Biçimsiz bir salonun iç dizaynının yapılması

Evini,işyerini,ofisini vs.yenilemek isteyenler buraya ilan verip iç mimar temin edebilirler,foruma üye olan iç mimarlar da ilanlara cevap verebilirler...

Moderatör: maglor

Biçimsiz bir salonun iç dizaynının yapılması

Mesajgönderen Gurcanc » 13 Ara 2007 16:55

Merhaba ,

Ben yeni bir ev satınaldım. Almış olduğum evin salon kısmı oldukça büyük olmasına karşın bir hayli biçimsiz. Altıgen bir dizaynı var ancak duvar açıları da benzer değil. Projede atıl kalan alanın tamamı bu salona dahil edilmiş. Beğenmiş olduğum laminant parkeyi salona uyguladığımızda parkenin tahta çizgilerinden dolayı salonun yamukluğu daha net ortaya çıktı. Salon içerisine eşyalarımı yerleştirdiğimde ise görünüm hayli rahatsız edici. Evim Çorlu Tekirdağ da salonumun iç dizaynı hakkında fikir alabileceğim bir iç mimara ihtiyacım var. Konu hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,
Gurcanc
Üye

Mesajgönderen maglor » 13 Ara 2007 17:28

merhabalar
cidden önemli bi sorun gibi gorunuyor aslinda, yuvarlak mekanlarda oldugu gibi kosegeni cok olan mekanlardada duzenmele biraz bicimsiz olur, duzenlenmez degildir hic bir mekan ama dort koseli bir mekana gore daha az estetiktir aslinda bunun icin benim ihtiyacim oldugu kadar yardimci olabileek arkadaslarinda mekani mumkunse bir resmi yada planina yada detayli anlatimina ihtiyaci vardir, elimden geldigi kadariyla ben yardimci olabilirim, birde renkler insanin gozunde ne kadar hos gorunuyor? bunu bir dusunun iki cizgiyi yan yana koyun birini kalin birini ince cizin kalin olan gozunuze daha cok gorunur kalin olani duzenlerseniz ki digerine hic bakmazsiniz bile...
saygilar
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Gurcanc » 13 Ara 2007 17:56

Acil Cevabınız için öncelikle çok teşekkürler, Bu durumda ben evi satın almış olduğum mühendislik firmasından evin projesini isteyip bunu tarayıp size göndereyim. Ayrıca salonun fotoğraflarını da size göndereyim bu söylediklerimi ancak bayramdan sonra yapabileceğim herhalde. Şimdiden teşekkürler,
Gurcanc
Üye

Mesajgönderen maglor » 13 Ara 2007 18:01

problem degil, eviniz kac yillik bilmiyorum ama dediginiz gini bicimsiz bi salona sahip iseniz bira eski bi evdir bu yuzden evin plani varmidir cok emin olmadan diger yonteminiz icin bi öneri sunabiliriz salonunuzun genis acili cekebilirseniz fotografini bide mumkunse basit ve birebir ölcekli rölevesini alirsaniz sizde fazla ugrasmamis olursunuz, bizde internet araciligi ile rahat yardimlasmis oluruz, bayramdan sonra olmasi problem degil saygilar..
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön Evimi&İşyerimi Yenilemek İstiyorum

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir