Ofis Tasarımı Renderları

Bu bölüme ofis örneklerini gönderebilir, aynı şekilde temin edebilirsiniz. Ofis tasarımı hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Moderatör: maglor

Ofis Tasarımı Renderları

Mesajgönderen red_devil » 03 Eyl 2007 20:37

Tasarımların tamamı bana ait degil ama max çizimleri tamamen bana ait. Şu anda mobilyalar yapım aşamasında umarım yapıldıktan sonrada fotograflarını koyarım siteye... . Konya'da çalıştığım firmanın yaptığı, bir genel müdür odasının mobilya tasarımları. Modellemem yaklaşık 1 gün sürdü render süreleri 30-60 dk arasında. yorumlarınızı bekliyorum...

Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen creator » 03 Eyl 2007 21:22

Gerçekten kaliteli renderlar. Emeğine sağlık, 2 boyutlu çizimleri max ile mi yaptın yoksa autocad ile mi? Yani kaba duvarları falan autocad ile çizip autocad ile 3. boyuta mı aktardın. Yoksa tamamen max in ürünü mü?
Paylaşımın için teşekkürler... :)
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen red_devil » 04 Eyl 2007 00:00

Teşekkürler. Tamamen maxde çizdim modelledim. Max de gelişmek için autocadden biraz uzaklaşmak şart sanki. :wink:
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen creator » 04 Eyl 2007 17:49

Hmm anladım cevabın için teşekkürler. Max öğrenmek için elimde videolar var ama mimari anlamda max nasıl kullanılır öğrenemedim. Mesela bi en basitinden 4 duvar bile modelleyemiyorum... Böyle bi duvar yapmak için "box" seçeneğini mi kullanmak gerekir ya da nası yapılır... :(
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen red_devil » 05 Eyl 2007 18:29

Diğer programlarda da olduğu gibi birşeyi bir çok yolla yapabilirsin. Sana hangisi kolay gelirse. Box çizip yapmak, line çizip kalınlık vererek yapmak gibi... Bence başlangıç seviyesinde kitaplar var onlardan edin sonrada bolca vakit ayır. Yardım istersende elimden geldiğince yardım ederim...
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen creator » 06 Eyl 2007 15:13

Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen sytaligzl » 16 Oca 2009 20:39

Tasarım olarak güzel eleştirmek istemem haddimede değil ama eleştirceğim konu render. :D Sanki ilk 3 render da zeminin uwm map ayarları ve bump ayarları biraz fazla gibi geldi bana birde ilk render da duvarda render ayarlarından kaynaklanan ufak lekeler var sanki ama genel olarak çok başarılı emeğine sağlık güzel çalışma. :D
:D:D:D
Kullanıcı avatarı
sytaligzl
Üniversite Temsilcisi

celil içel

Mesajgönderen celil içel » 21 Ara 2009 17:37

bana göre şevkinizi kırmak istemiyorum ama tasarım ve render konularında birmiktar daha çalışmalısınız tasarımınız aman aman takdire şayan degil tabiki render de aynı şekilde çalışmalarınızda başarılar diliyorum
merhabalar tüm arkadaşlara iyi çalısmalar
celil içel
Üye

Dön Ofis Tasarımı ve Örnekleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir