Satış Birimi Tasarımı

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

Satış Birimi Tasarımı

Mesajgönderen lale » 29 Eyl 2008 19:16

Merhaba arkadaşlar ben sizden yeni proje konum için fikir isteyecektim. Bir satış birimi tasarlamamız istendi bu dönem içinde yalnızca tek bir ürün satılacak ve bunun ne olduğuna biz karar vereceğiz. Siz en çok hangi ürünün çeşitlerinin olduğu bir mağaza isterdiniz? Lütfen fikirlerinizi paylaşın. Saygılar...
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen Yağmur » 29 Eyl 2008 21:15

İsim verilmesi ne kadar doğru bilmiyorum ama, örnek olarak vakko, çikolata ve eşarp mağazaları var, bunlar tek ürünle birçok çeşit satıyorlar, rastlarsan gezmeni tavsiye ederim en azından bir fikir olabilir. Eğer büyük çaplı birşey yapacaksan bu biraz zorlayabilir diye düşünüyorum. Ya bir ayakabbı mağazası olabilir çok çeşitli yada kot mağazası olabilir. Örnekler çok tabii. Karar da senin :))))
Yağmur
Üye

Mesajgönderen Lilliput » 30 Eyl 2008 13:27

Giyim veya ayakkabı üzerinde olabilir bence.
♀♠ Sevmiyorsan neden geldin? Seviyorsan neden gittin?
♂♣ Bir yanım sana öyle kızgın bir yanım sana öyle aşık ki..
Kullanıcı avatarı
Lilliput
Üye

Mesajgönderen TeknikDestek » 30 Eyl 2008 15:10

Video müzik market tarzında birşeyler önerebilirim. Tabi tercih size kalmış.
This site designed by Alp Buğra...

Hosting Services =>Hosting Services Powered by Alp Buğra...
Kullanıcı avatarı
TeknikDestek
Site Admin

Mesajgönderen maglor » 01 Eki 2008 11:52

Adidas, Nike, Puma gibi spor magazalarini calisabilrisiniz...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen lale » 05 Eki 2008 17:55

Henüz yapılmamış bişe olması gerek bunlar benim de aklıma gelmişti. Zeytin düşünüyorum. Ama başka fikirler de olabilir zeytinyağı sabun ve zeytin çeşitleri.
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen Lethe » 05 Eki 2008 19:44

En çok hangi ürün isterdiniz deyince, arkadaşlar gibi benim de aklıma giyim, yemek ve medya geliyor ilk olarak.
Ama mesela şöyle bir şeyin özlemini duymuşumdur: Her çeşit giyim olsun ama a'dan z'ye tüm aksesuarlar yanında sunulsun. Yani bir etekle bir bluzu teşhirde birbirine uydurmak yetmez, yanında bi küçük camekan içinde, o takım özelinde tüm aksesuarlar da önerilsin. Onlarla giyeceğimiz ayakkabı, alacağımız çanta yetmez, takacağımız gözlük, kolye ve diğer takılara kadar... Hatta saç tokası bile!
Yani bluzlar bi reyonda, ayakkabılar başka reyonda, takılar tee öte reyonda seçilmeyi beklemesin. :wink: İnsanlar hazır bulmaya alışmış, zevkli birileri onlar için seçsin, mağaza da ona göre dizayn edilsin... Nası olur?
"The work of an interior designer draws upon many disciplines including environmental psychology, architecture, product design, and traditional decoration."
Kullanıcı avatarı
Lethe
Üye

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir