Rhino Programında Modelleme

Yukarıdaki başlıkların haricindeki grafik ve cad programları buraya...

Moderatör: maglor

Rhino Programında Modelleme

Mesajgönderen rhino » 02 Eki 2007 20:08

http://www.rhino3d.com/

Rhinoceros..
Bence incelenmesi gereken güzel bir program. Autocad bilen için kullanımı kolay. Komutlar nerdeyse aynı. Genelde endüstri ürünleri tasarımclarının tercih ettiği bir program. Bana max birara azap haline gelince bu programa kafayı takmıştım. Tüm görsellerimide Rhino'da modelleyordum. Flamingo, penguen gibi render özellikleride mevcut ve hakikaten güzel bir etkisi var eksiklikleri çok olsada. Hatta şu an 04 versiyonu için vray özelliği de eklendi.
http://www.asgvis.com/index.php?option= ... e&Itemid=1
Ve hatta maxwell :D
http://www.maxwellrender.com/ vs....
rhino
Üye

Mesajgönderen creator » 02 Eki 2007 23:16

Autocadin 3 boyutlusuna mı benziyor. Ben archicad kullanıyorum daha max için çok yolum var. Max programını en kolay nasıl öğrenebilirim kursa gitmemin ne derece faydası olur? 70 saat ders veriyorlarmış 2-3 kişiye aynı anda gösteriyorlarmış ne derece faydası olur. :roll:
En son creator tarafından 28 Ara 2008 12:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen red_devil » 02 Eki 2007 23:27

Konya'da hiç kullanan duymadım o yüzdende öğrenmesi biraz zor geliyor sanki Rhino'nun. öğretirsen kullanırız. :wink:

Max için tavsiyemse bende 100 saatlik kursa gittim 10 kişilik bi sınıfta ama öğretecekleri 50 saatte bitti sonrası zaten uygulama yapmayla geçti. Eğer max öğrenmek istiyosan bi yerlerden başlamak lazım kitapla veya kursla kurs sadece başlangıç için iyi bi yol gösterici gerisi zaten senin isteğine ve uğraşmana kalıyor.
Kullanıcı avatarı
red_devil
Üye

Mesajgönderen creator » 02 Eki 2007 23:32

Biraz temel bilgim olsa sora sora geliştiririm zaten... Kursa gitsem iyi olur galiba...
En son creator tarafından 28 Ara 2008 12:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen maglor » 03 Eki 2007 00:11

Ben de bilmiyorumda ihtiyaçta duymuyorum...

En güzeli elde modellemek. :P
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen rhino » 18 Eki 2008 23:16

İhtiyaç duymuyorum ne demek ya. Max kursuna git arkadaşım. Sana bi önerim olamayacak iş sende bitiyor. Zaten kurslar nerdeyse hemen hemen aynı gibi.. Ama kursa gitmek tabi ki yetmiyor. Tek avantajın okuyor olabilmende. Ödevlerle birlikte gidince mecbur öğreniyosun ve hiç uzatma öğrenmelisin muhakkak. Zaten bi başını kaçırmadan bir başla çok seversin.
Her sene içmimarlık mezunu arkadaşlar çoğalıyor. Birkaç sene öncesine göre çok farklı artık herşey. Bize düşen olabilecek her tür donanıma sahip olmaktır, şayet bir şeyler yapmak istiyorsak. El çizimi tabiki harika bir yetenek. Ama işte...
Rihno eğitimi veren bir yer yok İstanbul'da. Ben kendim öğrenmiştim. Bir arkadaşım şu move şu line diye tanıttı. Dedim ya autocad gibi. Sadece öğrendiğim birkaç komutla proje teslimleri yaptım. Yetti de. :D Fakat mezun olup cv ye rhino biliyor diye yazıpta karşıma gelince fena oldu. :D Fakat bir şekilde birilerinden yardım alarak falan yapıyorum artık. Tüm üretimle alakalı modellemeleri rhinoda yapıyorum hatta vray render eklentisinide ekledim mis gibide render alıyorum. Valla harika...
Öğrenebileceğiniz her tür programı öğrenin. Herşeye el atın. Fikriniz olsun enazından. :)
rhino
Üye

Dön Diğer Tasarım Programları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir