Eğimli araziye tatil köyü

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

Eğimli araziye tatil köyü

Mesajgönderen artibir » 28 Nis 2008 17:55

Arkadaşlar eğimli bir araziye 6 oturma birimi lobi restaurant ve kafe yerleştirmemiz gerekiyor. İşin teknik detaylarını yazacağım yakında ölçüler elimde yok henüz. Elinizde varsa benzer otel projeleri paylaşırsanız sevinirim.
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen artibir » 05 May 2008 16:36

Arkadaşlar butik otel yada dubleks ev tarzı modellere ve çizimlere ihityacım var.Yardımcı olabilir misiniz?
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen creator » 05 May 2008 17:05

Konut örneği var planın ölçeğini kapıyı 80 cm alarak çıkarırsın...
http://www.sendspace.com/file/aq73p2
En altta turuncu ok ile gösterilen linkte...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen artibir » 05 May 2008 17:17

Yükledim ancak benim projem eğimli araziye 6 yataklı konut bir restaurant ve lobiden oluşan birimler yapmak. Arazi 3,5 dönüm. Benim problemim daha önce hiç bu tarz bi çizim yapmadık.Tasarımlarım var ancak bunları ölçüye ve 3. boyuta geçirirken zorlanıyorum.
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 06 May 2008 13:54

Arkadasim merhaba,
Egimli bir araziye tasarim yapmak kadar kolay bir sey yoktur... Neden? sana doga zaten tasarlaman gereken yerleri vermistir, onlari degerlendirerek yola cikabilirsin, elimde cizdigim otel ve egimli alana cizdigim kres ornekleri var ama bunlar maalesef paylasamiyorum, bilgisayarimdaki problemlerden dolayi, bu tasarimi yaparken maketle baslaman sana fayda saglayacaktir...

saygilar..
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen artibir » 06 May 2008 15:24

Anladım...Bizim hocamız önce plan çizmemiz gerektiğini söylüyor ancak dediğim gibi ilk kez böyle bişey yapacağımızdan dolayı ben bunu dış görünüme çıkarmakta zorlanıyorum.
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 06 May 2008 18:03

Bende seni anliyorum, hocan mutlaka onu demistir, Türkiye de ki egitimlerin bir cogunda maketleri en sonunda sunum yapmak icin kullaniyoruz, bende 4 sene boyunca bu sekilde yaptim ama, dedidim gibi, egimi maket ile verdigin zaman elinde tasarim yapacagin alani sürekli görmüs olursun plani cizerken, deneme yanilma yöntemini maket üzerinde kulanabilirsin, göreceksin bu diger tasarimlarindan daha faydali olacak, zaten onu cizmen an meselesi sonradan... Arastirma kismini hic söylemiyorum bile zaten onu boylu boyunca yapmissindir, ondan sonra da zaten ilk defa degil sanki sürekli o projeyi ciziyormus gibi hissedersin kendini...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen artibir » 06 May 2008 22:46

Evet zaten birimlerim oluştu kafamda sadece araziye oturtmak kaldı az çok onu da gözümde planladım ama çizim problemim var işte :)
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 07 May 2008 20:58

E arkadasim o da zamanda gidecek :d ne kadar cok cizersen o kadar kolay cizersin.. saygilar...

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir