Forum Kuralları

Moderatör: maglor

Forum Kuralları

Mesajgönderen creator » 19 Şub 2007 21:05

Forum Kuralları

1-Forumda düzeni bozucu hareketlerde bulunulması, genel ahlak kurallarına aykırı sözler kullanılması, hakaret, saldırı, aşağılama, küfür ve benzeri tahrik edici nitelikte mesajların yazılması kesinlikle yasaktır. Bu tip mesajlar herhangi bir bilgilendirme yapılmasına gerek duyulmaksızın silinir. Ve yazan kişilerin IP numaraları tespit edilir.
2-Forumda +1,bencede,haklısın tarzı mesajlar yazmak, forumda reklam yapmak ve reklam içerikli mesajlar yazmak yasaktır.
3-Forumda büyük boyutta avatar ve imza kullanmak yasaktır.İmza ve avatar boyutlarınız büyükse tarafımızdan uyarılırsınız.
4-Foruma eklenilen dökümanlarda kaynak belirtmek durumundasınız veya “Alıntıdır” notu eklemelisiniz..
5-Foruma yapılan saldırı türü davranışlar tarafımızdan tespit edilir ve gerekli ceza uygulanır.
6-icmimarlik.org adını kullanıp diğer sitelerin aleyhine sözler söylemek kesinlikle yasaktır..
7-Eklediğiniz dökümanlar ve dosyalar virus taramasından geçirildikten sonra forumda paylaşılmalıdır aksi taktirde kişilere verilen zarar o dosyayı oraya ekleyen kişiden sorumlu tutulur ve gerekli ceza verilir...
8-Forumlardan indireceğiniz dosya ve dökümanların kötüye kullanımından icmimarlik.org sorumlu değildir...
9-Konu açarken konu başlıklarına dikkat edilmeli.. "Yardım"-"Lütfen Bakın" vs. şeklinde başlıklar seçilmemeli. Konu başlığı okunduğunda, konunun içeriği anlaşılmalıdır..
10-Konuların içerikleri dini,siyasi vs. polemik yaratacak bilgiler içeriyorsa konular tarafımızdan silinir. Tekerrür etmesi halinde gerekli ceza verilir.
11-icmimarlik.org'a gönderilen mesajlarda Türkçemizin düzgün kullanılmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
12- Forumda yönetici veya moderatorlerden özel mesaj ile yardım istemeyiniz. Bu tür mesajlara cevap vermiyoruz. Bilgi almak istediğiniz konuyu uygun olan başlık dahilinde açarak merak ettiğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz...
13- Bir konuda başlık açmadan önce benzer konuların daha önce tartışılıp tartışılmadığını anlamak için forumda arama yapmalısınız. Arama yaptığınızda benzer konu ya da konuların daha önce tartışılmadığının tespiti üzerine yeni konu açmalısınız.
14- Forum üyelerinin birbirlerine "sen" şeklinde hitap etmesi yerine siz şeklinde hitap etmesi gerekmektedir. Bu saygının bir göstergesidir.


DİKKAT:Telif hakkı olan eserlerin izinsiz yayınlanmasından icmimarlık.org sorumlu değildir.Sorumluluk tamamen yayınlayan üyeye aittir.Foruma üye olan herkes bu kuralı kabul etmiş sayılır.

ÖNEMLİ:Kurallara uymayanları tespit ettiğinizde şikayetlerinizi öneriler ve şikayetler bölümüne yapabilirsiniz.FAKAT durum acil ise moderatorlere veya yöneticilere pm (forum içerisindeki anlık mesajlaşma) atabilirsiniz.

Notlar:

1-Bir davranışı bizzat bizim tarafımızdan görmeden kabul etmeyiniz.
2-Bizim adımıza sizlere gelen kişilerle muhatap olmayınız sizden icmimarlik.org şifreniz veya herhangi özel bir şifreniz kesinlikle istenmez..
3-Eklediğiniz doküman veya dosya tarzı şeyleri o bölüm yöneticisiyle görüşerek eksik veya yanlış yerlerini düzelttikten sonra eklerseniz daha faydalı olur...
4-Moderatorlere karşı saygılı olunuz
5-Forumlarda göstereceğiniz davranışlar tarafımızdan incelenecektir ve uygunsuz davranış gösteren bireyler hakkında gerekli tutum sergilenecektir...

Unutmayalım ki burası bir bilgi paylaşım ortamıdır ne kadar çok bilgi veren o kadar çok karşılığını alır ve üyelerimizden burdaki arkadaşlık ortamını bozan etkenleri bize bildirmelerini ve bunları sergileyen kişilere kendi tavırlarını ortaya koymalarını rica ederiz..
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin
 
Mesajlar: 1008
Kayıt: 18 Şub 2007 13:56
Konum: İSTANBUL

Dön Forum Kuralları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron