İstanbul da staj yapabilecegim bir yer arıyorum.

Bu bölüme stajyer arayan şirketler veya staj yeri arayan öğrenciler ilanlarını verebilirler...

Moderatör: maglor

İstanbul da staj yapabilecegim bir yer arıyorum.

Mesajgönderen 34designer85 » 18 Mar 2008 22:21

Yazın 1. sınıfı bitirmis olacağım ve autocad kursuna gidiceğim. Bu sırada bir yerde staj da yapmak istiyorum. 1. sınıf olmama ragmen beni kabul edebilecek bir yer biliyormusunuz? ( İstanbul, anadolu yakası)
34designer85
Üye

Mesajgönderen creator » 18 Mar 2008 23:36

Siz birşeyler öğrenmek istedikten sonra kaçıncı sınıf olursanız olun kabul ederler. Yaz tatilinde hiç çekinmeden bütün ofisleri dolaşın. Sonuçta bir ücret almayacaksınız. O nedenle kabul etmeme gibi bir durum söz konusu olamaz. :)
Autocad, kursuna gitmeseniz de stajda öğrenebileceğiniz bir programdır. Ancak 3ds max için aynı durum söz konusu değildir. Mutlaka kursuna gitmek gerekir.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen 34designer85 » 19 Mar 2008 00:05

Yani kapı kapı gezersem olur mu? Önceden mail atıp, cv gönderip basvurmama gerek yok mu? (gerci cv me yazabilecegim cok birsey yok ama) :) Autocad i okulda seneye göreceğiz ama üst sınıflardan kime sorduysam önceden bir kursa git yoksa cok zorlanırsın dediler, 3D max icinse seneye kursa gitmeyi düsünüyorum onu da 3. sınıfta göreceğiz.
34designer85
Üye

Mesajgönderen creator » 19 Mar 2008 00:29

Staj yapacağınız yer büyük bir firma değilse gidip yüz yüze görüşmeniz en doğru olur. Bire bir iletişim daha etkili olur. Ben normal stajımda bile mail atmamıştım. Gidip yüz yüze görüşmüştüm. Etkili oluyor gerçekten. Ama büyük firmalar için yüzlerce başvuru olduğundan seçmek durumunda kalıyorlar. Tabi bu durumda mail atıp önceden başvuruda bulunmak gerekiyor.

Bir iç mimarlık öğrencisi için en uygun olanı şudur:

Staj bir firmada yapılacaksa küçük ve orta ölçekli bir firmada yapmak uygundur. Sizinle ilgilenirler. Bir şeyler öğrenmiş olursunuz. Büyük firmalarda ise herkes işine odaklanmıştır. Kimse kimseyi görmez.

Staj bir tasarım ofisinde yapılacaksa büyük bir ofiste yapmak uygun olur. Ofis ortamı olduğu için herkes birbiriyle iletişim halinde olmak zorundadır. Öğenci için de ideali budur. Büyük ofislere de büyük işler gelir. Böyle bir ortamda yeni bilgiler öğrenmek yeni çıkan malzemeleri takip etmek uygulamalarını görmek kolay olur.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen 34designer85 » 19 Mar 2008 02:02

Gercekten cok tesekkür ederim, cok yardımcı oldu söylediklerin. Ben simdiden arastırmaya baslarım, okul bitince istanbula döndügümde de firmalarla görüsmeye giderim. Seninde tavsiye edebilecegin bir yer olursa, söylersen sevinirim. Tekrar tesekkürler.
TASARIM SANCILI BİR SÜRECTİR..!
34designer85
Üye

Mesajgönderen maglor » 19 Mar 2008 12:53

Merhaba arkadsim, Creator"un de dedigi gibi arastirmalari yüz yüze yapman etkili olabilir, staj yapacagin yer neresi olursa olsun faydali olur neden? Kücük olursa az is olur ama olur sanada sorumluluk verirler, büyük is yeri olursa yine güzel olur büyük isler yaparlar bir cok yeri görme imkanin olur cok sorumluluk alamazsin ama bir cok yeni sey ögrenmis olursun, Autocad kismina gelince önceden bir kurs alman tamanen senin secimin, ama eline bir proje verdiklerinde ve yetistirmeni istediklerini ufak yardimlarla cok kolay cözebilirsin tabi bi arkadasindan yardim alma sarti ile...

saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen 34designer85 » 19 Mar 2008 18:44

Tesekkür ederim maglor tavsiyen icin ve ilgilendiginiz icin.
TASARIM SANCILI BİR SÜRECTİR..!
34designer85
Üye

Dön İç Mimar Staj İlanları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir