Sizce İÇ MİMARLIGIN yeri ne olmalı

Öğrencilerin gördükleri eğitim hakkında yorum yapabilecekleri ve kendi aralarında fikir alışverişinde bulunabilecekleri bölüm...

Moderatör: maglor

Yerimiz ne olmalı

Güzel Sanatlar Fakültesi
13
46%
Mimarlık-Mühendislik Fakültesi
15
54%

Toplam oy : 28

Mesajgönderen maglor » 25 Nis 2007 21:49

bence kesinlikle ve kesinlikle g s f de olmalı ve
puanın yanı sıra mutlaka yetenekle alınmalı
yanındaki uçuklara bakmıcaksın yada sende tasarımlarda uçuk olmak için biraz uçuk olacaksın arasını da bulacaksın.

ben şahsen mimarlıktan çok uzaklaştırıyorum iç mimarlığı çünkü gayet farklı bölümler,

sanat yapmalıyız bu da bizi mimarlıktan ayıran kısım
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen JnU » 27 Nis 2007 21:50

maglor sana katılmıyorum....Mimarların bizim yaptıklarımızdan haberdar olmamasından kaynaklı bütün bu yaşanılan sorunlar.Onlar bizi el işi yapan , mukavva kesmeyi bile bilmeyen , paralel cetvel gönye kullanmayı bilmeyen kişiler olarak düşünüyolar..( bunlar bizzat söylendi kafan uydurma senaryolar değil) Mimarlık ve İç mimarlık birbirinden uzaklaştırılamıcak iki meslektir. Ve eğitim süreçleride bir arada olmalıdır. Tasarım fakültesi çok mantıklı bir seçenek çünkü biz GSF için -bence- fazlayız. GSF deki diğer bölümlerle etkileşimde çok önemli mutlaka ama bir mimarlık fak.si ile kıyaslanamaz...
Kullanıcı avatarı
JnU
Üye

Mesajgönderen buggy » 29 Nis 2007 01:21

Evet tasarım en mantıklı seçenek çünkü mimarlık fakültesi de GSF de bize biraz kutup gibi geliyor.. Yani biz daha merkezde olmalıyız.. En doğru tercih olarak da Tasarım Fakültesi olabilir.. Endüstriyel tasarım,İç Mimarlık gibi bölümler bir arada.. Bence mükemmel olur.. Zaten uygulamadaymış.
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

Mesajgönderen maglor » 11 May 2007 13:25

ben aksini iddia etmiyorum aslında ayrılmaz iki yakın dal mimarlık ile iç mimarlık ama ayrılan noktalar var seninde dediğin gibi bizi (Onlar bizi el işi yapan , mukavva kesmeyi bile bilmeyen , paralel cetvel gönye kullanmayı bilmeyen kişiler olarak düşünüyolar.) olarak görüyorlar bu yüzden kendimizi kanıtlamalıyız ve yerimiz onlardan ayrı olmalı elbette bi yerde birleşiyoruz ama biz sanata daha çok eğilimli meslekteyiz...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen creator » 11 May 2007 17:38

m-lt-m yazdı:bence ikiside olmamlı o yüzden 3. bir şık eklenmeli oda Mimarlık ve Tasarım fakültesi olmalı :) :) :)

İç mimarlık bölümünün Tasarım fakültesi gibi bir bölümde yer alması oldukça uygun olurdu. Güzel bir yaklaşım... :)
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen kalinkamoya » 04 Eki 2007 10:55

bizi gsf den alıp yeni kurdukları mimarlık ve tasarım fakültesine aldılar.iki farklı okulda da eğitim gördüm. bana kalırsa iç mimarlığın yeri gsf olmalı. gsf doğası itibarıyla yaratıcı ve üretici insanların bulunduğu bir okul. mimarlık ve tasarımda bir süre sonra aynılaştığını hissediyor insan.
taşı delen suyun gücü değil sürekliliğidir.
kalinkamoya
Üye

Mesajgönderen Menkalinan » 14 Şub 2008 02:27

kesinlikle gsf çünkü içmimarlık daha sanatsal bir anabilim dalı ve içmimarlıkta diyer sanatsal bölümlerin bize daha cok yararı olacağına inanıyorum çünkü tasarım yapmak biraz uçuk kaçık olmayı gerektirio yani farklı olmak ve farkı yaratabilmek bunuda en iyi gsf deki diyer bölümlerle etkileşim içinde yapılabileceğine inanıyorum :D
Menkalinan
Üye

Mesajgönderen esquartes » 05 May 2008 20:12

Sorumluluk eğiyimi diye bölüm açsınlar orada olsun iç mimarlık su an piyasada sorumluluk baska bişi değil yapılacak işlerin başında olacaksın ilgileneceksin tasarımlar zaten sağdan soldan copy paste.
esquartes
Üye

Mesajgönderen Zeky » 05 May 2008 21:20

Bence mimarlık fakültesinde olmalı sanat heryerde sanattır. Sanat diyince sadece GSF gelmemeli akla. Çünkü mesleğimiz mimarlık odaklı hepimizin mimar ünvanı oluyor. Bunun dışında bence ÖSS puanına göre alınmalı. Çünkü yetenek sınavı ile bütün kopuk insanlar geliyor fakülteye. Sonrada iç mimarlık odaları boş kaldı. Kalır tabi bütün torpille girmis kopuk öğrenciler girmis. Adamların amacı okumak maksat. 4 sene bitsin askerliktende yırtarız ohh... Gel keyfim gel. Yüzlerce bunun örneğini gördüm arkadaşlar. Önüme gelen herkez iç mimar nerde kopuk iç mimar. Biri birşey anlatır işte yok efendim kıbrısta şunun oğlu okuyor orda iyice ortama aktı babası burda bir üniversiteye iç mimarlıkta okutuyor. Afedersiniz ama sanki dingonun ahırı. Öyle kafaya göre girmek var mı ya?? Ayrıca başkalarınada mesleğimizi kötü gösteriyor. Hatta ve hatta kimileri diyor (kendi üniversitedeki bazı insanlar dahil) torpille girdim yoksa ben öss ile hayatta giremezdim... (kaldı ki çiziminde de meymelet olmayan kişiler olabiliyor bunlar) Dolayısıyla bence KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE ÖSS PUANI İLE ÖĞRENCİ ALINMALI!!! Sonra sizin benim gibi insanların yüzünü kara çıkartılıyor. İşin açıkcası iç mimarlık diyince boş adamların bölümü diye anılmak istemeyiz en azından. Kaldı ki puan bazında bakılırsa iç mimarlık çok yüksek puan istiyor. Buda çok güzel birşey. Biri görür duyarsa ooo iç mimarlık sağlam meslek desin mühendislik felan kıyaslanamaz bilsin isterim...
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 05 May 2008 21:42

esquartes yazdı:sorumluluk eğiyimi diye bölüm acsınlar orada olsun iç mimarlık suan pıyasada sorumluluk baska bısı degıl yapılcak ıslerın basında olucaksın ılgıleneceksın tasarımlar zaten sagdan soldan copy paste

Lütfen imla kurallarına uygun biçimde yazalım. Olucaksın değil olacaksın şeklinde yazalım.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Önceki

Dön Öğrenciler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir