Kafe için isim önerisi

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

Kafe için isim önerisi

Mesajgönderen rabisshn » 03 Nis 2013 23:12

İç mimari proje dersinde, cafe projesi yapıyorum ancak cafemin ismini ne koyucağıma dair bir fikrim yok sizin aklınızda önerebileceğiniz bir isim var mı acaba ? :)
rabisshn
Üye

Re:Cafe İsim

Mesajgönderen rabisshn » 06 Nis 2013 14:00

Modern görünümlü bir kafe tasarımı olduğu için ona göre bir isim olmalı, sizce cafeme ne gibi isimler verebilirim?
rabisshn
Üye

Re: isim

Mesajgönderen creator » 06 Nis 2013 18:34

Riva olabilir mesela... Deniz kenarı, sahil anlamına geliyor. Peki sizin düşündüğünüz bir veya birkaç isim var mı?
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Re: Kafe için isim önerisi

Mesajgönderen rabisshn » 08 Nis 2013 15:30

ilk olarak KIZKULESİ yada PAMUK KAFE koymayı düşündüm sonra ise şu isimleri buldum İSOS , RUMELİ , HİPODROM , BALIM , EFES , TRUA , ŞENYUVA gibi isimler hoşuma gitti ama yinede aramaya devam ediyorum
rabisshn
Üye

Mesajgönderen creator » 10 Nis 2013 19:03

Carmen, Cafe-İn, Cafe-Es, Rota, gibi isimler olabilir. Ancak bu kafenin bir hikayesi, bir konsepti olmalı bu konsept doğrultusunda bir isim seçilmeli. Veya isme göre bir konsept oluşturulmalı.
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen rabisshn » 11 Nis 2013 18:36

Rota ismini beğendim ne gibi bir konsept uygulayabilirim acaba?
rabisshn
Üye

Kafe için konsept önerisi

Mesajgönderen creator » 12 Nis 2013 10:44

Kafe konsepti için rotayı temsil eden çağrıştıran kelimeler ile işe başlayabilirsiniz. Ne olabilir mesela? Rota ile ilgisi olan terimler nelerdir? Önce bunların dizilimini yapın. Daha sonra tasarıma bu kelimelerin bütünü yön versin...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen icmimar » 02 May 2013 12:11

Creator arkadaşımızın dediği gibi kelimelerle beyin fırtınası yapabiliriz. Rota ile ilgili kelimeleri düşünerek bir beyin fırtınası yapalım. Rota kelimesi dediğimizde ilk akla gelen kelimeler pusula, dümen, yelken, rüzgar gibi kelimelerdir. Başka kelimeler de çağrışım yapabilir aklıma ilk gelenler bunlar. Mesela bu kavramları projeye yansıtabilmektir önemli olan. Ve bunun kullanıcı tarafından algılanabilmesi de önemlidir. Mekanda derzler yardımıyla çizgiler oluşturulabilir. Bu çizgiler rotayı anlatabilir. Mesela zeminde bir taş mozaik göbek uygulaması ile pusulayı çağrıştırabilirsiniz. Tavanda çizgi şeklinde aydınlatma elemanları kullanarak hatta bu elemanları birbiri ile kesiştirerek bir rota bir hat anlatımı yapılabilir. Veya yelken soyutlaması yapılabilir. Veya mekanın biçimine göre tavanda gemi dümeni şeklinde avize tarzı aydınlatma elemanı tasarlayabilirsin. Hani bazı otantik restoranlarda olur ya at arabası tekerinden aydınlatmalar onun bir benzerini gemi dümenini soyutlayarak yapabilirsin. Kolay gelsin. :)
icmimar
Üye

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir