yardıma, yönlendirilmeye ihtiyacım var ltf . . .

Yeni gelen üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.

Moderatör: maglor

yardıma, yönlendirilmeye ihtiyacım var ltf . . .

Mesajgönderen ipek ülkeroğlu » 03 Eki 2007 13:04

Herkese kolay gelsin. Ben finans sektöründe çalışan 35 yaşında bir yöneticiyim. İşimi seviyorum ancak çocukluğumdan beri hayalim ve merakım hep iç mimarlık üzerineydi. Sürekli evimde, odalarımda değişiklikler yapıyorum, eşyalar tasarlıyorum, çiziyorum, marangozuma yaptırıyorum. Kendi evimin dışında da hayali odalar / evler döşüyorum. Çok mu geç öğrenmek için bilmiyorum ama lütfen bana bilgisayarda çizim yapabileceğim programlar önerin, kendim, iant edersem, okuyarak deneyerek çalışıp öğrenebilirim diye düşünüyorum. Okula gitmem güç. Sertifika veren eğitim merkezleri için vaktim yok. Hem çalışan biriyim hem de anneyim. Kendi kendime birşeyler nasıl öğrenebilirim. Bana kitap / pc program / ya da web üzerinden eğitim alabileceğim bir kurum...... fikir verebilirseniz çok sevinirim. Nereden ne temin edebilirim ? Evimde imac var, ona özel program var mıdır ? Buarada bu arzumu duyan herkes boş işlerle uğraştığımı düşünüyor. Onlara da kapak olacağım. Beni iktisat okumaya zorlayan babama özellikle.
ipek ülkeroğlu
Üye

Mesajgönderen creator » 03 Eki 2007 14:58

Benim tavsiyem gözünü karart derim. Hazırlan iç mimarlık yetenek sınavlarına ya da hacettepe iç mimarlık gibi yanlızca ea puan ile alan bölümlere yerleşmeye çalış eminim başaracaksın K.T.Ü iç mimarlığa 35 yaşında yerleşen biliyorum. 4 senede mezun olmuş gitmiş. Sen de başarırsın. Eğitimsiz olarak da bu işin yapılamayacağından eminim...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen red_devil » 03 Eki 2007 16:38

iç mimarlık eğitimi almak için çok geç değil eğer istiyosan tabi. zaten tasarlıyorum çiziyorum demişin yeteneğin var birazda olsa bunu biraz dahada geliştirerek çok rahat bi üniversiteye girip hayalindeki şey için ilk adımı atmış olursun. bencede eğitimsiz olarak bu işi yapmak zor. hobi için yaparım ama diyorsan o da sana kalmış. başarılar şimdiden
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen maglor » 03 Eki 2007 18:20

merhaba
öncelikle taktir ettim
benim sınıfımda da benim annem yaşında kişilerle okudum sizinle aynı durumda olan kişilerle
ancak dediğiniz gibi evli olmanız, çocuğunuz olmadı ki tahmin ediyorum çocuk biraz ufak (tahmin) işinizide sevmiyor deilsiniz bu yüzden tekrar giripte bir iç mimarlık okumayı size tavsiye etmiyorum...

şöyle demiş olsaydını işimi sevmiyorum, çocuklarım kendine yetecek yaşta, beni zorla bu bölümde okuttular, çalışmaktan zevk alamıyorum ozaman kesinlikle zevk alacağınız meslek olan iç mimarlıkta okumanızı tavziye ederdim
bu durumda dediğiniz gibi kendinizi geliştirici yöntemlere gitmeniz gayet mantıklı , tasarım dergilerini sürekli takip etmeniz, yaşadığınız alana sürekli yenilikler katmanız sizi manevi hazza zaten ulaştıracaktır

ancak bu işi meslek olarak edinmek istiyorum diyorsanız, arkadaşların dediği gibi her şeyi bir kenara bırakıp eğitimini almanız iyi olacaktır

saygılar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön Tanışma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir