Dekorasyon malzemeleri...

Bu bölümde piyasaya yeni çıkan malzemeleri tanıtabilir,uygulamalarını anlatabilir ve her çeşit malzeme ile ilgili bilgileri yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Dekorasyon malzemeleri...

Mesajgönderen Bora » 03 Eki 2007 23:37

Dekorasyonda kullanılan malzemelerden biraz bahsederseniz sevinirim. Ahşap (türleri), cam, fayans, parke vs.. gibi daha neler kullanılır. Bir çok malzeme var fiber, pleksi, mika, kumaş türleri. Düşünüyorum fakat can alıcı bir fikir kafamda oluşamadı. Aklınıza geldikçe paylaşmanızı rica ediyorum. Daha sonra o malzeme hakkında slayt olarak bir sunum oluşturacağım ve işte anlatımı olcak.
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen AYHANKESER » 17 May 2008 17:39

Merhaba birde tasarım ağırlıklı mozaikler var tabii :)
Kullanıcı avatarı
AYHANKESER
Üye

Mesajgönderen mozerdem » 12 Eyl 2008 16:50

Barrisol yani PVC gergi tavan sistemi. Tavan için modern bir çözümdür, kesinlikle tavsiye ederim. Plastik esaslı bir malzemedir. Isıtılınca esner ve sündürülerek kenar çıtalara tutturulur. Sonrasında ise soğumaya bırakılınca gerilir. :wink:
Kullanıcı avatarı
mozerdem
Üye

Mesajgönderen ducambe » 07 Eki 2008 20:02

Bu araştırmada aslında yurt dışından yararlanılmalı. Türkiye'de ne yazık ki malzeme çeşidi kısıtlı. Yurt dışı fuarlarda görmediğim malzemeler gördüm. Örnek olarak, bi beton yapmışlar, ışığı geçirebilme özelliği var.
ducambe
Üye

Re: Dekorasyon malzemeleri...

Mesajgönderen Granimer Madencilik » 01 Nis 2010 13:53

Sadece doğaltaş malzemeler konusunda, ışık geçirgenliği ile kullanılabilecek malzeme onyx'tir. Türkiye de şuan en rahat bulunabilecek olanı 'bal onyx' olarak adlandırılan kahverengi tonlarında ki onyxtir.

Aynı zamanda özellikle iç mekan olarak duvarda kullanılan mozaik modellerdir. Derzli ve derzsiz olarak çeşitli modeller vardır. Hatta malzemenin renk ve çeşidi seçilerek modeller arası farklılıklar yaratılabilir bu tamamen iç mimar ve/veya son kullanıcının tasarımında nasıl bir atmosfer yakalama isteği ile doğru orantılıdır.

Dış mekan zeminlerde ağırlıklı dolgulu ve honlu (delikleri doldurulmuş) traverten kullanılabilir. Zira delik olan kısımlar kış şartlarında içleri su dolup donarak genleşme olacağından çatlama ve kırılmalara neden olur. Bu sebeple mutlaka dolgulu ve honlu olarak kullanılmalıdır. Kayma riski olan bölgelerde patinato yada kumlamalı yüzey işlemleri tercih edilmeli ve bu tip yüzeylere mutlaka ıslak yada mat efekt koruyucu en az 2 kat uygulanmalıdır.

Bora bey umuyorum ki bir parça da olsa bilgi verebilmişimdir. Eğer konu ile ilgili başka sorularınızda olursa buradan yardımcı olmaya çalışırım.
Saygılarımla
Granimer Madencilik Ltd. Şti.
Showroom: Ataşehir Yan yol üzeri
0216-365 05 11 / 365 01 71
Granimer Madencilik
Üye

Re: Dekorasyon malzemeleri...

Mesajgönderen Valpaint » 06 Oca 2011 13:23

Merhaba

Ben özellikle dekoratif boyaları da tavsiye edeceğim. Malzeme cinsi ve uygulama şekline göre çok farklı dekoratif efektler elde edilebiliyor. Daha fazla bilgi için ben de yardımcı olabilirim.

Selamlar
Ercan Kubilay
Valpaint
Üye

Dön Malzemeler ve Uygulamaları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir