Yüksek lisans hakkında sorular...

Öğrencilerin gördükleri eğitim hakkında yorum yapabilecekleri ve kendi aralarında fikir alışverişinde bulunabilecekleri bölüm...

Moderatör: maglor

Yüksek lisans hakkında sorular...

Mesajgönderen T-Cetveli » 16 Şub 2009 17:04

Arkadaşlar bir özel üniversitede iç mimarlık öğrencisiyim..
Kafama takılan bir kaç soruyu sizinle paylaşmak istedim..

Yüksek lisans yapmak istiyorum ama kararsızım kafamda net olan tek şey iç mimarlıkla alakalı bir konu uzerinde kendimi yüceltmem yani alakasız bölümler düşünmüyorum.

Mezun olduktan sonra diğer meslektaşlardan bir kaç adım önde olmamı sağlayacak 3 özellik ( daha fazlasıda olur) nedir diye sorsam cevabınız ne olur? ( işini sevmen,yılmaman gibi gazlayıcı öneriler hariç ).

2. sınıf öğrencisiyim. Şimdiye kadar hangi donanımlara sahip olmam gerekirdi?(en az bir yabancı dili öğrenebilmiş olman,autocad ve 3ds max biliyor olman gibi...)

Şu an için iç mimarlar odasına öğrenci olarak üye kaydı yaptırmamanın bir avantajı var mıdır? Daha doğrusu gereği var mıdır?
T-Cetveli
Üye

Re: sorular sorular...

Mesajgönderen T-Cetveli » 22 Şub 2009 13:58

T-Cetveli yazdı:Arkadaşlar bir özel üniversitede iç mimarlık öğrencisiyim..
Kafama takılan bir kaç soruyu sizinle paylaşmak istedim..

Yüksek lisans yapmak istiyorum ama kararsızım kafamda net olan tek şey iç mimarlıkla alakalı bir konu uzerinde kendimi yüceltmem yani alakasız bölümler düşünmüyorum.

Mezun olduktan sonra diğer meslektaşlardan bir kaç adım önde olmamı sağlayacak 3 özellik ( daha fazlasıda olur) nedir dye sorsam cevabınız ne olur? ( işini sevmen,yılmaman gibi gazlayıcı öneriler hariç ).

2. sınıf öğrencisiyim.şimdiye kadar hangi donanımlara sahip olmam gerekirdi?(en az bir yabancı dili öğrenebilmiş olman,autocad ve 3ds max biliyor olman gibi...)

şu an için iç mimarlar odasına öğrenci olarak üye kaydı yaptırmamaın bir avantajı varmıdır daha doğrusu gereği varmıdır?

Hiçkimsenin hiçbir fikri yok demek :)
T-Cetveli
Üye

Mesajgönderen maglor » 25 Şub 2009 11:52

Arkadaşım, odaya kayıt yaptırman senin için ve mesleğinin geleceği için önemli, bu öğrenciysen yada mezunsan farketmez ama öğrenciyken çok küçük bir ücret veriyorsun ;) mutlaka sana faydaları olur, diğer arkadaşlarından artı olmak istiyorsan, bol bol şantiyelerde bulun, dürekli sanayileri gez, program bilmelerin zaten senin için önemli ama onun dışında kendini işinin atölyesine sok...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön Öğrenciler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir