İlginç deneysel fotoğraf

Edebiyat ve edebi eserler, fotoğrafçılık, felsefe hakkında herşey buraya...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen virgo » 07 Tem 2008 18:46

İki yöne de dönüyor dönüşlerin arasında dediğiniz gibi biraz zaman var.
virgo
Üye

Mesajgönderen cansu.! » 06 Ağu 2008 23:19

Belirli aralıkları olmasına rağmen çoğunluk olarak sol tarafa dönüyor. Sağ tarafı yakalamak için çok dikkatli ve sabırla beklemek gerek.. Benim görüşüm bu...
cansu.!
Üye

Mesajgönderen Angela20 » 07 Ağu 2008 12:46

Bence sağ tarafa doğru dönüyor,ben bunu daha önce de denemiştim,bildiğim kadarıyla bunun amacı beyninizin hangi tarafının daha iyi çalıştığını ölçmek,ama ilk gördüğünüz yön önemli olan yani önce sağ gördüm sonra sol deyip beynimin her yeri eşit çalışıyor diyemiyoruz. :) Sağa döndüğünü görenlerin beyninin sol yani sayısal kısmı daha iyi,sol görenlerin ise sağ yani sözel kısmı daha iyi.beyin sinirleri çapraz çalıştığı için yönler ters çıkıyor. Benim öğrendiğim ve katıldığım açıklaması bu yani. :)
Angela20
Üye

Mesajgönderen Merdox » 07 Ağu 2008 17:38

Resmi önce ard arda önce bi yöne peşinden öbür yöne dönüşünü sağlayan resimlerden olduğunu düşündüm, bilgisayarıma kaydettim ve baktım. 34 tane resimden oluşuyor fakat peş peşe ayrı yöne dönen resimler değil bunlar. Tek bir yöne dönüşü gerçekleştiren 34 tane resim var. Bu resimlere bi baktığımda sağ ayağı yerde oluyoar bi kaç dk sonra baktığımda ise sol ayağı yerde oluyor :D insan bir an kendinde sorun olduğunu sanıyor :D Aynı resim ters şekilde duruyo gibi görünüyor. sebebi de, kızın tamamen Siyah olması ve yüzeyin hangi tarafta olduğunu tam algılayamayışımız. Bu aynı güneşin batarkenki zamanında önünden kuşların geçmesi gibi. Mesela altta koyduğum resme bakın, eğer bu kuş yüzünü tam olarak bize çevirseydi veya tam olarak güneşe dönseydi, bizim gördüğümüz açıdan hiç ışık almadığı için, yüzünün ne tarafa döndüğünü anlayamayacaktık.

Resim

Bir de kız resminin yavaş haraket eden haline bakalım. Bu resim 34 resmin slayt geçişinden oluşuyor ve her resimin geçişi 1 sn. Resmi şimdi bilgisayarınıza kaydedin ve açın, açtıktan itibaren 26 geçiş sayın, 26 dan sonra geri ters istikamete gidiyomuş gibi olcaktır. Çünkü bize bakan taraf kızın yüz kısmı veya sırt kısmı olduğunu o açılarda doğru algılayamıyoruz... Ve isterseniz kız tam düz geçiş sırasındayken (16. geçiş) çok dikkatli bir şekilde kızın gölgesiyle birleştiği yere bakarak tam tersine dönüyormuş gibi düşünüp öyle döndüğünü görebilirsiniz :D

Resim
Kullanıcı avatarı
Merdox
Üye

Mesajgönderen amylee » 11 Mar 2009 00:23

Valla bencede sağa dönüyor... Sola döndüğünü göremiyorum.
amylee
Üye

Mesajgönderen bebek » 21 Mar 2009 23:23

Nereden bakmak istersen o tarafa dönüyor; sağ ayak bu diyorsunuz sağ oluyor sol oluyor diyosunuz sol oluyor. Yarım saattir erkek arkadaşımla tartışıyorduk o sol ayak üzerinde ben sağ diye ısrar ediyordum ama anlaşıldı ki bakış açına göre değişiyor; bildiğim yüz/vazo olmuş bu. :)
bebek
Üniversite Temsilcisi

Re: İlginç deneysel fotoğraf

Mesajgönderen bɘngisu. » 13 Ara 2010 16:02

Ben sadece sağa döndüğünü görebildim. Sola döndüğünü düşünsem de göremiyorum.
Kullanıcı avatarı
bɘngisu.
Üye

Önceki

Dön Edebiyat Felsefe Fotoğraf

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir