İç Mimarlıkta Arcon'un Yeri

Yukarıdaki başlıkların haricindeki grafik ve cad programları buraya...

Moderatör: maglor

İç Mimarlıkta Arcon'un Yeri

Mesajgönderen Pik@chu » 09 May 2008 23:09

Arcon iç mimarlıkta ne kadar kullanılıyor, ne kadar arananan bir program?
dünya bi gün...o gün ise bugün
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen creator » 10 May 2008 10:15

Adını duydum ama çok sık kullanımına rastlamadım. Bence iç mimarlık için en uygun program 3ds max. Modellemede sınır tanımıyor. İç mimarın tasarımcı gücünü ortaya çıkarıyor.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Pik@chu » 10 May 2008 10:17

Ben son 1 aydır arcon öğreniyorum... Bence iç mimarlık için citten çok önemli bir program olsa gerek. Yaratıcılık namına birşey demiyorum hatta bir içmimarın sınırlarını zorlamıyor ama citten kullanımı kolay önemli bir program.
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 10 May 2008 14:04

Merhaba, Arcon mimarlik programi cok duyulmasada cogu mobilya firmasinin tercih ettigi programlardandir, icmimarlik alaninda aslinda sikca rastlanmasada gecerli bir programdir..
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Re: iç mimarlıkta arcon'un yeri?

Mesajgönderen LoVe..design » 11 May 2008 04:44

Pik@chu yazdı:Arcon iç mimarlıkta ne kadar kullanılıyor, ne kadar arananan bir program?

Arcon programı,içmimarlıkta artık nerdeyse 3dmax yerıne kullanılabılecek nıtelıkte bır program.Şuanda son 5 yıldır kullanılan bır program fakat son 1,5 yıldır tanınmaya başlandı.3dmax'e cıddı bır alternatıf maxte kullandığınız hersey mevcut ve daha hızlı .Ben herkese tavsıye ederim.Programın cd'sını edınmeye calıştım fakat orjınal olan farklı surumlerı var ve fiyatları 1000ytl ıle başlıyordu yanılmıyorsam.

Program bir içmimar veya mimar için hızlı mekan tasarımlarına olanak saglıyor hatta gerçek resım kalıtesınde yanı maxte kullandığımız vraye bıle gerek kalmıyor.
Ama kendi işiniz değilse biyerde çalışacaksanız öğrenmek için acele etmeye gerek yok ,program oldukça kolay almanca olması bıle zorluk çıkarmıyor.

'Carat' adlı alman programıda alternatıf olarak tavsıye edebılırım,tum moduller hazır.ayrıca autocadle uyumlanabılıyorlar.

Iyı çalışmalar,
Hayal edebıldığın sürece yaşarsın
LoVe..design
Üye

Mesajgönderen LoVe..design » 11 May 2008 04:50

creator yazdı:Adını duydum ama çok sık kullanımına rastlamadım. Bence iç mimarlık için en uygun program 3ds max. Modellemede sınır tanımıyor. İç mimarın tasarımcı gücünü ortaya çıkarıyor.

Bence çizim programları zamanla tasarımcının el ıle çizim ve hayal gücünün ölmesıne sebeb oluyor diye düşünüyorum...
Tabi bu benim düşüncem, çünkü insanları bır anlamda tembelliğe itiyor. Bir tasarımcı(genel olarak yanı iç mimar-endüstri ürünleri tasarımcısı vs..) Hayal gücü ve el kabiliyeti ile vardır, daha sonra diğer özellıkleri gelir.
Çizim programlarını nasılsa herkes ögrenebilir ...
Hayal edebıldığın sürece yaşarsın
LoVe..design
Üye

Mesajgönderen Pik@chu » 17 May 2008 00:10

Programın bende bi Almanca versiyonu bide Türkçe yaması var... Bu programa sahip olmak isteyenler olursa yardımcı olabilirim... Benim gayet hoşuma gitti citten... LoVe..design dediği gibi autocadle felan uyumlu. Kalitesi yüksek kullanımıda kolay bi program... Bu programıda öğrenmenizi tavsiye ederim...
Kullanıcı avatarı
Pik@chu
Üniversite Temsilcisi

Re: İç Mimarlıkta Arcon'un Yeri

Mesajgönderen ferhat2000 » 28 Oca 2011 12:41

Arcon'un iç mimarlıktaki yeri; eğer ki kaba taslak projeler çizilecekse gerçekten güzel ve pratik. Ancak ben yinede adeko programını tercih ederim.

Arconun tek avantajı şudur: çizdigin planları tek bir hamle ile üç boyutlu gösterebilirsin. Ancak yeni bir modelleme yapman gerçekten zor bu konuda adeko daha uygundur

Render kalitesi vız programlarına eşdeğer kalitededir. Ancak maxde renderlenmiş bir model daha gerçekçi ve nettir.

Sonuç olarak eğer paket program öğreneceksen bu adeko olsun, modelleme ve görsellik istiyosan 3ds max öğren derim.... Adekonun renderi daha iyidir arcondan ve en önemlisi Türkçe bi programdır.

Arcon Türkçeleştiğinde bir çok eklentisini kaybediyor ve her gölgesi Türkçeleşmiyor. Tüm hata iletileri karşına almanca çıkar şaşırır kalırsın. :D
En son creator tarafından 29 Oca 2011 15:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İmla ve yazım yanlışları
ferhat2000
Üye

Dön Diğer Tasarım Programları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir