Mutfak Renderları

Bu bölümde mutfak örneklerini foruma gönderebilir,aynı şekilde forumdan temin edebilirsiniz.Mutfak tasarımı hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz...(unutmayalım ki önemli olan paylaşmaktır)

Moderatör: maglor

Mutfak Renderları

Mesajgönderen creator » 09 Ağu 2007 13:38

Staj yaparken tasarladığım İzmir Karataştaki evin mutfağı, gerçi müşteriyle ben görüşmedim. Mimarın isteklerine göre yaptım. Çok kaliteli renderlar değil aslında. Renderlar Artlantis ile alındı...
Yorumlarınızı bekliyorum...

Resim

Resim
Resim

Resim

Beyaz lake

Resim

Resim

Resim

Resim

Bunlarda koyu ahşap...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son creator tarafından 12 Ağu 2007 10:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen red_devil » 09 Ağu 2007 15:24

Çalışmalar güzel en azından müşteriyi ikna etme konusunda yeterli olacağını düşünüyorum. Ama tabi bizim açımızdan eksikleride var. Yansıma her yerde çok fazla gibi görünüyor. Lavaboyu tam köşeye getirmişin tesisat açısından o da bi sorun teşkil edebilir....Benim gözüme takılan başka birşey yok
ellerine sağlık güzel çalışma.
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen creator » 09 Ağu 2007 20:37

Tabi o konuda haklısın... Müşteriyi ikna edebilir bu renderlar ama bir iç mimar olarak ya da tasarımcı olarak ve de tasarımcı gözüyle yeterli değil. Örneklerin bir kısmında daha doğrusu çoğunda evyeyi köşeye aldım. Tesisat bakımından nasıl bir sorun teşkil eder merak ettim. Açıklarsanız memnun olurum. Yorumlarınız için teşekkürler...

Ayrıca herkesin çalışmalarını bekliyorum. Sadece mutfak için değil her konuda alınan renderları bekliyoruz...
Tasarımlarınızı paylaşmanız dileğiyle...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen red_devil » 10 Ağu 2007 09:23

Köşe dolaplarında özel bi mekanizma yoksa köşe kapanmak zorunda kalcak. kaçak, boru patlaması gibi durumlarda mobilyayı sökmek gerekecek bence. ama özel bi mekanizma çözüm varsa o konuda bişey diyemem. :oops:
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen creator » 10 Ağu 2007 18:51

red_devil yazdı:köşe dolaplarında özel bi mekanizma yoksa köşe kapanmak zorunda kalcak. kaçak, boru patlaması gibi durumlarda mobilyayı sökmek gerekecek bence. ama özel bi mekanizma çözüm varsa o konuda bişey diyemem. :oops:

Dediklerin doğru aslında köşede bir kaçak olması halinde epey uğraştırır. Ben köşedeki elemanları çekmece olarak düşünmüştüm o çekmeceleri söktüğümüzde çalışma yeri açılabilir diye düşünüyordum ama yine de çalışanların zorlanabilme gibi bi olasılığı mevcut...
cevabın için teşekkürler... :)
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen design_er » 17 Ağu 2007 14:26

Ben sadece işlevsellik ve ergonomik açıdan değerlendirme yapmak istiyorum. Evyenin yeri hareket akış yönü açısından yanlış konumda. Buzdolabından sonra yer almalıydı ama siz oraya ocak koymuşsunuz. Bu durum hareket akışına tersdir. Ocak ve evye nin yerini değiştirirseniz daha kullanışlı ve işlevsel bir mutfak olur.
design_er
Üye

Mesajgönderen intes » 17 Ağu 2007 19:58

ARTLANTİS merak ettim bu programı. Biraz bilgilendirebilir misin? Modeller programamı ait yoksa kendin mi modelliyorsun?
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen creator » 17 Ağu 2007 22:41

design_er yazdı:ben sadece işlevsellik ve ergonomik açıdan değerlendirme yapmak istiyorum..evye nin yeri hareket akış yönü açısından yanlış konumda.buzdolabından sonra yer almalıydı ama siz oraya ocak koymuşsunuz.bu durum hareket akışına ters dir.ocak ve evye nin yerini değiştirirseniz daha kullanışlı ve işlevsel bir mutfak olur.

Aslında ocakla evyenin yerinin değiştirilmesi fikri mantıklı ve doğru ama yanında staj yaptığım mimar o şekilde konumlandırmış. Belki de tesisat bakımından öyle konumlandırmış. Ama ben onun çizdiklerini modellemek zorundaydım. Yorumların için teşekkürler... :)
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen creator » 17 Ağu 2007 22:53

intes yazdı:ARTLANTİS merak ettim bu programı. biraz bilgilendirebilir misin? modeller programamı ait yoksa kendin mi modelliyorsun?

Öncelikle artlantis bir modelleme programı değil, render alma ve görselleştirme programıdır.

Archicad ile modelledim ve tamamen kendim yaptım yani dolap kapaklarını falan tamamen "döşeme" ve "duvar" öğelerini kullanarak yaptım... archicad objesi olarak falan kaydettim. daha sonra Artlantise atarak render aldım.
Archicad'in 3. boyutunda iken artlantise atılıyor ve efektler tek tek ekleniyor artlantiste doku ataması yapılıyor. ışık ayarları yapıldıktan sonra da render alınıyor. Artlantisin sınırsız sayıdaki doku örneklerini internetten bulmak mümkün...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen intes » 18 Ağu 2007 15:59

Hmm anladım. Bizdeki autocad ve 3dsmax birleşimi gibi. Sağol cevapladığın için creator.
Kullanıcı avatarı
intes
Üniversite Temsilcisi

Sonraki

Dön Mutfak Tasarımı ve Örnekleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir