DUVAR KAĞITLARI

Bu bölümde piyasaya yeni çıkan malzemeleri tanıtabilir,uygulamalarını anlatabilir ve her çeşit malzeme ile ilgili bilgileri yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

DUVAR KAĞITLARI

Mesajgönderen Bora » 15 Eki 2007 00:29

Okulda malzeme dersimizde duvar kağıtlarını inceleyeceğiz ve herkes ikişerli gruplar halinde bunu yapacak. Ben kendi grubum için duvar kağıtlarını tercih ettim gidip araştırırıorum inceliyorum foto çekimleri vs... Sizlerde de bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Diğer arkadaşlarımın dier konuları hakkında araştırmaları sonucu edineceğim notlarıda sizlerle paylaşacağım.
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen rhino » 15 Eki 2007 22:53

Biz bir proje yapmıştık değişik firmaların adına stand tasarım uygulama yapmıştık. Bir grup arkadaşımızda bir duvar kağıdı satan bir mağaza için yapmıştı. Ama duvar kağıdı demek hafif olurdu heralde. Tamamen el yapımı ve bir parçası bile milyarlar değerinde. Duvar kağıtları zaten çok eski tarihlere dayanıyor. Elimde araştırması yok fakat mobilya tarihi vs. araştırırsan rastlayabilirsin. Aklımda birşeyler var ama emin olmadan da söylemek yanlış olur. Zaman bulup araştırabilirsem. Daha çok yardımcı olabilirim umarım.

İyi çalışmalar...
rhino
Üye

Mesajgönderen rhino » 15 Eki 2007 22:54

Ama yarın falan o firmanın ismini verebilirim sana. Firma addresistanbul biliyorsundur. okmeydanında. Cevahir otelinin yanında hemen. Oraya gidersen ordakilerde yardımcı olacağını umarım. Dediğim gibi aradığın cevapları oradan alabilirsin. Zaten addresistanbulu da gez süper bir yer...
rhino
Üye

Mesajgönderen JnU » 16 Eki 2007 19:33

Duvar kağıtları 2 ye ayrılıyor vinil ve boyanabilir duvar kağıtları diye. Viniller kesinlikle çok estetik sonuçlar veriyor. Ama önemli olan tekstil tabanlı olması. Çünkü tekstil tabanlı olanlar çok daha kaliteli ve uygualamalarda hata payını en aza indiriyor. Duvar kağıtlarının uygulamaları çok dikkatli yapılmalı. Ek yerlerinin belli olması estetiği fazlasıyla bozuyor. Bunun için duvar kağıdının ek yerlerini birleştirmeden önce yapıştırıcıyı çok bol kullanıp beyazlıklar oluşturmak yerine yeterli miktarda uygulayıp sonrasında özel olarak temizliğini yapmak gerekiyor. Firma olarak sana bir kaç tane benim çok beğendiğim firma ismi vereyim. Belki bakmamışsındır bunlara...

* osborne & little
* marburg
* chelsea
no matter what I say.no matter what I do.I can t change what happened
Kullanıcı avatarı
JnU
Üye

Mesajgönderen Bora » 18 Eki 2007 23:49

ikinizide de çok teşşekkür ederim bu bilgilerle biraz araştırma yaparım şimdi
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye