İç mimarlık yetkisi hakkında açılan dava ve neticesi

Sitede yapılan yeniliklerle ve meslek haberleriyle ilgili bilgi alabileceğiniz bölüm

Moderatör: maglor

İç mimarlık yetkisi hakkında açılan dava ve neticesi

Mesajgönderen Zeky » 21 Ağu 2008 01:32

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Yönetim Kurulunun 05 Temmuz 2008 tarihli toplantısı 47 Nolu karar ile Serbest İçmimarlık Hizmetlerini Uygulama, Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmelik Taslağı ile ilgili çalışma yapmak üzere, Yönetmeliğimize itiraz eden Odalar ile birlikte 30 Temmuz 2008 tarihinde yapılan toplantıda itiraz maddeleri yeniden düzenlenmiştir.

Odamız Yönetim Kurulu’nun 06 Ağustos 2008 tarihinde yapılmış olan toplantı neticesinde alınan 52 Nolu karar ile TMMOB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gönderilmiş olan SMM Yönetmeliğimiz, TMMOB Yönetim Kurulu’nun 09 Ağustos 2008 tarihinde görüşülmüş olup, 79 Numaralı Kararı ile „ TMMOB Yönetim Kurulu'nun 05 Temmuz 2008 tarih ve 47 sayılı kararı ile oluşturulan komisyonun görüşleri doğrultusunda, TMMOB İçmimarlar Odası Serbest İçmimarlık Hizmetlerini Uygulama, Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği'nin kabulüne ve Resmi Gazete'de yayımlanması için Yürütme Kurulu'na görev ve yetki verilmesine karar verilmiştir “ .

TMMOB İçmimarlar Odası Serbest İçmimarlık Hizmetlerini Uygulama, Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği en kısa sürede Resmi Gazete’de yayımlanması için artık herhangi bir engel kalmamıştır.

Mesleğimiz ve Odamız adına atılan önemli bu adımda emeği geçen Şube ve Temsilcilik Yönetim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere Bilgi ve Bilgilerini bizlerle paylaşan desteklerini esirgemeyen değerli Üyelerimize Teşekkürü bir borç biliriz. Mesleğimizin yükselmesinde yapılacak tüm çalışmalarda aynı çabalar ve kararlılığımız sonuna kadar devam edecektir.

http://www.icmimarlarodasi.org.tr/index ... &Itemid=30
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen maglor » 21 Ağu 2008 13:41

Meslegimiz, odamiz, sitemiz adina güzel bir adim... Hayirli ugurlu olsun ...

Paylasim icin tesekkürler
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Zeky » 21 Ağu 2008 13:55

Kesinlikle... Teşekkürler. ;)
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen fame » 21 Ağu 2008 14:03

Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Tüm iç mimarlar için onur verici bir adım.
Kullanıcı avatarı
fame
Üye

Dön Duyurular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir