Kafe Tasarım Projesi

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

Kafe Tasarım Projesi

Mesajgönderen rabisshn » 02 Nis 2013 02:52

İç mimarlık bölümü okuyorum kafe tasarlıyorum yerleşimi tamamladım ama duvar yer masa sandalye malzemeleri ne olursa daha modern gözükebilir bir fikriniz var mı? Ayrıca kafem için bir isim lazım. Aklınızda önerebileceğiniz bir isim var mı? :?:
rabisshn
Üye

Re: Kafe Tasarım Projesi

Mesajgönderen creator » 03 Nis 2013 14:23

Duvar yüzeylerinde ecocarat kullanabilirsin. Tavanda pvc gergi tavan kullanılabilir. Tabi burada önemli olan nasıl bir hava yaratmak istendiğidir. Tasarlanacak kafenin konseptine uygun malzemeler kullanmak en uygunu olur. Malzemeyi belirleyen unsurlardan biri kafenin konsepti iken, diğeri hangi tarzda yapılacağıdır. Yani tasarımda mimari usluplar, mimari akımlar vardır. Bu akımlar doğrultusunda projeni şekillendirebilirsin. Bir de kafenin hitap edeceği müşteri kitlesi önemlidir. Ona göre bir kafe tasarımı yapılması uygun olur.

Modern bir görünüm isteniyorsa cam ve metal malzemeyi çoğunlukla kullanabilirsin. Ahşap malzeme de kullanabilirsiniz ama bunu ne şekilde kullanacağınız önemlidir. Mesela tavanda aydınlatma, duvarda duvar kaplama zeminde oturma birimi veya masa olabilen, mekan ile tümleşik objeler tasarlayabilirsiniz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen rabisshn » 03 Nis 2013 23:27

ancak ben yeni iç mimar öğrencisi olduğum için sadece asma tavanın nasıl yapıldığını biliyorum onun dışında pvc gergi tavan nın asma tavandan bir farkı varmı bilmiyorum . Modern bir görünüm için dediğiniz gibi cam ve metal malzemeye çok yer vereceğim . verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler
rabisshn
Üye

Mesajgönderen creator » 07 Nis 2013 18:05

PVC gergi tavanın nasıl yapıldığına buradan bakabilirsin... Naylon poşet veya balon gibi bir malzemedir...

http://www.youtube.com/watch?v=6kt6dczgNoU
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir