Çocuk Oyun Odası Projesi

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

Çocuk Oyun Odası Projesi

Mesajgönderen lale » 17 Ara 2007 18:50

4_7 yaş arası çocuklar için oyun odası yapıyorum. Gerçi artık tamamlanmak üzere ama gene de bi fikriniz varsa ve bana ayın dördüne kadar ulaştırırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen maglor » 17 Ara 2007 19:02

arkadasimiza daha once yazdigim cevaplardan biri burayada ekliyorum, sizlerinde yardimi olur eminim...

aslinda birinci proje olarak biraz kasmislar ama yinede iyi bi proje, arastirmani istemisler genelde, ilk once 4e 6 bir oda o yaslarda bi cocuk icin guzel yaramazlik zamanlarindan biri, o yaslarda bir cocuk enerjisini atmak icin istemedigin kadar hareket yapar enerjisini atmaik icin yerinde renkler uygulaman faydali olacaktir yne bu sitede renklerin insan uzerindeki etkileri mevcut onu bi oku istersen, mavi ucma hissini gayet guzel soyutlamis bir renktir, ve turuncu gibi renkler cocuklar icin gayet yerinde ve enerji hissidir, bunlardan yola cikabilirsin bunun yaninda bi kusun kanatlari gibi toplanma tarzinda mobilya tasarimlarina yonelebilirsin herseyin btir noktaya toplanmai yada malzemelrin birden fazla islevi yerine getirerek katlanmasi gibi, atlamali ziplamali cok seyler kullanarak cocugu orumcek adamliga itme garanti sakatlik sebebi:) arastirma yapmak icin cocuklar uzerine cok genis bilgilere internetten yine bulabilirsin, ve bulundugun yerlerdeki mimarlar yada varsa icmimarlar odasinin kutuphanelerinde bunlar hakkinda detayli bilgilar vardir, yabanci dilin varsa genelde yabanci kaynakli arastirmalar yap daha kesin bilgilere ulasabilirsin... simdilik umarim faydali olur, sormak istediklerin icin yine yazabilirsin bunun yaninda bu sorunu genel foruma da yonelt bu cevaplari orayada yazayim senden baskalarininda isine yarayabilir ok...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen creator » 17 Ara 2007 19:10

4-7 yaş arası çocukların antropometrik özelliklerini araştırmış olman gerekir. Ama araştırmış olmak yetmez. 4-7 yaş arası çocukların antropometrik özelliklerini senin birey olarak yaşaman gerekir. Bunları düşünerek mekanına yön verirsen işlevsel açıdan projenin bir sorunu kalmaz. Geriye kalan kısım da çocuk psikolojisini anlamana ve senin tasarım tarzına kalmıştır. Ayrıca ekstra merak ettiğin bir durum olursa sorabilirsin iyi çalışmalar...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

oyun odam

Mesajgönderen lale » 02 Oca 2008 14:54

şimdi pafta örneklerine ihtiyacım var nerden bulabilirim acaba?
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen creator » 02 Oca 2008 15:23

Kendi bölümünün ve mimarlık bölümlerinden tanıdığın varsa onların eski paftalarına bakabilirsin. Şimdilik bende yok ama temin edebilirsem forumda yayınlamayı düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen lepistes » 13 Şub 2008 14:59

Kendi hazırladığım pafta örneklerim var ama buraya koyup koymama arasında kararsızım.En son bi arkadaşıma vermiştim mantığına bakıcaktı.Bi baktım aynısını yapmış.Açıkcası çalmaya karşıyım.O yüzdende kararsızım ,buraya koymakda.
Ama internette birçok site var ,pafta örnekleri olan.Arkitera.com dan bulabilrisin yada google image 'den araya bilirsin
Kolay gelsin....
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen creator » 13 Şub 2008 15:15

Bence yayınla pafta örneklerini çünkü her projenin konsepti farklı aynısını yapıp ta proje teslim edeceklerini düşünmüyorum. En azından yetişen öğrencilerin fikir edinmesini sağlar bu örnekler. Ben de yayınlamak isterdim ama paftalarım iyi değil.
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

teşekkür

Mesajgönderen lale » 13 Şub 2008 15:38

ilgin için teşekkürler ama notumu bile aldım ben koyma tabi çalabilirler mesela eğer sen koysaydın ve ben beğenseydim çalardım :)
büyük sıçrayışlar gerçekleştirmek isteyenler birkaç adım geriye gitmek zorundadır...
Kullanıcı avatarı
lale
Üye

Mesajgönderen creator » 13 Şub 2008 16:27

Ama konseptinin proje ile bir bağlantısı olması gerekir. Bu da düşük bir olasılık...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir