OFİS RENDER

Bu bölüme ofis örneklerini gönderebilir, aynı şekilde temin edebilirsiniz. Ofis tasarımı hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Moderatör: maglor

OFİS RENDER

Mesajgönderen Mrdeath35 » 12 Mar 2010 12:06

Bu işi daha yeni teslim ettim arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum!!!

Resim

Resim

Resim
Mrdeath35
Üye

Mesajgönderen creator » 13 Mar 2010 18:07

Renderlar ışık ayarı bakımından hoş olmuş. Hangi modelleme programı ve render motorunu kullandınız?
Bir de son renderda patron masasının solunda bir açıklık kalmış ve dış mekandaki ışık keskin bir şerit biçiminde içeriye sızmış.

Ofis tasarımına gelince sade ve yalın bir tasarım olmuş. Ama bu sadeliği patron masasının arkasında bulunan desenki duvar kağıdı bozmuş. Duvar kağıdı yerine ahşap plakalar kullanıp yatayda derzler açsaydınız ve bu derzlere alüminyum çıtalar yerleştirseydiniz sanırım daha hoş dururdu. Tabi bunu görmeden söylemek farklı, uygulayınca hoş olmayabiliyor.
Bir de patron masasının üst tablası zayıf kalmış onun kalın olması daha iyi olurdu. Yani parçalar ekleyerek kalın göstermek de yeterli olur. Önemli olan masada oturan kişinin ağırlığını orada hissettirmek.
Toplantı masasının tablası da kalın olsaydı iyi olurdu.

Acaba ofis hangi iş koluyla ilgili?

Bunların dışında hoş olmuş... Elinize sağlık...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Mrdeath35 » 14 Mar 2010 15:05

Yorumlarin için teşekkür ederim aras camin patronu icin hazirlanmis hem toplanti hem gelen misafirlerin karsilanacagi bir ofis. Duvardaki duvar kağıdı tabiki aynı duvar kağıdı değil sadece orda duvar kagidi olmasi gerektigini anlatan render. Arkada sizan isiksa isteyerek yapilan bir gizli aydinlatma. toplanti masasina gelince müsterinin şu anda ofisindeki yillardir kullandigi mevcut toplanti masasi. Archicad ile modellenip max de çalışılıp vray render motorunda render alinmistir.
Mrdeath35
Üye

Mesajgönderen creator » 14 Mar 2010 15:32

Vray render motoru oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Ama tabi programı kullanmaya ve de bilgisayarın performansına bağlı. Yafray kullanarak da iyi sonuçlar alınabilir. Ama onu pek kullanan yok açıkçası ben de kullanmıyorum. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

Modellemede ise Archicad'in mantığını seviyorum. Yani tam mimari düşünce ile tasarlandığı için yapı modelleme rahat oluyor. Fakat organik modellemeye fazla inemiyorsunuz. Gerçi archicad12 de birçok yeni özellik vardı ama takip edemiyorum artık.
Bir de archicad den 3ds max e atınca 250 000 000 kat büyütmek falan gerekiyor. Yani ölçüyü tutturmak için. Ben de bi ara öyle yapıyordum oradan biliyorum. Değilse ışıkta falan problemler çıkıyor. Siz de çizimi 3dsmax'e attıktan sonra belirli oranlarda büyütüyor musunuz?
Bu arada toplantı masasında da eski masayı kullanmışsınız tabi bu durumda söylenebilecek bir şey yok. Müşteri o şekilde olmasını istemişse çok da değişiklik yapılamıyor açıkçası...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Mrdeath35 » 14 Mar 2010 19:22

Okulda hersey acikcasi cok guzeldi projelerde hic bir zaman maliyet soz konusu degildi ama malesef piyasada mecburen maliyeti dusunmek zorunda kaliyorsunuz :))) ben genelde olcekle hic oynamiyorum yetmedigi yerde archicad yerine maxte modelleme yapiyorum ama genel olarak archicad yeterli oluyor.
Mrdeath35
Üye

Dön Ofis Tasarımı ve Örnekleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir