fikir istiyorum

Yeni gelen üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.

Moderatör: maglor

fikir istiyorum

Mesajgönderen gülbeyaz » 16 Ağu 2008 12:22

Ben grafik tasarım 3.sınıf öğrencisiyim.3 yıl boyunca gördüğüm eğitimde hiçbirşey öğrenemediğimi bu yaz döneminde staj gördüğüm şirkette anladım. Açıkçası okula karşı bir hayli soğudum bırakmayı dahi düşünüyorum.okula sıcak bakmamın tek nedeni devlet işine girebilirim düşüncemin olması...O da takdir edersiniz ki çok zor...Sizden fikir istiyorum. Sözlerimde mantıklımı yoksa mantıksız mı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Üye

Mesajgönderen bebek » 17 Ağu 2008 12:28

Bence öncelikle hiçbir şey öğrenmediğini düşünmen yanlış; illa ki bir şeyler öğrenmişsindir ama yetersiz kalıyordur. Okuldan soğuduğunu söylemişsin. Bence bunda senin de hatan ver, insan her şeyi okul vermez. Kendi çabası da gerekir; okuması, araştırması vs... Yani kendini geliştirmek ya da iyi bir yerlerde olmak senin elinde. Ayrıca bence ileride şuraya girerim onun için böyle çalışayım şöyle yapayım gibi bir şey çok saçma. Daha mezun olmadan maddi kaygılara düşer ve onlara göre hareket edersen yanlış yaparsın. Öncelikli hedefin kendini geliştirmek piyasayı "kalite" açısından yakalamak olmalı. Bence okulu bırakma, güzel bir bölümün var; gelecek vadeden bir bölüm... Bundan sonrasıysa sana kalmış. İster kendini geliştirir adını duyurtursun ilerde, istersen basit bir grafikçi olur devlet kapısına girmek için uğraşırsın... Seçim senin.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen gülbeyaz » 17 Ağu 2008 21:46

Sözleriniz çok mantıklı...Ancak şuna katılmıyorum kişi üniversiteye gireceği zaman,bitirdiğinde maddi açıdan getirisinin ne olacağını düşünür.O yüzden benim şu durumda gelecek kaygısı duymamı SAÇMA bulmuyorum açıkçası.('saçma' yazmanız memnun etmediği için belirtmek adına büyük harflerle yazdım)şunu da söyleyeyim yazınızdan sonra düşüncelerim değişmedi değil... :) Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Üye

Mesajgönderen maglor » 17 Ağu 2008 22:28

Merhaba arkadasim, öncelikle üc sene okudugun bir okulu birakma gibi bir düsünce :d SACMA.. gelecek gibi bir kaygin her zaman olmali, sen isinde iyi olabilirsin ama sürekli oldugun yerde kalacaksin diye bir durum söz konusu degildir belki daha yüksek yerlere girebilirsin yada o diplomayla neler yapamazsin ki... kendini ne kadar gelistirirsen o kadar kaygin olsun ...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen gülbeyaz » 17 Ağu 2008 22:44

Ben 2 yıl okudum 3 yıl değil.3.sınıfa geçtim bu sene. SAÇMA sözcüğünü sizde benim gibi büyük harflerle yazmışsınız demek ki sizinde hoşlanmadığınız bir sözcük bu. O yüzden ben size bu sitede bulunduğum sürece bu kelimeyi yazmayacağım. Çünkü kimseye saygısızlık yapmak istemem. :wink: Bu meslekte ilerlemeyi tabiki çok istiyorum ve sevdiğim meslekten ötürü kaygılarımın olmasını...
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Üye

Mesajgönderen bebek » 18 Ağu 2008 00:25

Saçam kelimemi saygısızlık olarak algıladıysanız kusura bakmayın. Benim fikrime göre bir mesleğe çok para var ya da hazır kapısı var gibi sebeplerden girmek anlamsız. Bu zihniyetten dolayı hala büyüklerimiz öğretmenlik okusaydın gibi bir gözle bakıyorlar. Bu zihniyet bana tuhaf geliyor. Hangi meslekte olursanız olun işinizi ehliyle yapıyorsanız ekmek kapısı bulmak o kadar da zor olmaz. Bu yüzden saçma demiştim; ama tekrar özür dilerim kırdıysam.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen gülbeyaz » 18 Ağu 2008 00:38

Nezaketiniz için teşekkür ederim. :) Ben sert mizacım olduğunu kabul ediyorum :oops:
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Üye

Dön Tanışma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir