Bir fikir verseniz!!!

Bu bölüme stajyer arayan şirketler veya staj yeri arayan öğrenciler ilanlarını verebilirler...

Moderatör: maglor

Bir fikir verseniz!!!

Mesajgönderen IKR_1903 » 23 Haz 2008 23:24

Haliç üniversitesi 1. sınıfı çok şükür geçtim. İyi kötü staj için bu yaz bir yere gireyim mi yoksa 2. sınıfın yazında mı bi yere girsem? Fikir verirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. Bilgisayarla çizim 2. sınıfta olacakmış onu da belirteyim.
IKR_1903
Üye

Re: Bir fikir verseniz!!!

Mesajgönderen janhancock » 26 Haz 2008 20:25

IKR_1903 yazdı:Haliç üni. 1. sınıfı çok şükür geçtim.İyi kötü staj için bu yaz bir yere girim mi yoksa 2. sınıfın yazında mı bi yere girsem?Fikir verirseniz çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler.Bilgisayarla çizim 2. sınıfta olacakmış onu da belirtim.

eğerki iyi kötü bir yerde girip olayı görmek ise amacın girmende fayda var..ama ben profesyonel düşünüyorum zaten benim staja ihtiyacım yok diyorsan okuluna devam et .kendini geliştir.ilerde para kazanırken staj dosyasını aradan cıkarıverirsin :) çünkü staj yapanlar para düşünmüyor.para vermiyolar :P . dedigim gibi para önemli degil eee boşta duruyorum felan diyorsan olayı birebir görmek bakımından iyi kötü at kendini bir yere birazcık çalış bak bakalım..benim fikrim bu yönde. iyi günler (:
Kullanıcı avatarı
janhancock
Üye

Mesajgönderen IKR_1903 » 27 Haz 2008 18:56

öncelikle cevabın için sağol.Zaten istediğim benim o işin tadını,kokusunu,havasını tatmak.Para şimdilik önemli değil :) Dediğin gibi iyi kötü bir yere girim bir tanışalım ortamla:)tekrar sağol.
IKR_1903
Üye

Mesajgönderen maglor » 28 Haz 2008 00:44

Merhaba arkadasim, düsünceniz profesyonel olsa bile o tozu stajer olarak tatmazsaniz size calisirken daha farkli gözlede bakabilirler, bir isi ögrenebilmek icin o isde parayi önce kiliyorsaniz zaten ilk basta yanildiniz bir sey ögrenemezsiniz isminizi de duyuramazsiniz, iyi kötü bir yer derken eger calistiniz yeri kötü olarak algiliyorsaniz o yerden size hic bir fayda gelmez, her calistiginiz yeri iyi her calistiginiz sey icin iyi düsünmelisiniz, bu sizin ileriki is yasantiniz icin en önemli etkendir, emin olun siz bir seylere deger verirseniz o degeri kendinizde fazlasiyla görürsünüz, bir yerde staj yapmaniz ne kadar erken baslarsa sizin okulunuzdaki projeleriniz acisindan da okadar faydali olacaktir...

saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen janhancock » 28 Haz 2008 02:27

maglor yazdı:Merhaba arkadasim, düsünceniz profesyonel olsa bile o tozu stajer olarak tatmazsaniz size calisirken daha farkli gözlede bakabilirler, bir isi ögrenebilmek icin o isde parayi önce kiliyorsaniz zaten ilk basta yanildiniz bir sey ögrenemezsiniz isminizi de duyuramazsiniz, iyi kötü bir yer derken eger calistiniz yeri kötü olarak algiliyorsaniz o yerden size hic bir fayda gelmez, her calistiginiz yeri iyi her calistiginiz sey icin iyi düsünmelisiniz, bu sizin ileriki is yasantiniz icin en önemli etkendir, emin olun siz bir seylere deger verirseniz o degeri kendinizde fazlasiyla görürsünüz, bir yerde staj yapmaniz ne kadar erken baslarsa sizin okulunuzdaki projeleriniz acisindan da okadar faydali olacaktir...

saygilar...

maglor fazla duygusal yaklaştın (: öncelikle şunu belirteyim .parayı ön planda tutan bir şahıs hiç bir zaman işi öğrenemez demişsin..ancak birde şu var parayı önde tutan bir kişide herhalükarda işi öğrenebilir...isim yapma konusuna gelince; isim yapmış kişiler neden isim yapmışlardır?Hiç ismi çok duyulmuş ünlü bir iç mimarı çok küçük projelerle uğraşırken gördünmü...göremessin çünkü büyük projelerle uğraşır.peki nedeni nedir bunun? neden kendini yorar bu kişi? kendi kendine ego tatmini içinmi?veya magazinsel soyut bir isim çabasımı ? tabikide hayır.Amaç her insanın içinde yatan her insanda olduğu gibi yaşam koşullarını daha iyiye çıkarmak.bunun içinde para gereklidir.eğer öyle bişey olsaydı.şöyle diyologlar olurdu;ortaya at bişeyler ya nasılsa ünlüyüm zenginim problem değil derlerdi..(: ancak bilmem kaç dolarlara yapılıyor bu işler bu teklifler nerden cıkıyor..kaliteye göre tabiki.. ayrıca isim yapamassınız diye bişey yok .parayı önde tutan hatta daha iyi isim yapar.. (yoksa piyasası düşer. iç mimarlık olur sana hiç mimarlık)yada kullanmaya meraklı her türlü işi bir kaç bilgi uğruna yaptırtmaya çalışan cahil patronların eline düşeriz(:bunlara katımıyorum.ikincisi ise; arkadaş iyi kötü diye tabir etti bende cevabımı iyi kötü yer olarak verdim.bunda yanlış birşey yok.. nedenmi? çünkü insanın iyisi kötüsü vardır arabanın iyisi kötüsü vardır.vs...Sonucta işyerininde iyisi kötüsü vardır.Tozpembe bakmaya çalışmanın manası yok.Kötü biryerde çalışıyorsan orayı nekadar sevmeye çalışırsan çalış kendi kendini kandırmaktan öteye gidemessin.Bizim bahsettiğimiz sonuç itibariyle bir iş.Senin kıymetini bilmeyen sadist bencil bir işyeri mantalitesiyle kendikendine bişeyler yapmaya çalışan bir yere hizmet verip kendimizi kullandırmak hiç hoş bir duygu olmasa gerek..Duygusallık girdiği zaman profesyonel olunmaz.Kötüyse kötüdür.İyi görmeye çalışmak gibi bir şey söz konusu olamaz.Mesela Cehenneme gittiğimiz zaman pozitif bakmanın bir manası olmaz.(: Yani kötümü kötü ..bu kadar basit (: Tabiki herzaman bardağın dolu kısmını görmek gerekir hayata pozitif bakmak gerekir.Orası ayrı bir mevzu..ve sanırım olayı bu mevzu çerçevesinde ele aldın.bence arkadaş iyi kötü bir yere girsin.kötü yerede girebilir iyi yerede orası onun şansına artık kısmet (: ama kötü yeride iyi görmeye çalışarak zaman kaybetme.. git daha iyisini ara ..alternatifi insan kendisi yaratır hiç bir yere bağlı değiliz..kendi kaderimizi kendimiz değiştiririz..yeterki etrafmıza bakalım gerçekleri görelim..iyiyle kötüyü ayırt edelim..iyi günler..
Kullanıcı avatarı
janhancock
Üye

Mesajgönderen maglor » 28 Haz 2008 19:34

Saygilar, emekleyen bir cocukken kosucu birini gecemezsin, ta ki biraz büyüyüp idman yaparsan, kendini hazir hissedersen, onunla yarisir ve gecersin... insani duygusal yönlerden yaklastirtip durmayin, burda gercekleri söylerken her halukarda birine karsi tavir takinir gibi yaklasmayin... ben yazdiklarimi duygusal yaziyorum isimi seviyorum, bu isin olmasi gerekenler bu yolda gider, ben eve t gördüm cok ünlü bir icmimari 4 metre kare bir ayakkabi dükkanini yaparken, hatta bizzat yaninda da bulundum. Her alana girmis her santiyeden toz yutmus gibi konusmayin, kosuya basadiginz zaman zaten para pesinden kosmayacaksiniz o sizin pesinizden kosacak... bilgiyi gücünüzü vermeden alacaksaniz nasi olsa masa basi bir is bulursunuz kasmayin, bu islerde ne kadar para döndügünü de bana anlatmayin, icmimar olmayan, bu isin icinde bulunmayan birilerine anlatin... Kalite konusuna gelince, sen her tasariminda zaten farkliligini ortaya koymazsan kaliteli olmayi bekleme...

Saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen IKR_1903 » 01 Tem 2008 00:10

Öncelikle cevap verdiğiniz,yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.İyi kötü derken aslında iş yerini pek kastetmek istemedim ama bu değil ki iş yerini önemsemiyorum.O iş yerinin sana katacağı artı yönleride vardır eksi yönleride.Önemli olan senin neler kapabileceğin ve öğrendiklerinin üstüne neler katıp ne kadar ileri götürebileceğindir bana göre.Şimdi tam işin içine girmediğimden yanlış bişiler yazmakta istemiyorum açıkçası.İyi kötü derkende şimdilik bir yere girim eğrisiyle doğrusuyla bir şeyler kapim maksatıyla demiştim.Yazdıklarınızla aklımda bir şeyler şekillendi çok sağolsun.
IKR_1903
Üye

Dön İç Mimar Staj İlanları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir