İçmimarlıktan mimarlığa

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

İçmimarlıktan mimarlığa

Mesajgönderen aleko » 01 Nis 2007 20:52

İçmimarlıktan mimarlığa
İçmimarlık öğrencisiyim içmimarlığı bitirdikten sonra (bölümden mezun olup diplomamı aldıktan sonra) ÖSS ile mimarlığı kazandığım takdirde 2 yıl eğitim görüp (3. ve 4. sınıf sanırım) mimarlık diploması da alabileceğimize dair söylemler duydum. Bu konuda fikri olan varsa kaynak belirterek bana bu durumu açıklarsa sevinirim… Şimdiden teşekkür ederim…
Kullanıcı avatarı
aleko
Üye

Mesajgönderen intes » 16 Nis 2007 16:19

selam aleko
bilidiğim kadarıyla ÖSS ile mimarlık bölümünü kazanırsan tekrar 4 yıl eğitim göreceksin. sadece mimarlık bölümü ile ortak olan derslerden muaf olacaksın. bence ÖSS ile mimarlığa girmek yerine eğer üniversitende çifta anadal programı varsa hem mimarlık hemde içmimarlıkta okuyabilirsin. tabi bunun için belirli bir not ortalamısını tutturman gerek. yada yüksek lisansını mimarlıkta yapabilirsin. söylediğim iki alternatifte iki yıl süren programlar zaten..umarım işine yarar :)
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen aleko » 16 Nis 2007 19:17

Yüksek lisansımı mimarlıkta yaparsam yetki ve sorumluluklarım ne derece olur. Yüksek mimar olarak mezun olur muyum?
Kullanıcı avatarı
aleko
Üye

Mesajgönderen intes » 16 Nis 2007 19:24

ben yüksek lisansımı mimarlıkta yapmak istediğim için biraz araştırmıştım. hiç bir farkı olmuyor. yüksek mimar- iç mimar diye nitelendiriliyor. mimarlık mezunu arkadaşlarımızdan farkı olmuyor. imza yetkisi de dahil bütün sorumlulukların aynı bildiğim kadarıyla
En son intes tarafından 23 Ağu 2007 18:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen aleko » 16 Nis 2007 19:35

Aydınlatıcı ve sevindirici açıklamalarından dolayı teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
aleko
Üye

Mesajgönderen paradigma » 17 Ağu 2007 23:56

mimarlıkta 4 yıl sonunda ayrıca 2 yıl zorunlu staj uygulanacakmış. tamda emin değilim böyle söylentiler duydum.acaba zorunlu 2 yıllık staj iç mimarlık için geçerli mi.
paradigma
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 18 Ağu 2007 01:20

oda olacak arkadaşım zamanla oda olacak :D şu an öle bişi yok ama olacak
zaten şu almanya yada avrupa ülkelerinde bi çok yerde bu uygulanıyor
burayadagetirecekler onu...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen creator » 19 Ağu 2007 23:02

Şu an öyle bi durum söz konusu değil ama iç mimarlık için böyle ek bi staja gerek yok. Yaz tatili iyi bi şekilde değerlendirildiği taktirde ve iyi bir yerde şantiye stajı yapıldığı taktirde çok şey öğrenilir ve iyi bir tecrube kazanılmış olunur...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

iç mimarlıktan mimarlığa

Mesajgönderen zeyno » 22 Ağu 2007 21:57

intes yazdı:ben yüksek lisansımı mimarlıkta yapmak istediğim için biraz araştırmıştım. hiç bir farkı olmuyor. yüksek mimar- iç mimar diye nitelendiriliyor. mimarlık mezunu arkadaşlarımızdan farkı olmuyor. imza yetkisi de dahil bütün sorumlulukların aynı :)

bu konuda ben de araştırma yapmıştım. iç mimarlık öğrencisi, mimarlık çift anadal programını şu an sadece yeditepe üniversitesinde yapabiliyor. mimarlıkta yüksek lisans yapınca mimarla aynı yetkilere sahip olunuyor diye yazılmış ama bu ne kadar doğru, ben aynı fikirde değilim. sanırım eşit haklar geçerli değil
zeyno
Üye

Re: iç mimarlıktan mimarlığa

Mesajgönderen intes » 23 Ağu 2007 18:50

zeyno yazdı:
intes yazdı:ben yüksek lisansımı mimarlıkta yapmak istediğim için biraz araştırmıştım. hiç bir farkı olmuyor. yüksek mimar- iç mimar diye nitelendiriliyor. mimarlık mezunu arkadaşlarımızdan farkı olmuyor. imza yetkisi de dahil bütün sorumlulukların aynı :)

bu konuda ben de araştırma yapmıştım. iç mimarlık öğrencisi, mimarlık çift anadal programını şu an sadece yeditepe üniversitesinde yapabiliyor. mimarlıkta yüksek lisans yapınca mimarla aynı yetkilere sahip olunuyor diye yazılmış ama bu ne kadar doğru, ben aynı fikirde değilim. sanırım eşit haklar geçerli değil

bu konu hakkında kimseden net bir cevap alamıyoruz malesef. ama kendi bölüm başkanımın yaptığı açıklma bu yöndeydi. ki kendisi yüksek lisansını mimarlık bölümünde yapmış. y.lisansını mimarlıkta yapmış hocalarınız bu konuda ne diyor açıklarsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Sonraki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir