Mimarlik ve Ic Mimarlik

Yeni gelen üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.

Moderatör: maglor

Mimarlik ve Ic Mimarlik

Mesajgönderen E=mc² » 22 Ağu 2008 17:11

Herkese selam ben bu sene Viyana Teknik te mimarliik bolumune baslicam insallah. Merak etttigim konu okulda alidigimiz mimarlik egitimi ile ic mimarlik ve endustiryel tasarim ne derecede yapilabilir benim mimarlik disinda bu iki bolumude buyuk ilgim var sizce bolum degistirmeme gerek varmi yada aldigim egitim buna yeterlimi?

Benimde yardimici olabilcegim konular varsa elimden geleni yaparim.Simdiden tesekkurler
E=mc²
Üye

Mesajgönderen maglor » 22 Ağu 2008 20:26

Merhaba arkadasim, gecenlerde viyana üniversitesine gitmistim orda arastirdigim kadariyla, genelde teknik üzerine, ve icmimarlik üzerine olan okul tamamen baska bir yerde ve baska bir universite, teknik bilgileri yönü yüksek olan yerlerde sanatsal yönden cok bilgi alamayabilirsin degistirmen biraz zorlayici olabilir ancak, zor diye bir sey yoktur aklindaki meslek mimarlik ise onu bitirip ordaki sanat akademisinda master yapabilirsin ki seni cok zorlamazlar viyanaya kabul edildiysen ...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen E=mc² » 24 Ağu 2008 02:21

Cevabin icin cok sagol. Aslinda merak ettigim konu mimarlarin gercekten bu sitede yazilanlar kadar kotu ic tasarimmi yaptiklari ben mimarlik okuyacak olmama ragmen hic okula gitmedigim icin derslere uzagim. Aldigim mimarlik egitimi bana ic mimarlik icin gerekli olan vizyonu kismen vermiyor mu? Endüstriyel tasarimcilarin bile ic mimarlik yaptigini duyunca enterasan geliyor.
E=mc²
Üye

Mesajgönderen E=mc² » 29 Ağu 2008 11:49

Ya arkadaslar burasi ne kadar ilginc bir yer. Kimse bildiklerni paylasmiyor herkes bakip gidiyor boyle forum mu olur?
E=mc²
Üye

Mesajgönderen Fr0d0 » 29 Ağu 2008 17:22

Herkes kafasına takılan soruları soruyor , bizde gereken cevapları veriyoruz . Ben senin bu yazını eleştiri olarak kabul etmiyorum. Forumu iyice gözden geçirsen daha iyi olacak :?
Çaylak İç Mimar =)
Kullanıcı avatarı
Fr0d0
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen E=mc² » 30 Ağu 2008 20:45

Forumu gozden gecir ne demek. Şimdi anlami olmayan mantiksiz bir cumle, yorum yapmak icin yazdigin bir kac kelime iste.
E=mc²
Üye

Mesajgönderen Merdox » 30 Ağu 2008 21:34

E=mc² yazdı:formu gozden gecir ne demek simdi anlami olmayan mantiksiz bir cumle yorum yapmak icin yazdigin bi kac kelime iste

"Forumu gözden geçir." demek; "forumda daha önce senin sorduğun sorunun benzerleri veya aynıları defalarca sorulmuş olabilir ve bu sorulara defalarca cevap verilmiş olabilir. Bu yüzden önce forumdaki ResimArama butonunu kullanarak aradığın bilginin var olup olmadığına bak sonra eğer aradığın bilgi yoksa "Kimse bildiklerini paylaşmıyor." de demek."
Kullanıcı avatarı
Merdox
Üye

Mesajgönderen E=mc² » 31 Ağu 2008 11:43

Hadi ya cok tesekkur ederim bende bi türlü cözememistim bu cumleyi. Zaten bir forumda konu acilirken ilk once bakilir actigim konu hakkinda bilgi varmi diye(hani forum kurallari belki bilirisin) :?: Yardim isteyince sesi cikmayan arkadaslar is tartismaya binince susmuyorlar.
E=mc²
Üye

Mesajgönderen maglor » 31 Ağu 2008 15:24

Arkadasim saygilar... Senin soruna cevap vermemis olsak, cok haklisin gibi bir cümleyle girerdim, su an öyle bir durum yok, benim ve bircok arkadasinda sikayetci oldugu konu budur, senin aklinda bir soru vardir, onu sorarsin burasi paylasim platformu, bi konu hakkinda fikri olmayan arkadas o konu üzerinde yazmak zorunda degildir, cok iyi paylasim yapmis olanlar icin bu durum söz konusu olabilir nasil bir forum burasi anlamadim gitti gibisinden, soruna cevap alamadim diye baskalarina yüklenmenin anlami yok... Tartisma konusuna gelince insanlar ister istemez üzerlerine atilan bu türlü laflari kaldiramazlar, su an senin yaptiigin gibi tahmin ediyorum ki bu yazinin üstünede bir seyler yazmak isteyecek ve altta kalmak istemeyeceksin... Insanlara nasil deger verirsen o sekilde deger görürsün... Saygilar
Soruna gelirsek, bir mimar ile icmimar arasindaki farklar bellidir, senin gidecegin üniversiteyi arastirdim cok detayli olmasada, hatta gitim bizzat gördüm, teknik acidan gelismis bir üniversite ve bu acidan sanatsal cok icerik vereceklerini sanmiyorum, icmimarisini bir mimarin yapmasi gayet normal ama genelde yapilan dar kaliplar icerisinde olmasidir, ama yaparsan icmimarlik üzerine yüksek lisans, sana faydasi olacaktir. Endüstriyel tasarım okuyan arkadaslarin cogu icmimarlik yapmazlar ama mobilya tasarimi konusunda bir cok arkadasimizi görebiliriz, yada ev icin kullanilabilecek ger türlü malzemeye.. Mimar kalibi yapar endüstriyel tasarimcilar detaylari inceler, icmimar bütün bunlari ortak noktalarda bulusturmaya calisir...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen creator » 02 Eyl 2008 13:36

E=mc² yazdı:Ya arkadaslar burasi ne kadar ilginc bir yer. Kimse bildiklerni paylasmiyor herkes bakip gidiyor boyle forum mu olur?

Daha önce bu forumda iç mimarlığın ne olduğu, diğer meslek disiplinleri ile bağlantısı, mimar ile iç mimarın farkları. Ve benzeri bir dünya konu defalarca tartışıldı ve yorumlar yapıldı. Bırakın sitenin arama butonunu, Google'a yazsanız dahi "İç mimarlık nedir" diye 4. veya 5. sırada daha önce yazılmış bütün başlıklar Google'da karşınıza çıkıverir.
Biz sorulan soruları geri çevirmedik yine de defalarca yanıtladık. Sorulan bir soru gözden kaçmış veya sorunun cevabını bilen olmadığı gerekçesi ile bu şekilde eleştiri yapmanızı doğru bulmuyorum. Yanlış bilgiler vermektense cevap vermemeyi tercih etmek en mantıklı seçimdir. Ayrıca konuyu açtığınız başlık ta uygun değil bu tür konuların "İç mimarlık eğitimi" başlığı altına yazılması daha uygun olur.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön Tanışma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir