bar maketi

Bu bölümde üyeler maket model yapım teknikleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

bar maketi

Mesajgönderen artibir » 06 Mar 2008 22:26

Arkadaşlar ben 1. sınıfta okuyorum ic mimarlıkta ve yeni yeni maket ödevlerimiz olmaya başladı. Şu anda bir serbest mekan projesi vardı, rock bar yaptım ama hoca bu mekana gelen insanların deneyimlerini yansıt gibi bi cümle söyledi. :D Sizce ne yapmalıyım?
artibir
Üniversite Temsilcisi

Re: bar maketi

Mesajgönderen creator » 07 Mar 2008 00:09

artibir yazdı:arkadaşlar ben 1. sınıfta okuyorum ic mimarlıkta ve yeni yeni maket ödevlerimiz olmaya başladı şu anda birserbest mekan projesi vardı rock bar yaptım ama hoca bu mekana gelen insanların deneyimlerini yansıt gibi bi cümle söyledi :D sizce ne yapmalıyım?

Yaklaşık son 3 haftadır forumda imla kurallarına çok dikkat ediyoruz. Lütfen Türkçe' ye yakışır biçimde yazalım... http://www.icmimarlik.org/viewtopic.php?t=527 Linki inceleyiniz lütfen...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen maglor » 08 Mar 2008 16:44

Arkadasim en basit yöntemi yakininda rock bara giden arkadasin mutlaka vardir, ben gitmiyorum acikcasi, onun deneyimlerini alabilirsin ya da en azindan bir kere oraya gidebilirsin, iste sana deneyim ..
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

tam anlamadım

Mesajgönderen lale » 08 Mar 2008 19:25

Sen birinci sınıfsın ve daha yeni mi maket yapmaya başladınız hangi okuldasın merak ettim?
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen artibir » 08 Mar 2008 23:17

Elbette bu yaptığım ilk maket değil ama daha önce soyut şeyler üzerinde çalışıyorduk bu ilk somut mekanım olacak. Zaten bu tarz mekanlara gittiğim için bunu seçtim ama deneyim denince sonuçta bi bar yani ne bileyim garip geldi.
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen lale » 09 Mar 2008 01:49

Bir ihtiyaç listen olmalı mekanı mantıklı bölmelendirmelisin hocanın görmek istediği senin alternatifli düşünmen olacaktır bence bir kaç örnekle gitmek akıllıca olur mekanın içine girdiğini düşünerek yapabilirsin ben gitmediğim için çok şey bilmiyorum. Girer girmez ne görmek mantıklı olur mesela...
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen artibir » 09 Mar 2008 02:07

Zaten yaptigim projedede gerceklestirilebilirlikten çok hayal gücü ön planda ama kullanım alanlarıda elbette mevcut.
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen lale » 09 Mar 2008 02:12

O zaman uç :) hayal et ve yap yani o daha kolay.
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen maglor » 09 Mar 2008 16:27

Ucma bekle :D deneyim dedigim Lale arkadasima katiliyorum, girdiginde ne görmek istiyorsun, yada gittigini söylemissin, seni rahatsiz eden ne, ya da hosuna giden, ne olsa güzel olurdu, ya da ne olmazi gerekirdi, bunlari kafanda canlandir, mekani hesapla, sonra uc...
Ama tavsiyem senin disinda en az iki kisiye daha sorman olacaktir...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen artibir » 28 Mar 2008 23:06

Teşekkürler arkadaşlar. Süper oldu. :D
artibir
Üniversite Temsilcisi

Dön Maket Model Yapım Teknikleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir