mimarlar neden içmimarlık yaparlar?

İç mimarları ve iç mimarlığı kapsayan konuları bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Mesajgönderen lepistes » 25 Oca 2008 18:15

biz iç mimarlar aldığımız eğitimle onlardan daha estetik düşünce yapısına sahipiz ve çözüm alanlarını bir projede daha estetik görebiliyoruz bakınca.Çizm yeteneğine gelince tabiki çoğunluk olarak daha öndeyiz.Mesela ben okulda mimarlıkdaki arklarıma yardım ediyorum mekan çözümlemede çoğu göremio çözüm yollarını kafalarına göre hikayesiz,conceptsiz mekan çözmeye çalışıolar,ve çizmlerini hiç konuşmayım.Bence mimarlıkda özel yetenkle olmalı yurt dışındaki gibi
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen lepistes » 25 Oca 2008 18:18

mimarlık mastırı yaparsak eğer biz onlardan daha önde oluruz ve daha ii çözümler buluruz şahsen.Almadığımız tektonik,constraction about arch gibi derslerle çok sağlam binalar inşa edebiliriz.Bence iç mimarlık zor olandır,mimarlığa göre.herkes yapamaz iç mimarlığı ,görmek ,çözümlemek çok önemlidir.Mimarlar kibrit kutusu şeklinde bina yapabilir en kötü ve biz o dikdörtgen düz mekanı çok güzel mekanlaştırabilirizz.Ben bunu düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Re: mimarlar neden içmimarlık yaparlar?

Mesajgönderen lepistes » 25 Oca 2008 18:20

kalinkamoya yazdı:mimarların gerekli eğitimini almadan içmimarlık yapmaları etik mi?

yetenekle ilgilidr ama araştırma yapmaları lazımdır bence,çok hemde
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen maglor » 26 Oca 2008 18:45

ben biraz katiliyorum biraz katilmiyorum arkadasima mimarlik egitimi alanlarda bir nevi egitimini görmüs insanlar oluyor bizde ic mimarlik okumadan once verseler su anki kadar yapazdik hic bir meslegin diger bir meslekten ustun bir yani yoktur benim fikrim cok iyi mimari tasarimcilarda var yani mimarlar cok kotuleride bunlar kiyaslamayi kesinlestirmez, bizim icimizdede herkes iyimi sanki hayir bu yuzden elestiriler biraz daha tutmlu olmali bence... saygilar--
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen tugba_kültür » 10 Şub 2008 00:14

aslında aynı işi bir içmimarda yapabilir biir mimarda yapabilir içmimarlıık günümüzde son zamanlarda geliştiği için içmimarlar biraz daha ayrılır bu konuda
tugba_kültür
Üye

Mesajgönderen maglor » 10 Şub 2008 18:18

ayrilir derken? ic mimarlik günümüzde ciddi anlamda gelisiyor, ve ic mimarlarda cogaliyor, mimarlarin gözüyle ic mimarlarin gözünün farkli gördügünü düsünüyorum ben ...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen tugba_kültür » 11 Şub 2008 16:58

evet bu benim başıma geldi gözlerimiz farklı görüyor onlardan bunu biliyorum ben ayrılır derken içmimarlık konusunda demiştim yani mimarlar dizayn konusun da iç mekan yaratıcılığı konusunda daha az konu bililrler fakat bilindiğin gibi bizim işimizi eskiden onlarda yapabiliyorlardı. Fakat şimdi içmimarlık gelişiyor dediğin gibi...
tugba_kültür
Üye

Mesajgönderen maglor » 12 Şub 2008 14:38

mimarlar yani normal siradan mimarlar, genel olarak cok tasarim yapmazlar, yani nerdeyse eski tasarimlari uzerine birseyler eklerler, bunlara sahitte oldum, hatta mutlaka görmüssünuzdür, salon ortasinda anlamsiz kolonlar, yada bir oda daha fazla ciksin diye gereksiz odalar... ancak cok büyük isler yapan mimarlar kendini tasarlamaya yönlendiriyorlar... tabi dogal olarak ic mimarisinde de kafa yoruyorlar, simdi bizim isimiz yenilemek, güzellestirmek yasanir hala getirmek oldugu icin ayri bir caba gösteriyoruz. bizim egitimimiz ve egilimimiz o yönde... bundada mimarlarin cogu elimize su dökemez:D

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Önceki

Dön İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir