Ünlü mimarlardan birkaç isim verebilecek olan var mı?

Bu bölüme iç mimarlık bölümlerindeki ders notlarını ve sınav sorularını gönderebilirsiniz...

Moderatör: maglor

Ünlü mimarlardan birkaç isim verebilecek olan var mı?

Mesajgönderen hanoglu » 27 Kas 2007 18:28

Dünyaca ünlü bir mimar yada tasarımcı ismi lazım eserlerine kolay ulasabilceğim resim ve video hazırlayabilecegim. Sunum yapacağım. Daha önceden böyle bir ödevle karşılaşmış yada isim verebilecek birileri varsa yardımlarını bekliyorum. Birden fazla isim verilirse iyi olur. Şimdiden teşekkürler...
hanoglu
Üye

Mesajgönderen creator » 27 Kas 2007 22:19

Ünlü Mimarlar;
eskiler; Frank Lloyd Wright, Antonio Gaudi(bu mimarın casa mila adlı eserini incelemeni öneririm.)

Yenilerden eric owen moss, Frank owen gerhy, daniel libeskind, Rem koolhaas. Şu an aklıma gelenler bunlar. Rem koolhaas'ın da cctv(çin devlet televizyonu) eserini incelemeni öneririm.

Bunlar sana ne için lazım. Biraz açıklarsan daha iyi yardımcı olurum.
En son creator tarafından 20 Şub 2008 12:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen hanoglu » 28 Kas 2007 02:16

Sağolasın.1. sınıftayım inroduction dersinde tasarımcının hayatı, yaptıgı işlerini anlatacağım bi nevi biyografisi sunum seklinde.
hanoglu
Üye

Mesajgönderen creator » 28 Kas 2007 14:59

Bu arada hangi üniversitedensin?
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

selam

Mesajgönderen lale » 30 Kas 2007 17:08

Ya ben galiba biraz geç cevap yazıyorum ama le corbusier en rahat bulabileceğin kişi yada frank lyod wright olabilir.
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Re: selam

Mesajgönderen creator » 30 Kas 2007 17:22

lale yazdı:ya ben galiba biraz geç cevap yazıyorum ama le corbusier en rahat bulabileceğin kişi yada frank lyod wright olabilir

Onlar da artık çok sıradan olmaya başladı. Herkes bulması kolay diye hep onları araştırır. Özellikle de 1. sınıflar. Biraz farklı isimler söyledim ki daha çeşitli örnekler bulunsun. Ayrıca Rem Koolhas yeni mimarlardan 2000 yılı pritzker ödülüne layık görülmüş. Bu arada hangi üniversitedensin? :) Forum için üniversite temsilcileri seçmeyi düşünüyoruz onun için sordum.
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön Ders Notları&Sınav Soruları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir