Ters Ev [GoldCity]

Her türlü konu dışı gelişmelerin paylaşıldığı bölüm.

Moderatör: maglor

Ters Ev [GoldCity]

Mesajgönderen Merdox » 26 Ağu 2008 22:48

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve tanıtım ofisi olarak kullanılan ters ev büyük ilgi görüyor.

Kargıcak beldesindeki bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve çatısı yerde, temel direkleri yukarıda olan, tuvaleti ve banyosu ters konulan, kapıları, pencereleri, balkon demirleri ters monte edilen ev, tanıtım ofisi olarak kullanılıyor. Ters evin önünde yine ters olarak dikilmiş bir kuru ağaç ile evin saçaklarından aşağı doğru sarkan ağaç da görenlerin ilgisini çekiyor.

Turizm kompleksinin yetkilisi Kerim Aydoğan, ters evin bir benzerini ABD seyahatında gördüğünü ve benzerini Alanya'da yapmaya karar verdiğini söyledi.

ABD'de gördüğü evin sadece dışının, kaplamasıyla ters ev görüntüsüne sahip olduğunu ifade eden Aydoğan, kendisinin, komple ters bir proje hazırlayarak hayata geçirdiğini anlattı. Ters evin, normal evlere göre iki katına yakın bir paraya mal olduğunu ifade eden Aydoğan, çatının yere sağlam oturması için demir ve çimentonun daha fazla kullanıldığını dile getirdi.

Aydoğan, herkesin büyük ilgisini çeken evin fotoğrafının çekimi için ücret talep edildiğini ve alınan ücretin hayır kurumlarına bağışlanacağını belirtti.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Merdox
Üye

Mesajgönderen maglor » 27 Ağu 2008 14:47

Her seyi anladimda bu arkadaslar ters cevirmeyi biraz abartmislar, tuvalet ihtiyacimizi nasil giderecegimiz hakkinda fikri olan ?
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Zeky » 27 Ağu 2008 14:49

Aynısını ben soracaktım ama heralde NASA kurallarını kullanmışlar içerde yer çekimi kuvvetini gidermişler. uçuyorlar =)
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen maglor » 27 Ağu 2008 14:51

Yok ben o aydinlatmadan süpheleniyorum, ama bakalim ne cikacak...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön Konu Dışı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir