mesleğimize ve odamıza sahip çıkıyormuyuz ????

Forum hakkında öneri ve şikayette bulunabileceğiniz, açılmasını istediğiniz başlıkları iletebileceğiniz bölüm...

Moderatör: maglor

mesleğimize ve odamıza sahip çıkıyormuyuz ????

Mesajgönderen pekass » 20 Eyl 2008 12:34

Sevgili arkadaşlar,

Her yer dekorasyoncu dolmuş taşmıs ve ne iş yapıyosun dediklerinde iç mimari dekorasyon diyorlar biz bunca yıllık eğitimi boşuna mı aldık soruyorum size?

Mezun olmuş ve olacak yeni arkadaşlarımızdan istediğim odamızı güçlendirelim ve odamızda elinden geldiği kadar mimari projeler de resmi kurumlarda iç mimarın imza yetkisi olması ve onun imzası olmadan yeni binalarda uygulamaya eski binalarda da tadilatlara izin verilmeme si gerektiğini düşünüyorum, bu şekilde biz odamıza odamız da bizi desteklediği sürece şu an piyasada çalışan, yeni mezun olacak yada iş arayan bir sürü meslektaşımıza yeni iş sahaları açılmış olacaktır, lütfen mesleğimiz için bir şeyler yapalım ki bizden sonra hayata atılacak olan genç meslektaşlarımızada geniş iş olanakları açılmış olsun...
SAYGILARIMLA
pekass
Üye

Mesajgönderen maglor » 20 Eyl 2008 13:57

Merhaba,
Bende katiliyorum dediklerinize, bu konu üzerinde mutlaka girisimler bulunmustur ancak, meslegimizin biraz daha benimsenmesi gerekiyor, dekorasyoncu adi altinda icmimarlik yaptigini sananlar taseronlar ve genelde yaptiklari seyler ayni olanlar... Bu da genel olarak ucuz is yaptiriyor. Bizim isimiz sadece dekorasyonu degil psikolojiyide gerektiriyor... İstedikleri kadar bu adı kullansinlar bilincli insanlar bunun farkindadir...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön Öneriler Şikayetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir