1.ULUSAL iç mimarlık öğrencilerin buluşması... Kınıyorum.

Sitede yapılan yeniliklerle ve meslek haberleriyle ilgili bilgi alabileceğiniz bölüm

Moderatör: maglor

1.ULUSAL iç mimarlık öğrencilerin buluşması... Kınıyorum.

Mesajgönderen hceylan » 02 Mar 2010 00:21

27 şubat izmir ekonominin düzenlediği ULUSAL olarak düzenlenmiş etkinliği şiddetle kınıyorum..çünkü haberlerini gördüğümde çok canımı sıktı.ankara ve istanbuldaki öğrencilere özel davetiye ve ihtiyaçlarını karşılama düzenlemişler.diğer illerdeki KONYA,KOCAELİ,TRABZON,ESKİŞEHİR,ADANA,ANTALYA gibi illerde okuyan iç mimarlar için davetiye söz konusu bile değil.
onun için bu ULUSAL kalkmalı,özel okulların kendilerince toplanıp,ULUSAL iç mimarlar buluşması demelerini istemiyoruz...
tüm iç mimarların bu düzenlenmiş olan etkilikteki ULUSAL kelimesini kalkmasını istiyorum...
herkesi bekliyorum arkadaşlar sessiz kalmayın
İÇ MİMARLAR özel okullarda okuyan iç mimarlar değil....
İYİ BİR İÇ MİMAR OLMAK İÇİN!!!!!!
hceylan
Üye

Mesajgönderen creator » 02 Mar 2010 02:41

Yazınızı tekrar gözden geçirmenizi öneriyorum. Belli ki heyecan ve acele ile yazılmış. Cümleler düşük. Özne yüklem uyumsuzlukları vs. vs.
Bu mesajın altına, düşük cümleler kurmadan ve imla kurallarına uygun biçimde mesajınızı yazarsanız, konunun ele alınması daha sağlıklı olur.
Şu durumda pek birşey anlayamadım açıkçası. Sıralı ve detaylı bir biçimde anlatmanız daha uygun olur...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Buket » 03 Mar 2010 03:43

Bende sizi devlet üniversitesinde okuyan bir öğrenci olarak kınıyorum.Böyle bir organisazyon böyle bir emek sırf bazı illerin yol ücreti karşılanmadı diye böyle bir mesajı haketmiyor.Böyle bir toplantıyı düşünüp uygulamak çok değerli bir kere.
Herşeyden önce öğrencilerin emekleri vardı orda.Bir vakıf üniversitesinde olmasının sebebi ordaki öğrencilerin bunu organize edelim demesidir.Ve aylar süren emekler verilmiştir.
Geldiniz mi cidden merak ediyorum? Geldiyseniz böyle yazabilmeniz mümkün değil zaten.Eğer geldiyseniz emekleri ayrıntıları içmimar olarak dikkatli görüp sonra bu mesajınızı gerçekten düzeltmelisiniz.Böyle şeyler değil çünkü takılınması gereken noktalar.Çünkü günün sonunda ikinci buluşmamızı nerde yapalım diye oylama yaptık,devlet üniversitesinde olacak.
Bu tür şeylere takılmamak sonuca bakmak gerek diye düşünüyorum ve İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne ve bu organizasyonda emeği geçen bütün öğrencilere çok teşekkür ediyorum.
Buket
Üye

Mesajgönderen Angela20 » 04 Mar 2010 00:41

Öncelikle bu devlet okulu-özel okul ayrımcılığına son verin.Evet sadece parayı bastırıp iç mimarlık diploması alabileceğiniz özel okullar tabiki var ama hepsini aynı kefeye koymak bir komplekse kapılmış olmaktan ileri gidemiyor,bunları aşın artık.Ayrıca koskaca Hacettepe,İTÜ vs özel okul mu diye tekrar gözden geçirin,bir çok devlet üniversitesinden de katılım yapılmış çünkü.Anlayıp dinlemeden çığırtkanlık yapmayın.
Angela20
Üye

Mesajgönderen Buket » 04 Mar 2010 00:48

yapi.com.tr/Etkinlikler/1-ulusal-ic-mimarlik-ogrencileri-bulusmasi_76906.html

hceylan bu yorum da size ait sanırım.Burda verilen cevapları takip etmediniz sanırım?
Buket
Üye

Mesajgönderen SeT » 04 Mar 2010 22:01

Çok emek sarfedilerek yapılmış bir organizasyondan sonra böyle bir konunun açılmış olmasını da ben kınıyorum. Bu organizasyona katıldım ve orada bulunanlar sadece Ankara ve İstanbuldan gelen öğrenciler değildi. Bu buluşmaya gelmek için otobüse ücret ödemeyi kendilerine dert etmemiş profesyonelce düşünen arkadaşlar ordaydı zaten. Keşke bu buluşmanın içmimarlık buluşması olduğuna odaklanılabilseydi. Bu buluşmayı cesaret edip ayarladıkları için çaba gösterenlere teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.
SeT
Üye

Re: 1.ULUSAL iç mimarlık öğrencilerin buluşması... Kınıyorum.

Mesajgönderen chelal » 31 Oca 2011 16:19

Merhaba,

Sevgili hceylan kardeşim, bu ve diğer bir çok forumda organizasyonumuzla ilgili üzüntülerini dile getirmişsin. Malesef bunları çok geç görebildim. Umarım yazdıklarımı okuma fırsatı bulursun. Biz yazına yeni rastladık ve çok üzüldük. Bir kere aceleyle düşünürek yazdığın çok belli. İkincisi kusura bakma ama, toplantıda Selçuk Üniversitesi'nden, Trabzon'dan, Kocaeli'nden, Adana'dan, Eskişehir'den ve Antalya'dan ve hatta kıbrıs'tan katılımlar oldu. Özel üniversite devlet üniversitesi ayrımı da kimsenin aklına bile gelmedi. Üstelik devlet üniversitelerinden gelenlerin sayısı daha çoktur.

Kınamışsınız bizi ama sebebini anlamadık. Sanırım organizasyondan geç haberiniz oldu ve hiç çağrılmadığınızı düşündünüz.

Herkesin haberdar olabilmesi için tüm üniversitedeki arkadaşlarımızdan temsilciler oluşturduk, türlü forumlarda başlıklar açtık, internet sitesi açtık, yazılı basında ilan verdik, sponsorlarla görüştük ama malesef, bazen işgüzarlar bazen de şanssızlık sebebiyle herkese ulaşamadık. Yine de içmimarlık bölümü bulunan bütün üniversitelerden de geri dönüşler aldık.

Üstelik buluşmanın ikincisini İTÜ, üçüncüsünü Anadolu Üniversitesi yapacak, bilmem farkında mısınız ama bu ikisi de devlet üniversitesidir ve organizasyona katılan öğrencilerin oylarıyla seçilmişlerdir.

Bundan sonra kınarken, dikkatli olmanızı, olayı iyice araştırmadan yarı bilgiyle eleştiri yapmamanızı tavsiye edeceğim. İTÜ'deki buluşmada görüşmek üzere.
chelal
Üye

Re: 1.ULUSAL iç mimarlık öğrencilerin buluşması... Kınıyorum.

Mesajgönderen chelal » 31 Oca 2011 16:24

Bir de davetiyeden bahsetmişsin, onu da anlamadım. Hiç bir özel üniversiteye, Ankara veya İstanbul farketmez hiçbir üniversiteye daveyite hediye edilmedi. Organizasyon davetiyeyle olan birşey değildi zaten. Böyle birşey söz konusu bile olamaz. Üstelik yemek ve ulaşım herşey ücretsiz karşılandı.
chelal
Üye

Dön Duyurular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir