ATÖLYE TASARIMI

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

ATÖLYE TASARIMI

Mesajgönderen lale » 23 Şub 2008 14:09

Bu dönemki proje konumuz çok zevkli fakat ben bir türlü karar veremedim ve size sormak istedim. proje konumuz: Bir sanatçının iç dünyasında yaşadığı duyguları yansıttığı ve ona özel olarak planlanmış bir atölye.
Bana sanatçı tavsiye eder misiniz. Ben matt groenıng'i düşündüm sımpsons'ın yaratıcısı karikatüstlerin dünyaları daha renkli gelir bana hep yardımlarınızı bekliyorum :D
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen maglor » 25 Şub 2008 13:30

Sanatci konusunda cok fikrim yok ama, cikis noktan gayet güzel, karikatürist yasantisini arastirip, psikolojisinden yola gayet rahat cikabilirsin.. Bu arada bu Simpsonlar Almanya'da ne kadar cok izleniyor...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

atölye

Mesajgönderen lale » 26 Şub 2008 14:10

Almanya'da gerçekten izleniyor mu yoksa yok manasında mı dedin anlamadım. Hayatıyla ilgili çok fazla birşey bulamıyorum ama. Yani kişisel özellikleriyle ilgili özellikle resmi sitesi hacklenmiş ona çok üzüldüm
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen maglor » 26 Şub 2008 17:03

Yok manasina demedim, gercekten de izleniyor burda özellikle de gencler tarafindan benim kaldigim yerde örnegin 24 saat diyebilirim...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen creator » 13 Mar 2008 11:06

İşte Simpsons'lardan bir film. Ünlü mimar Frank Gehry'nin ilginç binalarının hayal gücüyle yorumlanmasına güzel bir örnek...

www.icmimarlik.org/dosyalar/f.g.rar
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Zeky » 13 Mar 2008 18:47

Çok iyi =)
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 13 Mar 2008 18:50

Üretim tekniği açısından bir mühendislik harikası... :)
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Zeky » 13 Mar 2008 19:01

Hehe :D kesinlikle.. Mimar süper çizmiş mühendiste iyi oturtmuş.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen lale » 21 Mar 2008 23:28

Atölyeye kübik hatların ağırlıklı olduğu bir dış kütle yapmaya karar verdim. Kübist bir mimar ya da bu akımı kullanmış herhangi bir sanatçı tavsiye ederseniz severim tabi bir mimar adı biliyorsanız çok işime yarar teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen creator » 22 Mar 2008 00:18

lale yazdı:Atölyeye kübik hatların ağırlıklı olduğu bir dış kütle yapmaya karar verdim. Kübist bir mimar ya da bu akımı kullanmış herhangi bir sanatçı tavsiye ederseniz severim tabi bir mimar adı biliyorsanız çok işime yarar teşekkürler...

Wozoco’s Apartment binasını incelemeni öneririm. Bu proje yaşlılar için bir ev projesidir. Bu projenin mimarı ise Jacob van Rijs (MVRDV) dir. Bu mimar 2000 yılında Amsterdam'daki Wozoco projesi ile "son beş yılda binaya en iyi entegre strüktür tasarımı" dalında BNA tarafından J.A. van Eck Ödülü'nü almıştır.

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Sonraki

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir