İŞ ARAYAN İÇ MİMAR VARMI

Bu bölüme iç mimar arayan şirketler veya iş arayan içmimarlar ilanlarını verebilirler...

Moderatör: maglor

Re: İŞ ARAYAN İÇ MİMAR VARMI

Mesajgönderen LoVe..design » 11 May 2008 05:05

konyalbayrak yazdı:Merhaba arkadaşlar aramızda iş arayan en az beş yıl deneyimli iç mimar arkadaşlar varmı?
Teşekkürler...

Merhaba,firma ne üzerine acaba?
Ve yer nerde?
İş ilanı acıklamalarını ıstenen özellıklerıde eklersenız sevınırım.

Not:diger arkadaşlara: Yenı mezun olmadan önce okul zamanında en az 3 ay staj yapmanızı önerırım özellıkle santıyede staj yapın faydalı olacaktır.

Ayrıca deneyım ıstemelerını bende anlamıyordum başta fakat yıne 3 yıl deneyım arayanlara basvuruyordum ılk işimde öyle oldu ve işe alındım,Sizler kriterlere degil kendınıze guvenın yeterki :) ama deneyım ıstemeyen fırmalarda olabılıyor yanı sızlerı yetıştırmek için almak ısteyen yerler.

Ve son olarak: Ben kendı ışımı actım ama bır hataya duşerek gecen yıl ortaklı açtım sonra ayrıldık ve ayrıldığımdan berı, tek olarak serbest devam edıyorum..Böyle seylerde olabılıyor bılgınıze.... ;)
Hayal edebıldığın sürece yaşarsın
LoVe..design
Üye

Mesajgönderen maglor » 11 May 2008 13:34

Merhaba, dogru söylüyorsunuz, ama dediginiz gibi sadece 3 ay staj bir santiye icin cokta yeterli olmayabilir, ama en azindan iyidir, benim cocuklugum insaat icinde gecti diyebilirim, zaten isteyerekte bu ise girdigim icin girdigim ortamlarda zorlanmiyorum.. Santiye olsun, büro olsun, imalat olsun.. Ben okula girdigim 1. siniftan bu yana her yaz santiye yada büro calismasinda ayrica okul süresincede, özel olarak tasarimlar yaptim, ama tabi ki bu deneyim kisimlari bazi yerlerde direk eline diplomayi aldiktan sonrasi sayiliyor... Tabiki deneyim istemeyende bir cok yer var...
saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen LoVe..design » 12 May 2008 02:13

maglor yazdı:Merhaba, dogru söylüyorsunuz, ama dediginiz gibi sadece 3 ay staj bir santiye icin cokta yeterli olmayabilir, ama en azindan iyidir, benim cocuklugum insaat icinde gecti diyebilirim, zaten isteyerekte bu ise girdigim icin girdigim ortamlarda zorlanmiyorum.. Santiye olsun, büro olsun, imalat olsun.. Ben okula girdigim 1. siniftan bu yana her yaz santiye yada büro calismasinda ayrica okul süresincede, özel olarak tasarimlar yaptim, ama tabi ki bu deneyim kisimlari bazi yerlerde direk eline diplomayi aldiktan sonrasi sayiliyor... Tabiki deneyim istemeyende bir cok yer var...
saygilar...

Merhaba,
En az 3 ay staj yazmıştım ama herkesin imkanına bağlı bir durum bu kımı okulla beraber yurutur kımısıde yazın yapar yanı kımseyı zorlayamazsınız çünkü staj zorunluluğu yok ama benim önerim okulda ögrendıklernızın sadece kagıtlarda ve cızdıklerınızde kalmaması için,
çünkü yapı dersinde tuğla duvar örüyorsunuz ama kimimiz hayatında elıne malayı alıp tuglayıda alıp harcı hazırlayıp bunu uygulamışmıdır ?Hayır ,hatta sanmıyorum % 10 luk bır kesım belkıde yapmıştır.Kiade betonu nasıl yapılır?nerelerde uygulanır?kitaptan yada dersten yazdığımız yazılarla degıl görerek uygulayarak yapman en önemlısı en faydalısı.
Yoksa zaten herkes içmimarım dıye gezıyor etrafta en sinir olduklarım.Onlardan ayrılmamızı hertür bilgimiz sayesinde olacaktır.

Siz suan okuyormusunuz?Okuyorsanız kaçıncı sınıftasınız acaba?
ama okumuyorsanız iş olarak hangi alandasınız?

Ayrıca sizin belkı aılenızde belkı cevrenızde ımkan vardı şantıye vs..çocukluğunuzdan beri görmussunuz bunu görmeyen hatta sadece ofiste calışırım tadıyla olanlarda var. (çevremdekı bırcok mımar ve içmimar arkadasım onlara soyetik dıyor dalga gecer sekılde)

Mesela,Ben çocukluğumdan beri sanatın içinde büyüdüm.Annemin sanat tarihi ögretmeni olması bunda en büyük mukafattır benim için.Gezmediğim bilmediğim yoktu.
Ve sürekli her girdiğim mekanda burası ister tarihi bir yer olsun ister bir tanıdığımızın evi olsun kendımce bakar bence şöyle olmalı dıye bakarak hayal ederdım.Ve gözümde o mekanı hayal ettığım hale cevirip öyle bakardım.
Bazen herkesın ımkanları ve şartları aynı olmayabılır.Ama bunu yaratmak bizim elımızde...

Sevgıyle kalın,
Hayal edebıldığın sürece yaşarsın
LoVe..design
Üye

Mesajgönderen maglor » 12 May 2008 16:34

Merhaba, haklisiniz düsüncelerinizin tamamina katiliyorum, ben Akdeniz üniversitesini gecen sene bitirdim, ve hem dilimi gelistirmek hem farkli ülkeler görmek, isleyis farkliliklarini yakindan yasamak ve bunlari ülkemde nasil uygulayabilirimi düsünmek adina Almanya da gönüllü hizmet yapiyorum..
Asil isim olan icmimarlik mesleginde calismak adina burada degilim ama yine kendi alanimdan kopmus ve uzaklasmis degilim, sanat ve mimarlikla ilgili alanlarda calismaktayim, ve engelli insanlari sosyal hayata kazandirma... görevindeyim..
staj olayina gelince dogru herkezin böyle olanaklari yok, bazi okullarda staj zorunlulugu var ama gercekten istemeyen zaten onuda naylon stajla uygulayabiliyor, bu isi gercekten benimsemis kisiler bizzat icinde bulunabiliyorlar, gercekten bir istek meselesi, bazi meslektaslarimiz sadece ben acarim büromu, proje cizer gecerim olayi ilede bakiyorlar ama yinede bunu yaninda bir santiyede calismis olmak gercekten önemli asil pratik uygulamayi orda yapiyorsunuz ve normalde cizdikleriniz uygulamaya döndügünde tam olarak gerceklesemiyor onuda yerinde siz degistirmelisiniz...
Evet benim ailemden gelen bir sanat ve insaat gecmisim var bu yüzden ben de bu konularda rahatim.. (amcam insaat mühendisi, amcamin oglu mimar, kücük oglu insaat teknikeri, Annem tezhip ve ebru sanatcisi, Annemin babasi demirci... uzayip gider bu olay... ama meslegimdeki secim kücük yasta oldugu icin cok zorlanmadim...)

saygilar..

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen konyalbayrak » 19 Haz 2008 11:57

maglor yazdı:Anliyorum sizi benimde size bir tavrim yok zaten ama, dedigim konuda da haksiz sayilmam hani öyle degil mi, dogru odalarin artik bir sey yapmasi lazim ama insallah, ben gelince yapacam bir seyler... ya destek verecez ya destek alacaz...

Özür dilerim merak ettim, bulabildiniz mi 5 yil deneyimli icmimar?

Saygilar...

EVET bulduk arkadaşım inşallah hayırlısı olsun bakalım Türkiye'nin hali ne olacak.
konyalbayrak
Üye

Mesajgönderen maglor » 23 Haz 2008 13:13

Sevindim sizin adiniza,
Merak etmeyin Türkiye cok iyi yerlere gelecek... Emin olun gercektende cok iyi yerlerde, bizim yanilgimiz her seyi baskalarindan beklemek... Kendi sansimizi kendimiz meydana getirdigimizde ve kendi iyiligimiz yaninda cevremizdeki 10 kisinin daha iyiligini düsündügümüz zaman bizden iyisi yok...

Kücük bir ek not ( Almanya yada herhangi bir yabanci ülke herkese cok cazip geliyordur belki yasam kosullari acisindan, ama yaklasik 7 aydir, Almanya daki izlenimlerim bizden farklari sadece insana saygi duyuyorlar, deger veriyorlar...)

...

Saygilar...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen Zeky » 23 Haz 2008 17:53

:D
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye