randall stout??

Ünlü tasarımcılar ve eserlerini bu başlık altında inceleyebilirsiniz...

Moderatör: maglor

randall stout??

Mesajgönderen artibir » 07 Mar 2008 14:33

Arkadaşlar Randall Stout adında bir mimar hakkında poster hazırlıyorum.Bilgilerinize ihtiyacım var...
artibir
Üniversite Temsilcisi

randall

Mesajgönderen lale » 08 Mar 2008 17:50

Benim favori mimarım zaha hadid'i geride bırakan insan olduğunu biliyorum bu konuda çok hırslı olduğunu duydum. Zaha hadid üçgen formu çok kullanır ve çok başarılıdır bence o biraz onu taklit ediyor :) yani burkulan formlar kırık gibi görünen çatılar bence Zaha hadid çalışmaları da sana yardımcı olabilir uçuk bir mimar bildiğim kadarıyla soyutlamayla arası iyi...
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen artibir » 08 Mar 2008 23:22

Evet gördüğüm kadarıyla gerçekten yapılarının hepsi soyutlama, ancak poster yapacağım için öne çıkacak birşeylere ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen lale » 09 Mar 2008 01:46

Ne tür şeyler onu tasarıma yönlendiriyormuş araştır ve onları soyutla mesela ya da eserlerinden birkaç tanesinin sende uyandırdığı duyguları çiz tabi posterin ebatları nedir ve nasıl hazırlanacak bilemiyorum ama herhangi bir örneğe ulaşırsan yapılmış yardımcı olabilir.
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen artibir » 09 Mar 2008 02:09

Şöyle anlatayım:A1 kağıdına parlak baskı olacak son teslim. Amaç mimarı tanıtmak ancak ben hiç bir kaynak bulamıyorum netteki bi iki site dışında orda da hep aynı fotoğraflar zaten yazılı bir belge de yok.
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen lale » 09 Mar 2008 02:14

Başka dillerde yaz ingilizce sitelerden ulaşmaya çalış ben biraz baktım çok hareketli mekanları var sen de o dalga figürlerini kullan bence
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Dön Tasarımcılar ve Tasarımları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir