İç Mimarlık Mesleğinde Çok Para Var mı?

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Mesajgönderen creator » 06 Eki 2007 02:50

Bu mesleği seviyorsan bence kendini diğer bölümlerde hiç harcama derim.
Para kazanma konusuna gelince yeni mezun bir arkadaşım 1600 ytl maaş ve proje başı ücret alıyordu o konuda bi endişen olmasın...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen maglor » 06 Eki 2007 03:20

:) ücret konusuna girmeyelim :)
benim bir arkadaşım :P alınıyor arkadaşım iç mimarlıkta her şekilde para var benim hiç tasarımcı olamaz dediğim kişiler nasıl işlere yerleşti ve şu an ben 5. mezunlarındanım okulumun ve şimdiye kadar mezun olupta işsiz olan görmedim benim dışımda :P bende almanyaya gidecem diye girmedim teklif gelmediğinden deil yani:D
çok güzel yerlerde staj yaptım çok güzel sorumluluklar aldım buda arkadaşımızın kendini geliştirme konusuna denk sonra aranılan adam olursun ama aranılan adam olmasanda arayarak bulursun bu konuda endişeniz olmasın...

bir kere iç mimarlık sevildiği zaman yapılır zorla sanmıyorum ... gerçekten çok istiyorsan çok geçmiş deil hayallerinin peşinden koş,,, zaten hayallerinin peşinden koşarsan, hayallerin senin peşinden koşar işinide severek yaparsan mutlaka geleceğinde iyi mevkilere gelirsin...

kurs olarak diyorsan bende eğitmenlik yaptım bazı kurslarda ve eğer puanla bile girmeyi düşünüyorsan en azından yeteneğinden şüphe etme çünkü yetenek çalışarak kazanılır kanaatindeyim çünkü lisede resim ödevlerini bile arkadaşlarına yaptıran öğrencilerim oldu çalışma süresinin sonunda nerdeyse benim kadar çiziyorlardı...

savunduğum bir şey istemek başarmaktır...

çevrendekiler konusuna gelince zaten onlar çok isterlerse sen başarmış olmazsın bu başarılınca güzel olacak bir şey ve başardığın zaman insanlar senin hakkında konuşacak hatta başarından pay edinip ben aslında sana böyle demiştim diyecekler :D başıma geldi

emin ol bu şekilde başarmanda seni mutlu kılacak:D

biraz çenem düştü ama hoşuma giden bi konu kendimi gördüm :D

not (bi arkadaşım 3.000 ytl ile işe başladı sonunu siz düşünün:D )
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Bora » 06 Eki 2007 11:55

Öğrenim yaşamın boyunca bu sana bağlı. Diplomanı aldığında 500 milyon dolarlık bir iş de alabilirsin yada 750 ytl maaşla bi iç mimarlık firmasında da çalışabilirsin. Kendini bu yönde geliştirmene bağlı.
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen rhino » 07 Eki 2007 15:50

bu meslekte çok para varmı diye bi mevzu açılması çok garip oldu hakketen. her meslekte olduğu gibi bu kişiye bağlı tabiki. ama ben çok para istiyorum ama bilmem ne denmesi hiç alakasız. ve bu mevzununda bukadar uzatılması sizlerinde biderece ama açıklama yapmasıı garip geldi bana azcık. bu iştede yok değilmi 500milyonla çalışan ya da 1500le işe başlayan yada milyondolarla çalışan. bikere zaten bakış açısı yanlışşş. ben sölim bu bakış açısıylaa benm kardeşim nekadar içmimar olursa sende okadr içmimar olursun.. nekadar okul bitirmiş olunursa olunsun.
burada bukadar şey tartışılıyor bunların hangisini bana net gzl cümlelerle anlatabilirsin .. yanllış arkadaşlarım yanlışş....

ama cevap vermek gerekirse; senınçin öncelikli para ise bence bu meslek ideal. ama işin kötü tarafı hakeden alıyo o paraları geceler gündüzler karışıyo. basit bi masa başı işi değil. falan filannn azbuçuk derdimi anlatabilmişimdir umarım yetersiz türkçemle.
rhino
Üye

Mesajgönderen maglor » 07 Eki 2007 15:57

kusurabakmayında yanlış olan sizin laflara yanlış diyerek başlamanız,
burda bazı kişiler bazı şeyleri öğrenmeye çalışıyor, bu ister kazanılan para olsun ister ahşabın niteliği olsun bilinen herşey paylaşılır,

herkes bi gelecek düşünür ve bu arkadaşımızda geleceğinin iyi olabileceğini düşündüğü bir girişimde bulunmak istiyor sanıyorum benim için bu durum ookdarda önemli değil ama sevgiliğim bir bölüme girdiğim için şimdiye kadar yaptığım bir çok işten parada fazlada almadım sırf kendimi geliştirmek için ama belli bir zaman sonra bunları düşünmek zorundasın...

yanlış olan engelleyici değil destekleyici olmamaktır
kişisel kanaatim ... saygılar...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen rhino » 07 Eki 2007 22:44

Katyılıyorum arkadaşım sana..
"yanlış olan engelleyici değil destekleyici olmamaktır ..."

iyi çalışmalar
rhino
Üye

Mesajgönderen maglor » 07 Eki 2007 23:50

teşekkürler... aynı fikirde olmak güzel...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Pik@chu » 08 Eki 2007 23:05

ben maglora katlıyorum...aslında bu konu citten önemli..ki bugünün türkye şartlarında.....aslında herkezin en merak ettiği konulardan biriydi bu konu.(maddi gelir).açıkcası bende utancımdan sorarmımıştım.ama şimdi öğrenmiş oldum.sizlere komik veya ayıp gelebilir ama biz öss öğrencileri için artık idealler maddiyat üzerine kuruluyor.gerçi maddiyat üzerine seçilen bi içmimarlığında ne kadar yarar sağlıyacağı tartışılır....neyse konumuz maddi gelirdi.eğer dediklerinize bakılırsa bu sektörde çalışana para çok ama çalışmayanada karın tokluğuna iş var..işte bunları duymak bizi bölümümüze bi nebze daha adapte etmiş oluyo.şimdi içim biraz daha rahat.....çok konuştum galiba neyse herkeze bilgilerinden ötürü sonsuz teşekkürrr
dünya bi gün...o gün ise bugün
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen creator » 08 Eki 2007 23:13

Arkadaşım büyük projelerde en çok parayı önce iç mimar sonra mimarlar daha sonra inşaat elektrik ve makine mühendisleri alır gerisini sen düşün...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Pik@chu » 08 Eki 2007 23:16

inşallah bi hazırlığı atlıyabilirsek..... :lol:
dünya bi gün...o gün ise bugün
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

ÖncekiSonraki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi