İç Mimarlık Öğrencilerine Özel Burs

Öğrencilerin gördükleri eğitim hakkında yorum yapabilecekleri ve kendi aralarında fikir alışverişinde bulunabilecekleri bölüm...

Moderatör: maglor

İç Mimarlık Öğrencilerine Özel Burs

Mesajgönderen creator » 03 Haz 2008 16:49

Bu konuyu önemli gördüğüm için yazma ihtiyacı hissettim.
İç mimarlık bölümleri üniversitelerin en masraflı bölümlerinden biridir. Bitmek bilmeyen malzeme ihtiyaçları, teknolojik ihtiyaçlar, araştırma masrafları (kitaplar dergiler) ayrı bütçe ayrılması gereken ihtiyaçlardır.

Bir iç mimarlık öğrencisinin;
Bir bilgisayarı olmalıdır.
Elinin altında sınırsız interneti olmalıdır.
Yazıcı tarayıcısı olmalıdır.
Bunlar temel ihtiyaçlar.

Böyle bir durumda bütçesi sıkıntılı olan öğrencilerin başarısız olması kaçınılmazdır. Bu tür öğrencilere rastladım. Tasarım konusunda çok başarılılar fakat proje teslimi konusunda yani masrafların artmaya başladığı sıralarda derslere devam konusunda sıkıntı yaşar bu öğrenciler. Dolayısıyla sıkıntılar ard arda gelir. Hocaların da bu konuda düşüncesiz olması vicdanımı sızlatan noktadır. Çünkü üniversiteye gelmiş hiçbir öğrenci hocam maddi sıkıntım var diyemez.

Bu öğrencileri kazanmak devletin vazifesi olmalıdır.
İç mimarlık, mimarlık gibi ek masraf gerektiren bölümlere özel burs verilmesi taraftarıyım.
Bu öğrencilere devletin sahip çıkacağının inancında değilim.
Ama ben bu konuda elimden geleni yapmaya çalışacağım.
Düşüncelerinizi bekliyorum.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Zeky » 03 Haz 2008 17:12

Çok güzel bir düşünce. Devletimizin başına gelen hiç bir hükümet bu konuda yardımcı olcağını bende düşünmüyorum. Heleki İçmimarlık bölümünü can-ı gönülden isteyenlere iç mimarlığın çok ihtiyacı vardır. Bugün gene acı bir olayla karşı karşıya kaldım. Afedersiniz ama öğrencinin teki iç mimar olmak istemiyorum dedi. Bahçeşehir üniversitesinde geçiş yaptırıyorlarmış dedi mimarlığa (tabi ne kadar doğru bilemicem, bahçeşehir üniversiteli arkadaşlarda bu ayıbı örterler inşaallah...) bende hemen olaya el attım tabi haliyle gururuma yediremedim. Dedim iç mimarlığı isteyerek seçmedin heralde diye sordum maksat üniverste okumak dedi işim hazır zaten dedi. Bak sen... Bende dedim mimarlığı istiyorsun dedim iç mimarlıkla ne farkı var dedim? Onların yaptığını sende yapabilirsin iç mimar olarak dedim sadece imza yetkin olmaz dedim... Çocuk es geçti... Akıl işte... Böyle öğrencileri görmek çok acı veriyor ve mesleğimizi çok çok onurunu zedeliyor...!
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen TeknikDestek » 05 Haz 2008 17:23

Aslında mimarlık sirketleri burs verebilir. Ama konusmak lazım... :|
This site designed by Alp Buğra...

Hosting Services =>Hosting Services Powered by Alp Buğra...
Kullanıcı avatarı
TeknikDestek
Site Admin

Mesajgönderen Zeky » 05 Haz 2008 17:32

Bunun içinde planımız olan iç mimarlık örgütü kurmak lazım. Örgüt biraz garip kaçmış olabilir. Ama bir birlik olmamız gerek. Birlikten güç doğar ve bir çok sey gerçekleştirilebilir.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen maglor » 05 Haz 2008 18:28

Burs sadece icmimarlik ögrencileri icin degilde ciddi anlamda ögrenciler icin gercekten önemli bir durum, bunu özel sirketlerin disinda derneklerde vermekte, bu tür yerlere basvurular sene baslarinda olabiliyor, ayrica icmimarlik odasinin da bence basarili ögrencilere destek cikmasinda fayda olacagini düsünüyorum...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen creator » 05 Haz 2008 18:40

maglor yazdı:Burs sadece icmimarlik ögrencileri icin degilde ciddi anlamda ögrenciler icin gercekten önemli bir durum, bunu özel sirketlerin disinda derneklerde vermekte, bu tür yerlere basvurular sene baslarinda olabiliyor, ayrica icmimarlik odasinin da bence basarili ögrencilere destek cikmasinda fayda olacagini düsünüyorum...

Ama iç mimarlık bölümlerinin masrafları diğer bölümlere nazaran çok daha fazla. O nedenle iç mimarlık bölümleri için diye belirttim.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen ufukkeskin » 05 Eyl 2008 10:20

MERHABA İSTANBULDA MİMARLIK ÖĞRENCİSİYİM
AİLEM İHTİYAÇLARIMI KARŞILAMAKTA ZORLUK ÇEKİYOR EĞER BURS İMKANI VARSA LÜTFEN İRTİBATA GEÇİN
ufukkeskin@windowslive.com
0554 637 13 79
ilginize teşekkürler
ufukkeskin
Üye

Mesajgönderen Pik@chu » 06 Eyl 2008 16:05

ufukkeskin yazdı:MERHABA İSTANBULDA MİMARLIK ÖĞRENCİSİYİM
AİLEM İHTİYAÇLARIMI KARŞILAMAKTA ZORLUK ÇEKİYOR EĞER BURS İMKANI VARSA LÜTFEN İRTİBATA GEÇİN
ufukkeskin@windowslive.com
0554 637 13 79
İlginize teşekkürler
Benim msn adresimi ekle yardımcı olabilirim..En azından elimde 4 sayflık burs listesi var onu sana iletebilirim...
dünya bi gün...o gün ise bugün
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen ufukkeskin » 06 Eyl 2008 19:35

Tesekkür ederım umarım dogru yazmısımdır msn adresınızi
Benimki de ufukkeskin@windowslive.com
mimarlık ögrencısıyım burs almaya ihtiyacım var
ufukkeskin
Üye

Mesajgönderen Hayat-ı Rap » 09 Eyl 2008 18:04

Aynen katılıyorum ama sesimizi nasıl duyurabiliriz.?
Türk Genci Devrimlerin ve Rejmin sahibi ve Bekçisidir..!
M.Kemal ATATÜRK.

Hayat-ım Rap. (:
Hayat-ı Rap
Üye

Sonraki

Dön Öğrenciler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir