İç Mimarlık Mesleğinde Çok Para Var mı?

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

İç Mimarlık Mesleğinde Çok Para Var mı?

Mesajgönderen doğa » 05 Eki 2007 23:21

Bu bölümü daha seçmedim ama kime ben iç mimarlık bölümünü seçeceğim desem o meslekte çok para kazanamazsın falan diyorlar. Gercekten bu böyle mi? Yani ben çok istiyorum ama çevremdekiler engel oluyor bana.... Ne yapmalıyım? İç mimarlıkta işler nasıl ilerliyor? Çok para kazanma yolları nelerdir? Kendini geliştirmek mi? Nedir yani? Ben ona göre kendimi ayarlayayım... İşsiz kalma gibi bir durumum olur mu? Gerçi ben o kadar çok seviyorum ki... Artık rüyalarıma giriyor iç mimarlık, tasarım vs... Ama cevremdekiler içimi karartıyor :(
Kafam karışık inşallah iyi anlatmışımdır düşüncelerimi... Acil bi cevap bekliyorum. Dayanamıyorum... Birde üstüne üstlük şu an üniversitede baska bir bölümde okuyorum. Öğretmenlik sınıf öğretmenliği.. Ben hacettepe iç mimarlık ve cevre tasarımı istiyorum... Valla çok mu karışık benim durumum... Beni anlayanlar beni bi yönlendirsin :? :idea:
sonunda olacak.....!!!
doğa
Üye

Mesajgönderen red_devil » 05 Eki 2007 23:31

Aklın iç mimarlıktaysa bence bir an önce geç. Asıl öğretmenlikten daha fazla parayı iç mimarlıkta kazanırsın. Ben son sınıfta 3 gün okula 3 gün işe giderdim ve ofis mobilyası yapan bir firmada 3 gün için 500 ytl alırdım. Bu Konya piyasası için ve bir öğrenci için çok iyi bir para. Mezun olduktan 15 gün sonra iş teklifi geldi. Ve okulu bitirir bitirmez 1000 ytl maaşla işe başladım. Hiç tecrübem olmadan ve Konya'da. Çok para kazanmanın yolu kendi ismini duyurmak. Birkaç tane önemli ve güzel iş yaparsan daha çok müşterin olur ve daha çok para kazanırsın. Sevmediğin işi yaparak zaten para kazanamazsın işe gitmek ölüm gibi gelir. İyi düşün yol yakınken kararını ver. :wink:
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen doğa » 05 Eki 2007 23:37

Nasıl birkaç iş yapacam? Adımı nasıl duyurabilirim ki... Şimdi bilgi ediniyorum. Okulu bırakırsam bi işe yarasın diye... Bide ben şu an 2. sınıftayım hacettepeyi istiyorum. Sınava girsem hemen kazanırım... Ama hacettepeyi iki yıl dondurabilir miyim? Ben bu okulu bitirdikten sonra orayı okuyacağım...
sonunda olacak.....!!!
doğa
Üye

Mesajgönderen doğa » 05 Eki 2007 23:39

Bu arada bana yazdığın cevaplar için şimdiden çok tesekkür ediyorum sana.
sonunda olacak.....!!!
doğa
Üye

Mesajgönderen red_devil » 05 Eki 2007 23:45

okulu bitirince mimarlık ofisi tasarım işi yapan ofislerde çalışmaya başlarsın. burada sana proje verirler zamanla onlarda değişik tasarımlar yapar ve uyglatabilirsen yükselirsin. eğer iyi iş yapan bi firmaysa zaten tasarımların iyi olduğu sürece işler zamanla sana gelmeye başlar kendini kanıtladıktan ve oradan edindiğin çevreden sonra imkanında varsa bi büro açarsın. zaten açmazsanda bu seviyede çok çok iyi para kazanırsın bi tasarımcı ve iç mimar olarak. kendi büronu açarsan oradada bi kaç iş yapıp şirketin ismini duyurduktan sonra bitmiştir zaten. hacettepiyi dondurabilirmisin kazandıktan sonra o konuyu bilmiyorum bilen biri cevap verirse daha iyi olur seni yanıltmış olmayım ama bu bölümü sevmiyosan okumak bitirmek zorunda değilsin bence. hayat senin hayatın bu hayatı sen yaşayacaksın mesleğinide sen yapacaksın başkası değil onun için istedigin mesleği yap onun okulunu oku.
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen doğa » 05 Eki 2007 23:50

peki ben suanda bi kursa falan gitsem nasıl ve hangi alanlarda bi kursa gitmeliyim... fotografcılık grafik tasarım auto cad 3d max vs.. vs ne yapmalıyım okula baslamadan bana ne gibi şeylerin yararı olur şimdiden ben bişiler yapsam...
sonunda olacak.....!!!
doğa
Üye

Mesajgönderen red_devil » 05 Eki 2007 23:54

hacettepenin eğitimini tam olarak bilmiyorum ama genelde 1. sınıflarda el çizimine serbest ele agırlık verirler. güzel sanatlar kursları bunlara gidebilirsin. perspektif dersi gibi dersler alabilirsin zorlanmaman için. daha sonrası zaten zamanla okulda olur. autocad 3dmax archicad gibi programları 2. sınıfta ögrenmeye başlarsın okula girerken çok ihtiyacın olacağını sanmıyorum. el çizimlerine ağırlık vermen yeterli.
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen doğa » 05 Eki 2007 23:54

bi sürü kişi suan online ama bana yardım edecek sadece bi kişi var.. onada zaten cok teşkür ediorm :P :) oda olmasa halim duman...
sonunda olacak.....!!!
doğa
Üye

Mesajgönderen red_devil » 05 Eki 2007 23:55

kurtarıcı gibi yetiştim 8) rica ederim ayrıca ne demek :oops:
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen doğa » 06 Eki 2007 00:04

hani kurslar hakkında bilgi vermiştin ya nasıl güzel sanatlar ve çizim kursu biras daha acabilirmisin ben yeni yeni anlamaya calışıorm ayrıntıları..
sonunda olacak.....!!!
doğa
Üye

Sonraki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir