Bir Öneri :)

Forum hakkında öneri ve şikayette bulunabileceğiniz, açılmasını istediğiniz başlıkları iletebileceğiniz bölüm...

Moderatör: maglor

Bir Öneri :)

Mesajgönderen rüya.. » 08 Mar 2008 20:30

Ben tezhip,hat ve ebru sanatlarıyla uğraşıyorum. Farklı zamanlarda yaklaşık 2 sene önce başladım diyebilirim :)
Forumda Kültür Sanat bölümünde bir çok kategori var ancak Türk İslam Sanatlarını göremedim.İlgisiz olduğunu düşündüğünüz için mi eklemediniz acaba ?
Kullanıcı avatarı
rüya..
Üye

Mesajgönderen creator » 08 Mar 2008 20:53

Plastik sanatlar bölümünde yazabilirsin. Bu forum sanat ağırlıklı bir forum olmadığı için, bazı konuları birleştirmek durumunda kaldık. Mesela edebiyat felsefe ve fotoğrafı aynı başlık altında topladık. Forum, sanat ağırlıklı bir forum olsaydı ve biz bu yukarıda bahsi geçen sanat dallarını ele almamış olsaydık çok büyük bir hata yapmış olurduk.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen rüya.. » 08 Mar 2008 21:43

Evet anladım teşekkürler creator :wink:
Kullanıcı avatarı
rüya..
Üye

Mesajgönderen maglor » 09 Mar 2008 16:36

Bu basligi acmani bende desteklerim, simdiden tesekkürler..
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Zeky » 09 Mar 2008 16:38

Evet çok güzel bişeyde biraz mimarlıklığın dışına çıkmamayada özen göstermeliyiz bence.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen maglor » 09 Mar 2008 16:51

Bence cikmaliyiz, hatta cok disarisina kadar, elimizde ic mimarligi etkilemeyecek kadar baslik var bunlar icerisinde mutlaka degerlendirmeliyiz, neden ? cünkü ic mimarlik sadece bir meslek degildir bütün sanatlari icerisinde barindiran bir olgudur, ki Tezhip, Hat ve Ebru gibi sanatlar, ic mimarlik ile neredeyse birebir ilgili sanatlardir... saygilar...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Zeky » 09 Mar 2008 16:55

Ben öyle düşünmüyorum. Olursa güzel olur ama biz mimarız bunuda dikkate almak gerek.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen maglor » 09 Mar 2008 17:05

Sizi bilmiyorum ama biz ICMIMARIZ ve isterseniz kültürümüzün ve Icmimari anlaminda cok eskilere dayanan Camiilerimizi dikkate alalim bir Tezhip ya da Hat olmayan bir tek Camii görmemiz mümkün müdür? ki bu sanatlarimiz sadece süsleme sanati olarak camiilerde kullanilmaz istedigimiz her yerde kullanabiliriz bu da bizim tasarimciligimizdir...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Zeky » 09 Mar 2008 17:13

Bunun gerekli bölümü zaten var, buna ayrı bir bölüm açmamıza bence gerek yok. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen rüya.. » 18 Mar 2008 22:32

maglor yazdı:Bence cikmaliyiz, hatta cok disarisina kadar, elimizde ic mimarligi etkilemeyecek kadar baslik var bunlar icerisinde mutlaka degerlendirmeliyiz, neden ? cünkü ic mimarlik sadece bir meslek degildir bütün sanatlari icerisinde barindiran bir olgudur, ki Tezhip, Hat ve Ebru gibi sanatlar, ic mimarlik ile neredeyse birebir ilgili sanatlardir... saygilar...

Evet maglor kesinlikle seninle aynı fikirdeyim ..Bende iç mimarlıkla ilişkili olduğunu düşünerek bu konuyu açtım .. Art niyetim yoktu.. Zeky kardeşim neden tepki verdin anlamadım :)

Bu sanatların yardımıyla kıymetli iç mekan tasarımları yapılabilir :)
Açıkcası beni çok etkiliyo hangi milletde var böylesi değerli yapılar ?
Kullanıcı avatarı
rüya..
Üye

Sonraki

Dön Öneriler Şikayetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir