Mac de Autocad!

Bu bölümde yeni konu başlığı açarak autocad ile ilgili sorularınızı sorabilir,sorulan sorulara aynı başlık altında cevap verebilir,autocad ile ilgili kaynak aktarımı yapabilir, hemen her projede kullanılan çizimleri paylaşabilirsiniz..

Moderatör: maglor

Mac de Autocad!

Mesajgönderen 34designer85 » 13 Eyl 2008 00:46

Arkadaşlar MacBook da Autocadle nasıl çizim yapabileceğimi bilen varmı? Windows programını yüklemem şartmı Autocad yükleyip çalıştırabilmem için Mac de?
TASARIM SANCILI BİR SÜRECTİR..!
34designer85
Üye

Mesajgönderen mksancak » 13 Eyl 2008 14:52

Benim bildiğim Autodesk Mac versiyonu olarak bir versiyon çıkarmadı. Ve asla çıkarmayacak.
Kullanıcı avatarı
mksancak
Üye

Mesajgönderen mksancak » 13 Eyl 2008 14:54

Belki Mac pazar payını %30 - %40 seviyelerine çıkarabilirse olur :roll: zor görünüyor şimdilik. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mksancak
Üye

Mesajgönderen bebek » 13 Eyl 2008 21:47

Mac'in tabanı çok daha farklı ve sadece ona uyumlu programlarla kullanabilirsin. Belki önceden linux diye bir yazılım da duymuşsundur. Onların hepsinin kendine ait programları var ve diğer işletim sistemlerinde bu programlar çalışmaz. Ama belki mac için bir emülatör söz konusudur. Tabi cad çok büyük bir program ve birçok kütüphane kullanıyor; hatta windowsun frameworklerini bile kullanıyor. O yüzden mümkün olmayabilir de, umut vermek istemem boş yere.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen 34designer85 » 14 Eyl 2008 00:09

Ozaman mecburen mac e windows da yükleceğim ve autocad de çizim yaptığım zamanlar windowsu çalıştırcam. :(
34designer85
Üye

Mesajgönderen bebek » 14 Eyl 2008 00:18

Mac e windows yüklemek mi? Sanırım o da pek mümkün gibi değil. En azından benim bildiğim kadarıyla. Powerbook serisinde bunu desteklemişlerdi hatırladığımca. Kurulsa bile yeterince stabil de çalışmıyor. Sonuçta mac'in kendine özel bir durumu, adamlar kendi işletim sisteminin destekeleyebileceği bir bilgisayar üretiyorlar. Bilgisayar konusunda daha bilgili insanlara ulaşır, neticeyi size dönerim.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen mksancak » 14 Eyl 2008 01:06

Macbooklara bootcamp yükleyerek windows işletim sistemi ve mac in kendi işletim sistemi kullanılabilir. Ancak Mac in bileşenleri sadece kendi işletim sisteminde düzgün ve performanslı çalışır. Mac in kendi işletim sisteminide bildiğim kadarıyla kaldıramazsın. Bebek arkadaşımızında dediği gibi Mac zaten kendi işletim sistemi için imal edilmiştir.
Kullanıcı avatarı
mksancak
Üye

Mesajgönderen mksancak » 14 Eyl 2008 02:27

Windows yüklemek için;
http://www.apple.com/macosx/bootcamp adresinden Boot Camp'i indiriyorsunuz,
sonra programı çalıştırıp Windows için bir bölüntü oluşturuyorsunuz.
Daha sonra da sürücüler için boş bir CD takıyorsunuz.
Üçüncü aşama olarak sizden Windows XP kurulum CD'sini takmanızı istiyor ve bilgisayar baştan başlatılıyor; o anda XP kurulumu açılıyor.
Kurulum tamamlandıktan sonra sürücüleri yazdırdığınız CD'yi Windows altında açıp sürücüleri kurduğunuzda Windows kurulumu tamamlanmış oluyor.

Mac OS X - Windows arası geçmek için de bilgisayarı açarken Option tuşunu basılı tutmak.
Kullanıcı avatarı
mksancak
Üye

Mesajgönderen 34designer85 » 14 Eyl 2008 02:51

Mac e windows yükeleye biliyorum çift işlemci olduğu için ama Bootcamp dediğin şey sadece leopar programlarında oluyor bende tiger var :( sorunda orda başlıyor leoparlarda macbook pro larda var :( yetkili servise götürsem yaparlarmı sizce yoksa normal bir laptope da mı çalışmam daha mı güzel sonuçlar verir autocad de? Hiç uğraşmıyım yani mac de autocad çizmek için :S
34designer85
Üye

Mesajgönderen mksancak » 14 Eyl 2008 03:06

Windows yüklersen her durumda Mac OS sisteminin performansı çok düşecektir. Bence gerek yok varsa bir pc başını ağrıtma, windows yükleyeceksin kısayol tuşlarında problem yaşayacaksın, scroll da vs vs ... Her Mac kendi işletim sisteminde güzeldir :wink:
Kullanıcı avatarı
mksancak
Üye

Sonraki

Dön Autocad

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir