Vize-Final Haftası

Öğrencilerin gördükleri eğitim hakkında yorum yapabilecekleri ve kendi aralarında fikir alışverişinde bulunabilecekleri bölüm...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen tugba_kültür » 10 Şub 2008 00:39

evet juri onu hiç sorma :)
bende seneye son inşallah 1.dönem 4.sınıftan ders aldım şimdi 2.dönemden de alıcam yine amaç biraz olsun yükümü hafifletmek seneye bitirmede rahat olalım dimi:)
tugba_kültür
Üye

Mesajgönderen maglor » 10 Şub 2008 18:21

ah ah ne güzel ya :d proje hazirliyosunuz jüriye:d yine o zamanda olmak isterdim :d son bir hafta özlemini hep cekmekteyim :D
gerci daha 1 sene bile olmadi ama :d özlüyor insan biraz uykusuz kaliverin nolcak :d gerci ben hic kalmazdim ama :P
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen tugba_kültür » 11 Şub 2008 17:05

tabi uykusunu alıpta sınıfını geçen arkadaşlarımızda var ama yeteneklerinden değil bu hazırcılıklarından (sözüm meclisten dışarı ama böyle olanlar var)
tugba_kültür
Üye

Mesajgönderen maglor » 12 Şub 2008 14:43

tabi öyle olanlarda var :D ama
hocalar bana o yüzden sasiriyordu :d juriye kadar bisey göstermeden tabi arada gösteriyordum yanlis anlamasinlar diye:D ve bildiginiz üzere cogunlukla bazi gruplar projelerini birlikte yaparlar hatta dediginiz gibi hazirlcilikla :d ama ben son zamanda ve sevmem tasarimima baskasinin dokunmasini fazla :d tek basima :d ve her ortam icin ayri tasarim anlasiyla :d okulumu dört yilda bitirdim ve söylede bir sey var :d sirf hic uykususz kalmadan okulumu bitirdim dememk icin :d son bitirme projemde uyumadim gerci sabah 6 da bitmisti 4 maket sunum paftalari ve projelerimle birlikte ama yinede uyumadim :d gittim arkadaslara yardim ettim kosu yaptim :d
hazircilikta eger gercekten icimimar olmak istiyorsan yapmamalisin, dergilerden aldigin tasarimlari projene koymamalisin...
saygilar---

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen tugba_kültür » 12 Şub 2008 23:46

ben o hazırcılık konuusunda şunu anlatmaya çalışmıştım dergilerden alınan projeleri alıp kendi projene uygulamak değil bu yapılan da bir nevi iyi sonuç olarak aynısıda yapsan sen yapmış oluyorsun pratik yapıyorsun çiziyorsun yani sen emek harcıyorsun...

aama ben hazırcclık konusunda şunu demek istedim projeler derslerinden hiç bişey gööstermeden böle göstermiş gibi yapanlardan ama projedenin p sini bilmeden başka mimar veyahutta içmimar arkadaşlara çizdirip yani bir yığın para vererek yapılan projelerden bahsetmeye çalışmıştım...
tugba_kültür
Üye

Mesajgönderen maglor » 13 Şub 2008 11:58

senin dedigini cok iyi anladim yazdiklarimi tekrar dokunursan olabilecek bütün seceneklere degindim, ama suna kesinlikle katilmiyorum, dergilerden aldigin tasarimlar dolayli degil direk olarak hazirciliktir, nerde kaldi bizim tasarimciligimiz??? emek harcamak degil emek calmaktir oda...

evet biliyorum yiginla para verip mimarlara cizdirip gecenler yok mu onlarda bir sürü gecmis olsunlar hadi diyelim, iyi is yapabiliyorlarmi ? ? ?

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen tugba_kültür » 19 Şub 2008 03:12

iyi iş yapıp yapmayacanı mezun olduktan sonra görücez artık teker teker elenip bir olgunluğa erişiceğiz...
tugba_kültür
Üye

Mesajgönderen maglor » 19 Şub 2008 15:11

herkes calisabilir mezun olduktan sonra, özellikle icmimarlikta bir sürü acik varken, benim sinifimdan örneklerle.. bir mimar yanina girip sadece autocad cizerek, teknik eleman olarak calisanlarda var, kendi sirketini kurup isler yapanda bunlar arasindaki fark nedir peki? ... birisi bütün tasarimlarini kendisi yapmis, birisi hazir yöntemleri kullanmis umuyorum herkes iyi tasarimci olur ülkemizde icmimarlik adini duyurur ama... simdiden kendi tasarimlarimizi kullansak ilerde hic zorlanmaz ve gayet iyi isler cikartiriz... elenmede olmaz...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen black-gry-white » 22 Şub 2008 23:18

Geçen dönem o kadar uykusuz kaldım resmen alnımın akıyla jürinin karşısına çıktım. Orada beğendiklerini söylemişlerdi bana. Ama sonra öğrendim ki bölüm birincisi arkadaşımıza ödev yaptıran bazı şahsiyetler benden yüksek puan almış. Bazen çok sinirleniyorum bu tip olaylara ama sırf AA almak için bu tip kişilerle kendimi kıyaslamamaya karar verdim. Varsın onlar şimdi alsın yüksek notları bende BA ile geçeyim birinci falan olmayayım. Ama ilerde mesleğimize başladığımızda kimin iyi loduğu belli olacak arkadaşlar. :)
YeDiTePe ÜnİvErSiTeSi iÇmİmArLıK
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 25 Şub 2008 13:40

Benim söylemek istedigimde buydu, tasarimci olmak birinci olmak degildir, tasarimci olmak tasarim yapmaktir, ben hic bir zaman yüksek not amaci gütmedim kendi adima tasarim yaptigimi düsündügüm an tamamdir dedim, ve ozaman kendimi daha iyi anlattim, cogu kadar cok calismasamda cogundan yüksek alarak tabi projemi gercekten anlatarak hocamarlimida memnun biraktim.. Gercek amacta bu olmali..

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Önceki

Dön Öğrenciler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir