İç Mimarlık Mesleğinde Çok Para Var mı?

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Mesajgönderen Pik@chu » 10 Eki 2007 15:48

İstanbul'a geldiğim günden beri ne yapacaığımı şaşırdım... Dans kursuna, italyanca kursuna, body gidiyorum... Gerçi bayağ zor oluyor ama oldukça zevkli. :D :D
dünya bi gün...o gün ise bugün
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 10 Eki 2007 15:51

Benim dediğimi yapında, yaptığımı yapmayın.
:P
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen iremxirem » 21 Eki 2007 18:33

Ben de iç mimarlık istiyorum ama kimse karşı çıkmıyor bana. :D Ya birde benim anlamadığım birşey var. Bazıları yetenek sınavndan bahsediyor barajı geçmekten falan onlar meslek lisesi mi oluyor? Böyle bir bölüm mü var meslek liselerinde? Ve ben bu mesleği yapabilir miyim? Tam emin değilim aslında ama çok istiyorum. Bir yandan da yapamzsam diye korkuyorum ama çevremdeki insanlar tam bana göre bir meslek olduğunu söylüyorlar umarım onlarda haklı çıkar. :wink:
iremxirem
Üye

Mesajgönderen intes » 21 Eki 2007 18:47

iremxirem yazdı:bnde iç mimarlık istiyorm ama kmse karşı çıkmıyo bna :D yaa bde bnim anlamadığım bşi war bazıları yetenek sınawndan bahsedio barajı geçmekten fln onlar meslek lisesimi oluo böle bi bölüm mü war meslek liselernde :? we bn bu mesleği yapabillirmiim tam emin diilm aslnda ama çok istiorm bi yandanda yapamzsam die korkuyorm ama çewremdeki insanlar tam bna göre bi meslek oldunu sölüolar umarım onlarda haklı çıkar :wink:

lütfen Türkçemizi daha özenli kullanalım. :!: "v" yerine "w" yazmazsan sevinirim.hepsini düzelttim
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 21 Eki 2007 23:26

Çevrendekiler yakıştırıyorsa güzel, sen seviyorsan güzel,
zaten seviyorsan yapabilecek miyim gibi bi soru yanlış olur yaparsın. ;)
Ama yaptığın şeyden zevk alırsan.
İki türlü sınav sistemi var
bir yetenek sınavı ; bazı okullar bu şekilde tercih ediyor genelde güzel sanatlar fakültesi içinde oluyor.
Öss sınav puanına göre; burada da mimarlık fakülteleri altında normal puan sistemi ile yerleşiyorsun ...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen hell_guard » 19 Kas 2007 19:39

maglor yazdı:çevrendekiler yakıştırıyorsa güzel, sen seviyorsan güzel,
zaten seviyorsan yapabilecekmiyim gibi bi soru yanlış olur yaparsın ;)
ama yaptığın şeyden zevk alırsan
iki türlü sınav sistemi var
bir yetenek sınavı ; bazı okullar bu şekilde tercih ediyor genelde güzel sanatlar fakültesi içinde oluyor
öss sınav puanına göre; buda mimarlık fakülteleri altında normal puan sistemi ile yerleşiyorsun ...

maglar bişey sorucam mimarlık fakultelerine yetenek sınavıyla giremiyomusun ve güzel sanatlar fakultesinde sadece iç mimarlıkmı var yoksa mimarlıkta varmı :?:
hell_guard
Üye

Mesajgönderen intes » 22 Kas 2007 00:47

hell_guard yazdı:
maglor yazdı:çevrendekiler yakıştırıyorsa güzel, sen seviyorsan güzel,
zaten seviyorsan yapabilecekmiyim gibi bi soru yanlış olur yaparsın ;)
ama yaptığın şeyden zevk alırsan
iki türlü sınav sistemi var
bir yetenek sınavı ; bazı okullar bu şekilde tercih ediyor genelde güzel sanatlar fakültesi içinde oluyor
öss sınav puanına göre; buda mimarlık fakülteleri altında normal puan sistemi ile yerleşiyorsun ...

maglar bişey sorucam mimarlık fakultelerine yetenek sınavıyla giremiyomusun ve güzel sanatlar fakultesinde sadece iç mimarlıkmı var yoksa mimarlıkta varmı :?:

Güzel sanatlar fakültesinde mimarlık bölümü yoktur. Sadece iç mimarlık vardır. Bazı üniversitelerde iç mimarlık bölümü güzel sanatlarda olmayıp mimarlık ve tasarım fakültelerinde olabiliyor. Yer değiştiren iç mimarlık yani.
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 22 Kas 2007 12:15

intes gayet guzel aciklamis...
guyel sanatlarda mimarlik yok ama
dediüi gibi bazi unilerde yetenekle mimarlik faultelerine alinabiliyor ornegin mimar sinan uni...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen hell_guard » 24 Kas 2007 17:04

Ben iç mimar değil mimar olmak istiyorum ama iç mimarlık için de lisans (yada onun gibi bişey ) okuyup hem iç mimarlık hemde mimarlık yapmayı istiyorum. Bunun için yetenek sınavına girmek istiyorum sayısal öğrencisiyim sayısal puanla da girebilirim. Ancak yetenek sınavıyla da garantiye almak istiyorum. Bu mümkün mü ve hangi ünuiversitede okuyabilirim bununla? :oops: :?:
hell_guard
Üye

Mesajgönderen creator » 24 Kas 2007 20:39

Önce sayısal punla tercihini yaparsın sonra da yetenek sınavlarına girersin hangisini kazanırsan oraya gidersin ikisini de kazanırsan sen bilirsin. :)
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

ÖncekiSonraki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 22 misafir