiğinde anlattıkları bunlardır. Benim kafamda artık imza ile ilgili bir bulanıklık yok ayrıca bence bi yerde biri varmış o atmış imzayı demekle ilerde ben de atarım gibi bi düşünce yanıltıyor bizi. Şuan yok. Varmış gibi davrandıkça bu konuda hassasiyet azalacak ve hiç olmayacak çünkü elde etme hırsı kaybolacak yani elimizde var sanacağız. Piyasaya atılınca binlerce mimar o işi kapmaya çalışırken bir içmimar o işi elbette alamayacaktır. Çünkü yetkisi yok henüz.
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Önceki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir