Hızlandırılmış 3d max kursu

Bu bölümde yeni konu başlığı açarak 3ds max ile ilgili sorularınızı sorabilir,sorulan sorulara aynı başlık altında cevap verebilir,3ds max ile ilgili kaynak aktarımı yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Hızlandırılmış 3d max kursu

Mesajgönderen Kemancı » 14 Oca 2009 09:25

Arkadaşlar,

Ben ben biran önce işe girmek için hızlandırılmış 3d max kursunu tercih ettim ve hiç memnun kalmadım.3d max kursuna gidecek arkadaşlar için bir tavsiyedir.3d max çok kapsamlı bir program o yüzden sindire sindire öğrenmek lazım.Hızlandırılmış kurslarda herşeyi göstermiyorlar.Kaldıki ben kurstan sonra konu ile ilgili bir kitap bitirdim.Hızlandırılmış kursa verdiğim o paraya acıdım çünkü hem pahalıydı hem de programın yarısını anca öğrendim.
Sanatsız Kalmış Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir. M.K.Atatürk
Kullanıcı avatarı
Kemancı
Üye

Mesajgönderen creator » 14 Oca 2009 11:49

Evet bu konuda haklısınız. Zaten kursların amacı bu konuda kişiyi uzman haline getirmek değil ön bilgi edinmesini yani temel oluşmasını sağlamaktır. 1993 yılından beri bu programı kullanan birisi bile hala bu programı öğreniyorum dediğine göre bizlerin de biliyoruz demesi abartı olur. Bu tür programların öğrenilmesinde izlenilecek en uygun yol biraz ön bilgi edinip bu programı kullanan bir ofiste çalışmak ama soru sorabileceğiniz birisinin olması şartıyla tabi... Farklı uygulmamlar yapıldıkça bilgi açıkları ortaya çıkacaktır. Biraz uzmanlaştıktan sonra da internet üzerinden çoğu bilgiye erişilebilir. Başarılar...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen bebek » 13 Şub 2009 02:16

Sizin hızlandırılmış diye bahsettiğiniz programın bir benzerini geçen gün bir arkadaşımın üzerinde denedik. 1 saat içerisinde 2.sınıf portfolyosu için gerekecek malzeme atama/kamera ve ışık yerleştirme/objeleri modifiye etme gibi birkaç ufak konuyu bir saat içerisinde kavrayabildi. Hızlandırılmış kurslar da bunun için. Aslında hangi kursa giderseniz gidin bu programın tamamının öğrenilmesi mümkün değil. İhtiyaç duyduğunuz anda ya da tesadüfi denemelerle birçok şeyi öğreniyor ya da fark ediyorsunuz. Bence elinizin altında herhangi bir kaynak olması ve yerini/nasıl yapıldığını bilmediğiniz bir komutu araştırmak ve öğrenmek için de gayet faydalı olabilir.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Kemancı » 13 Şub 2009 10:59

Ben 3dmax kursuna kayıt yaptıracağım zaman o firmaya bana herşeyi öğreteceklerini vaad ettiler,33 saatte.Sonra konular yetişmedi ve itiraf ettiler.Benim kızdığım nokta bu.Tamamen para amaçlı.İnsanlar dürüst değil,ona kızıyorum.
Sanatsız Kalmış Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir. M.K.Atatürk
Kullanıcı avatarı
Kemancı
Üye

Dön 3ds Max

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir