Mimarlık mı? Mühendislik mi?

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Mimarlık mı? Mühendislik mi?

Mesajgönderen Zeky » 07 Mar 2008 23:38

Sizce Mimarlık mı mühendislikten üstün yoksa Mühendislik mi Mimarlıktan üstün?

Genelde mühendislik fakültesinde okuyan arkadaşlar çok ezici konuşuyorlar iç mimar ve mimarlar için. Bu olayı kınıyorum ve tıptan sonra mimarlığın geldiğine inaniyorum... Sizlerin fikirleri nelerdir?
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 08 Mar 2008 00:13

Bir mesleğin diğerine üstünlüğü söz konusu olamaz. O konuşan mühendis müsvetteleri de cehaletlerinden dolayı o şekilde konuşuyorlar.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen black-gry-white » 08 Mar 2008 00:50

Bende kesinlikle katılıyorum :x Herkese göre zaten kendi mesleği bir numaradır.
YeDiTePe ÜnİvErSiTeSi iÇmİmArLıK
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Zeky » 08 Mar 2008 11:35

Kesinlikle haklısınız fakat bu yüzden çok ezilen insanlar var. Bölümümüzü basit görüp mühendisliği üstün tutan arkadaslar var. Bir kişiye ben iç mimarim dediğinizde hmm derler mühendisim dediğinde ooo derler bunuda anlamis değilim ve acı veriyor...
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 08 Mar 2008 15:22

Bende aynı durum söz konusu değil... Ben iç mimarım dediğimde ooo diyorlar. Çünkü artık herkes piyasada çok fazla mühendis olduğunu ve bu mühendislerin çok azının nitelikli olduğunu biliyor... Günümüzde bütün üniversitelerin iç mimarlık bölümleri birbiri ile kıyasıya rekabet ediyorlar. Her üniversite adını duyurma çabası içerisinde. Rekabet ortamı da eşitlenmiş durumda çünkü herkesin artık internetle her yere ve her bilgiye ulaşabilme imkanı var. Üniversitelerde verilen iç mimarlık eğitiminin de gittikçe kalitesinin arttığı inancı içerisindeyim...Her üniversitenin çalışma biçimlerini duyduğumda ve öğrendiğimde bu kalitenin hissedilir biçimde arttığını farkettim...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Zeky » 08 Mar 2008 15:30

Bunlar güzel haberler fakat çevremizdeki insanlara boş geliyor... Ne diyeyim inşaallah güzel noktalara iyi noktalara geliriz...
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen maglor » 08 Mar 2008 16:27

Zeky arkadasim cok karamsar bakiyorsun sanirim olaya:D biraz rahatla biz zaten gercekten iyi yerlerdeyiz, Creator arkadasima da katiliyorum hic bir meslegin diger bir meslekten üstün yani yoktur, söylede bir durum var tip tamam önemlidir ama ikinci sirada mimarlik gelmez:) komik bir ola daha hocamdan duymustum, hatta abimden de ne kadar dogru bilmiyorum ama mimarlar özel olarak mimarliktan baska meslek yok egitimi veriyorlarmis:D birde dünyada iki meslek vardir mimarlik ve digerleri diye.. paylasmak istedim anktot:D saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Zeky » 08 Mar 2008 16:35

Karamsar değil acı verici durumuna bakıyorum =) Tiptan sonra ne gelir =)
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

bence..

Mesajgönderen lale » 08 Mar 2008 19:18

Bence içmimarlar çok itibar görüyor özellikle bayan içmimarlar çok tutuluyor :)
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen Zeky » 08 Mar 2008 19:21

Her işte kadın makbul zaten bu zamanda nedense artık...
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Sonraki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir